Interiérový dizajn

Mikro byt s domácou kanceláriou – jednoizbový byt s minimalistickým dizajnom

mikro zariadenie bytu minimalistický dizajn drevený obklad v štýle 70. rokov bicykel zavesenie retro sedačka koberec okrúhly stôl

Bolo len otázkou času, kedy sa trend minidomov rozvinie do sektora bývania a tento mikrobyt od Tsai Design je ukážkovým príkladom tohto vývoja. „Micro“ je určite dobrým opisom tohto bytu. Keď ho majiteľ prvýkrát kúpil, celková plocha bola iba 35 metrov štvorcových a nemala ani pracovnú kuchyňu. Interiéroví dizajnéri sa chopili výzvy prepracovať celú vec – úlohu, ktorá si vyžadovala veľkú dávku vynaliezavosti a inovatívnych zásahov..

Mikrobyt budúcnosti s retro prvkami

Mikro bytové zariadenie s minimalistickým dizajnom, biela obývacia izba, sedacia časť, polička na rozkladaciu pohovku a rozkladaciu pohovku

Pôdorys mikrobytu zostal rovnaký, aby napodobnil pocit veľkého domu a umožnil vytvorenie flexibilného nábytku a príslušenstva. Steny sa skladajú do rôznych konfigurácií a potom sa navzájom spájajú. Jedálenský kút sa napríklad zlúči vytiahnutím steny, ktorá sa rozkladá.

Mikro bytové zariadenie s minimalistickým dizajnom Drevené obklady s posuvnými dverami v štýle 70. rokov integrovaná stolička

To vytvára stôl, zatiaľ čo skladacie stoličky tiež tvoria sedenie. Môžete ich zložiť a uložiť ich mimo dohľadu. Architekt chcel vniesť cit aj do prírody, a tak do kúpeľne pridal „zelenú“ stenu zo živého machu.

Mikro bytové zariadenie s minimalistickým dizajnom Drevené obloženie v štýle 70. rokov, čierny mramor, vstavaná doska

Spoločnosť Tsai Design využila éru 70. rokov a urobila z nej mikro byt s domácou kanceláriou, ktorá má skrytú kuchyňu. Dizajnéri sa držali svojej filozofie spochybňovania praxe prebytočného života a počtu vecí. Spojili ich a vytvorili menšie, ale pohodlné bývanie.

Mikro bytové zariadenie s minimalistickým dizajnom Drevené obloženie v štýle 70. rokov z čierneho mramoru s integrovaným dreveným stropom

S nárastom projektov bytovej výstavby prichádza krok k bývaniu „menej“: menej priestoru, menej vecí, ale inteligentnejší dizajn. Keď bol Jack Chen zo spoločnosti Tsai Design konfrontovaný s výzvou premeny malého obytného priestoru na multifunkčný jednoizbový byt, vytvoril šikovné viacúčelové drevené stolárstvo, ktoré všetkým izbám ponúka súčasne priestor, luxus a pohodlie. ako detaily v normálnom dome.

mikrobyt zariadený minimalistický dizajn biela obývacia izba sedacia časť posteľné vankúše slepý gauč útulný maximalizovať svetlo

Aby prekonal obmedzenia existujúceho bytu, zameral sa Jack na vytváranie multifunkčných priestorov na odľahčenie obytného priestoru a maximalizáciu prirodzeného svetla. Vrstvenie je kľúčom k plánovaniu malých priestorov. V tej istej miestnosti môžu súčasne koexistovať dve rôzne funkcie. Potom príde na detaily drevených spojov, ktoré umožňujú ľahký prechod medzi týmito dvoma funkciami.

Minimalistický dizajn pre optimálne využitie priestoru

mikrobyt zariadený minimalistickým dizajnom, biela obývacia izba, sedacia časť, vankúše a rolety

Interiérový dizajnér navrhol drevené stolárstvo, ktoré predlžuje celú dĺžku bytu a plynule spája všetky miestnosti. Drevené konštrukcie sú koncepčne vyrobené ako puzzle, ktoré obsahuje mnoho funkcií. To závisí predovšetkým od toho, ako s ním obyvatelia interagujú, aby aktivovali rôzne použitia.

polička na drevené fľaše na víno winregal

So skrytými a integrovanými zariadeniami tvorí obytný priestor 4 metre dlhá kuchyňa. Vstavané LED svetlá na otvorených policiach vytvárajú pult, zatiaľ čo stojan na víno vyrobený z drevených hmoždiniek poskytuje priestor na zavesenie kabátov. Myslelo sa aj na skladovanie topánok a dáždnikov. Rozkladací jedálenský stôl je integrovaný do posuvných dverí medzi kuchyňou a obývacím priestorom, takže ho môžete skryť, keď sa nepoužíva.

Micro bytové zariadenie minimalistický dizajn Drevené obloženie v štýle 70. rokov kuchyňa kúpeľňa mach zelená stena rastlín nažive

Drevený box siaha do spálne, kde sa stane čelom postele a zloží sa do nočného stolíka. Panelom sú dvere do kúpeľne, pričom vnútorné okno s obojstrannou fóliou nahrádza stenu medzi kúpeľňou a kuchyňou. Zlepšuje tiež prirodzené svetlo a ponúka výhľad na zelenú živú stenu rastlín. Táto stena z machu je na priamy pohľad, keď otvoríte dvere bytu a urobíte atmosféru organickou a relaxačnou. To vytvára ilúziu vonkajšieho priestoru.

Zariaďte si moderný mikro byt

mikro zariadenie bytu minimalistický dizajn drevené obloženie v štýle 70. rokov kuchyňa zadná stena nádoby posuvné dvere vinylová podlaha

Inteligentný, multifunkčný dizajn pokračuje v obývačke, kde je za dverami skrinky skrytý televízor a domáca kancelária. Klimatizácia je na poschodí v skrini spálne a šnúru na prádlo je možné vyklopiť v kúpeľni.

zariadenie mikro bytu minimalistický dizajn drevený obklad v štýle 70. rokov závesná retro pohovka na závesnú lampu

Biela, čierna a drevená paleta je jednoduchá a upokojujúca, aby nepreplňovala malý priestor. Strieborne modrá vinylová podlaha je súčasným odkazom na tradičné podlahy zo slamy tatami. V architektúre a dizajne často odkazujeme na „menej je viac“ vo vzťahu k modernistickému étosu: jednoduché, nekomplikované tvary a žiadna nadbytočná výzdoba. Dnes tiež výstižne popisuje životný štýl v menších bytoch a chuť žiť bez prebytkov.