Krása

4 recepty na pleťové masky pre väčšiu vitalitu pokožky tváre

DIY-pleťové masky-recepty-vitalita-krásna-pleť-pleť

Pleťové masky môžu byť čerstvé a ľahko pripravené doma. Nasledujúce produkty sú elixíry pre krásu, vitalitu a mladistvosť pokožky a často sa nachádzajú v chladničke: med, jogurt, smotana, tvaroh, ovocie alebo vajíčka. Náklady na prípravu pleťovej masky s týmito potravinami sú zvyčajne len niekoľko centov! Tu na našej strane máme 4 rýchle Recepty na pleťovú masku skompilovaný. Potom sa pokožka okamžite cíti oveľa jemnejšia a žiari!

Recepty na pleťové masky s avokádom pre suchú pokožku

maska ​​na tvár s avokádom-med-proti-suchej pokožke

Lahodná zelená zelenina obsahuje množstvo vitamínov A, D, E, lecitínu, biotínu a množstvo cenných nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú dobré pre suchú pokožku.

S bohatou avokádovou maskou sa vaša unavená pokožka dokáže zotaviť zo stresu každodenného života a stane sa posilnená, hladká a pružná.

Miešanie-recepty-na-masky-na avokádo-s-prírodným-jogurtom

Ingrediencie a príprava:

Potrebuješ:

1 polievková lyžica avokáda (zrelé)

1 lyžica jogurtu

Avokádo vytlačte lyžičkou, premiešajte s jogurtom, nechajte zmes niekoľko minút odpočívať a potom si dajte na tvár. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom opláchnite vodou.

Účinná pleťová maska ​​s avokádom, medom a citrónovou šťavou

Recepty-maska ​​na tvár-zrelé-avokádo-citrónová šťava-med-vaječný bielok

Ingrediencie a príprava:

2 lyžice avokáda (zrelé)

1 čajová lyžička čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy

1 vaječný bielok

Avokádovú hmotu dajte do čistej misky, pyré, ihneď pridajte citrónovú šťavu, aby avokádo neoxidovalo a neodfarbilo sa. Vmiešajte vaječný bielok. Nasaďte si tvár. Po 20 minútach pôsobenia sa tvár odstráni z tvárovej masky teplou handričkou a opatrne sa umyje.

Recepty na pleťové masky s liečivou hlinkou na akné

Recepty-na-masky na tvár-proti-pupienkom-na-liečivú hlinu na jemnú pokožku

Liečivá hlina vraj pomáha najmä proti pupienkom. Liečivú zeminu nájdete v drogériách ako prášok.

Potrebujete asi 2 polievkové lyžice liečivej zeme a teplú vodu. Liečivú zem jednoducho premiešajte teplou vodou, kým sa nevytvorí hustá konzistentná pasta. Naneste masku na tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí a úst. Nechajte pôsobiť, kým maska ​​úplne nezaschne. Potom opláchnite vlažnou vodou.

Recepty na pleťové masky s jogurtom pre jemnú pokožku

Pleťové masky-urobte si-recepty-prírodný-medovo-jogurtový

Potrebujete: 5 PL prírodného jogurtu, 1 PL prírodného medu. Jogurt a med dajte do misky a lyžicou poriadne premiešajte. Potom si ho priložte na tvár a nechajte 15 minút vsiaknuť. Potom odstráňte mäkkou kozmetickou vreckovkou. Tip: Kým maska ​​funguje, na hrubú oblasť úst môžete naniesť med. S vlastnou maskou na tvár môžete vráskam predchádzať obzvlášť jemne a prirodzene.

Záver: Keďže domáce masky na tvár môžu niekedy vyvolať alergie, masky by sa mali najskôr otestovať na malej ploche pokožky – napr. Na predlaktí.

recepty na sviežu zdravú pokožku-masky na tvár-urob si sám