Interiérový dizajn

Zriadenie miestnosti na šitie – užitočné tipy a nápady pre dokonalý poriadok

Zariaďte si svoju šijaciu miestnosť tyrkysovo-šijací stroj-retro-vintage-vkus-drevené obloženie-rustikálne

Tí, ktorí radi vo svojom voľnom čase veľa šijú, prirodzene tiež snívajú o tom, že budú mať dostatok priestoru na to, aby popustili uzdu svojej fantázii a talentu. Kreativite vám však pomôže nielen priestor. S väčším priestorom máte možnosť uložiť všetky svoje pomôcky a látky úhľadne a ľahko prístupne. O to lepšie teda je, ak máte k dispozícii celú miestnosť, v ktorej môžete nastaviť regály, skrine, stoly a ďalšie užitočné kusy nábytku a vytvárať tak poriadok. Ak si chcete založiť aj vlastnú šijaciu miestnosť, nasledujúce rady a nápady vám určite pomôžu.

Ako zariadiť šijaciu miestnosť – nápady a tipy

nábytok do obývačky-nábytok-drevený-nábytok-šijací stroj-sivé-steny

Pri zariaďovaní miestnosti na šitie by ste v žiadnom prípade nemali podceňovať dôležitosť rôznych kusov nábytku a príslušenstva, ako sú skrinky, stoly a police. Napriek tomu počet kusov nábytku použitého ako úložný priestor závisí aj od veľkosti miestnosti. Aj keď je vo väčšej miestnosti možné naplánovať viac priestoru, v menšej miestnosti je potrebné zvážiť riešenie šetriace miesto. Tu je výhodou použitie stien. Zvlášť praktické sú otvorené a uzamykateľné nástenné police. Ostatné príslušenstvo a pomôcky na zavesenie je možné tiež vybrať tak, aby zodpovedali polici na šitie. Žehliaca doska je nepochybne dôležitou pomôckou pri šití. Aby to nezaberalo zbytočné miesto na stene, je možné zvoliť model na zavesenie na stenu.

Zriadenie miestnosti na šitie – šijací stroj

Nastavenie šijacej miestnosti šijací stôl minimalistický-vysoký lesk

Pravdepodobne najdôležitejším prvkom v tejto miestnosti je šijací stroj. Ihly sú samozrejme tiež dôležité a nič sa nedá ušiť bez nite. Ale v centre pozornosti je šijací stroj. Preto si zaslúži čestné miesto, keď si konečne zariadite vlastnú šijaciu miestnosť. Ak plánujete investovať do novej miestnosti pre novú izbu, je najlepšie vybrať takú, ktorá je integrovaná do stola. Získate tak stabilnejšie pracovisko, ktoré vám zase zaručí pohodlnú prácu aj s väčšími a ťažšími tkaninami.

Pokiaľ je to možné, vyhnite sa umiestneniu na stene. Je lepšie, ak je stôl v miestnosti voľný. To znamená, že tkanina môže pri šití nerušene spadnúť za stôl a nezasekáva sa o stenu na stole. To tiež zaručuje pohodlnejšiu prácu. V blízkosti by mala byť k dispozícii aj zásuvka. Svetlo je navyše dôležitým bodom, ktorý by ste mali zvážiť pri výbere umiestnenia.

Nastavenie tipov-nápadov pre šijacie miestnosti-svetlejšie-záclony-miestnosti-deky-police

Hoci vo večerných hodinách je možné zaručiť umelé svetlo prakticky všade a malo by byť k dispozícii aj vo forme dlhých závesných svetiel alebo stolných žiaroviek, počas dňa by malo byť možné využívať prirodzené svetlo. Preto sa odporúča miesto blízko okna. Poloha v sede by mala byť zvolená tak, aby sa pri práci z vášho tela nestal tieň.

Ak však nemáte v pláne kúpiť nový stroj pri zriaďovaní šijacej miestnosti, existuje aj spôsob, ako rovnakým spôsobom použiť aj starý. Stôl pre šijací stroj si ľahko pripravíte sami pomocou jednoduchého DIY projektu. Mimochodom, tento by mal mať výhodne veľkosť približne 1 x 0,5 metra. Pri projekte môžete tiež získať pomoc od niekoho. Doska stola potrebuje obdĺžnikový otvor, do ktorého sa stroj zmestí a ktorý je jednoducho vyrezaný. Okraje sú potom pekne brúsené a hladké. Potom musí byť šijací stroj upevnený zospodu.

Rezací stôl

šitie-izbového-vybavenia-strihacieho stola-nápad-kreatívne-hobby-šitie

Ak chcete rozumne zariadiť svoju šijaciu miestnosť, mali by ste myslieť aj na strihací stôl a jeho najlepšie umiestnenie. Nemusí byť nijako zvlášť dlhý, ale dostatočne široký. Tento stôl môže tiež stáť na stene alebo môže byť použitý ako predĺženie šijacieho stola. Distribúciu je potrebné starostlivo zvážiť, obzvlášť pri týchto väčších prvkoch. Tabuľky by nemali byť otravné a mali by umožňovať príjemnú premávku. Predsa len sa nechcete niekde zraziť zakaždým, keď niečo vytiahnete zo skrine alebo police.

Skladovanie šijacích potrieb

šijacie-izbové-zariadenie-nápady-vinobranie-šijacie-stroje-nástenné skrinky

Šijacie potreby musia byť skladované tak, aby boli ľahko prístupné a zároveň chránené pred prachom a slnečným žiarením. Mali by ste starostlivo zvážiť, ktoré z týchto pomôcok chcete mať v bezprostrednej blízkosti šijacieho stroja a ktoré sa používajú menej často. Napríklad najbežnejšie farby nití a malý pár nožníc na nite sú v okolí najpraktickejšie, zatiaľ čo veľké nožnice sú častejšie potrebné pri strihacom stole na strihanie látky. Ak sa tomuto koníčku chvíľu venujete, budete môcť ľahko vyhodnotiť, ktoré šijacie potreby majú prioritu a ktoré už menej, takže pri zakladaní miestnosti na šitie ľahko nájdete dobrý systém..

šitie-zariadenie-nábytku-nápad-polica-závit-rolky-farby-dúhový-úložný priestor

Cievky nití by mali byť samozrejme dobre organizované a rýchlo dostupné, nech sú kdekoľvek. Najlepšie je zoradiť ich podľa farby, aby sa požadovaná farba vždy rýchlo našla. Pretože mnohé stoly šijacích strojov sú vybavené zásuvkou, má zmysel používať ich na skladovanie. Dodatočná škatuľka, ktorú vložíte do zásuvky, zabráni divokému kotúľaniu cievok nití a iných vecí. V krabici stačí všetko starostlivo zoradiť. Okrem zásuvky je možné použiť aj ďalšie boxy, ktoré sú jednoducho umiestnené pozdĺž horného, ​​pravého alebo ľavého okraja stola. Ak pri tom prídete o príliš veľa pracovného priestoru, môžete zvážiť nádobu na valčekoch na uloženie cievok nití a iného dôležitého riadu, ktorá sa pri práci jednoducho zasunie na šijací stôl a potom sa uloží na stenu..

Uchovávajte drobné príslušenstvo a látky

šitie-izbového nábytku-látky-police-farby-ombre-vzor-hobby-skladovanie

Všetky látky sú viac či menej citlivé. Nielen mole môžu krásnu tkaninu rýchlo zožrať. Priame slnečné svetlo a veľa svetla ho časom poškodzujú. Nezabudlo sa ani na prach, ktorý je viac -menej prítomný a nedá sa úplne vyhnať z miestnosti. Pri každom pohybe sa rozvíri a potom sa usadí na tkaninách, ak nie sú dobre uložené. Uzamykateľná skrinka alebo nepriehľadný box by rozhodne mali nájsť priestor pri zariaďovaní šijacej miestnosti. Koniec koncov, látky sa nepoužívajú naraz, ale ležia v skrini mesiace a niekedy aj roky. V malých priestoroch sú prepravky výhodnejšie, pretože sa dajú naukladať na seba. Nájdite tiež systém triedenia, ktorý je pre vás užitočný. Každú farbu s príslušnými nuansami napríklad uložte do samostatného políčka a tiež farebne vzorované.

šitie-izbový-nábytok-gombíky-triedenie-farieb-nápad-okuliare-nástenná polica

Tlačidlá môžete tiež zoradiť podľa farby. Najmä vtedy, keď ste zhromaždili veľa rôznych modelov, je dobrý prehľad farieb veľmi dôležitý, aby ste v prípade potreby rýchlo našli ten správny model. Používajte jasné políčka. Dúhový efekt, ktorý sa vyskytuje pri triedených tlačidlách, potom môže pôsobiť aj dekoratívne. A podceniť by sa nemalo ani úložisko na kazety. Gumičky napríklad nesmú nikdy ležať na slnku, pretože rýchlo strácajú svoju pružnosť. V opačnom prípade ich možno zavesiť aj na háčiky na stenu, opäť samozrejme roztriedené podľa farby a / alebo materiálu.

Farba miestnosti na šitie hrá dôležitú úlohu, najmä keď do miestnosti nemôže preniknúť veľa denného svetla. Potom sú výhodné farby stien, ktoré sú čo najsvetlejšie, pretože odrážajú málo svetla a robia miestnosti jasnejšími a priateľskejšími. To isté platí pre nábytok. Ak stále chcete nejakú farbu, môžete namaľovať prízvukovú stenu alebo ju navrhnúť tapetou, zavesiť nástenné maľby, rozložiť koberec alebo použiť iné dekorácie a bytové doplnky do miestnosti na šitie.

Dizajnový roh šitia

stôl do obývačky-nábytok do obývačky-šitie do rohu

Ak nemáte žiadne voľné miesto, ktoré by ste mohli zriadiť ako miestnosť na šitie, môže sa tiež úžasne vytvoriť malý kútik na šitie, samozrejme za predpokladu, že na to budete mať aspoň nejaký voľný priestor. Takýto kútik sa dá úžasne kombinovať aj s pracoviskom v obývačke. Existujú systémy, v ktorých je šijací stroj jednoducho spustený. Už máte voľný stôl, na ktorom môžete pracovať. Tiež použite ďalší nábytok v miestnosti vo svoj prospech. Ak je jedálenský kút aj v obývacej izbe, môže byť použitý ako rezací stôl, pretože je zvyčajne dosť veľký. A na uloženie šijacích potrieb jednoducho použite existujúci nábytok, ako sú police, nástenná jednotka, príborníky a podobne.