Interiérový dizajn

Benzínová farba na stenu, jej efekt a nápady na farebné kombinácie

farba steny benzínová zelená-obývačka-žlto-pastelovo modrá-akcenty

Nič nerobí byt tak živým ako farby. Ak hľadáte tie správne odtiene pre svoj domov, potom pre vás máme zaujímavý návrh. the Benzín farba vyzerá obzvlášť intenzívne a mohutne ako farba na stenu, ale so správnym sprievodom dokáže svoj efekt krásne rozvinúť bez toho, aby miestnosť pôsobila utláčane. Ukážeme vám mnoho zaujímavých farebných kombinácií a vysvetlíme vám, ako môžete implementovať vzhľad a zariadiť benzínovú obývačku alebo spálňu a na čo si dať pozor.

Šedozelená farba v spálni

farba steny benzínová zelená-spálňa-biela-príslušenstvo

Bohatý benzínový tón pôsobí útulne a upokojujúco, a preto je ideálny do spálne. V benzíne je často akcentovaná iba jedna stena, napríklad tá za posteľou. V opačnom prípade môže miestnosť rýchlo pôsobiť ponurým a tmavým dojmom. S čím však môžete v spálni kombinovať benzín? Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre odtieň v benzínovej zelenej alebo benzínovej modrej, túto intenzívnu trendovú farbu je možné perfektne kombinovať so sivou, žltou, bielou a zelenou. Moderné obrazy, snehobiele dekoratívne svetlá a biele nočné stolíky si prídu na svoje pred benzínovou stenou. Farebné duo zároveň vytvára uvoľnenú atmosféru.

Farby Pantone na jeseň / zimu 2018: tipy na styling a nápady na bývanie v trendových farbách

Nábytok so zamatom: nápady na dizajn s trendovou tkaninou

Životné trendy na jeseň / zimu 2018-2019: farby, dekorácie a spol.

Skombinujte farbu steny na benzín so žltou

farba steny benzínová zelená-spálňa-kombajn-žlto-biela

Tmavá benzínová farba môže byť na stene veľmi dominantná, a preto potrebuje svetlý sprievod. Myslite na doplnky v jasných farbách. Rozhodnite sa pre prehoz na posteľ, niekoľko dekoratívnych vankúšov, nadýchaný koberec, posteľnú bielizeň alebo obrazy v žltej farbe alebo farbe zlatého okraja roka. Šedá je ďalšia úplne boková farba, ktorá vyzerá jemne a nenápadne a ktorá štýlovo dopĺňa chladný efekt benzínovej farby. Svetlosivé záclony napríklad môžu uvoľniť intenzívny účinok benzínovej steny a

Farba steny benzín a živé doplnky v zelenej a bielej farbe

farba steny-benzín-zelená-kombinácia-biela-akcenty

Obzvlášť dobrú postavu v obývacej izbe vyrezáva benzín na stenu. Benzínová obývačka vyzerá príjemne, útulne a exoticky zároveň. Spolu so zelenou tvorí trendový modrý odtieň obzvlášť atraktívnu kombináciu farieb. Súpravy so svetlo zelenými nuansami, ako sú trávovo zelené, rezedovo zelené, trstinovo zelené a olivové tóny, pôsobia harmonicky a nechávajú nás snívať o exotických ostrovoch s palmami a útulnými rastlinami. Pretože je však paleta farieb veľmi intenzívna, je obzvlášť vhodná pre benzínové obývačky orientované na juh alebo západ. Predovšetkým lepšie vyvedie svetlé, svetlom zaplavené miestnosti, zvýrazní architektonické prvky ako rohy a výklenky a dodá miestnosti charakter. Benzínovo modrá stena vytvára hĺbku, ktorá miestnosť opticky zväčšuje. V miestnostiach otočených na východ alebo na sever má farba steny skôr negatívny vplyv na vplyv miestnosti. Aby ste tomu zabránili, môžete do farebnej schémy integrovať odlesky v snehobielej farbe a ozdobiť akcentmi v metalických farbách. Biely nábytok a žiarovky uvoľňujú obytný priestor.

Benzínová modrá a šedá v kombinácii pôsobia chladne

farba steny-benzin-siva-kombinacia-upokojujuci efekt

Benzínová obývačka v kombinácii s chladnou sivou vytvára vzrušujúci zlom vo veľkom štýle. Farebná zmes je minimalistická a je ideálna pre moderné byty v podkrovnom štýle. Benzínová stena poskytuje tiež miestnosti so stenami a podlahami z pohľadového betónu. Spestrením môžu byť aj iné nefarby, ako je čierna alebo biela. Metalické akcenty dodávajú nábytku lesk, najmä meď, mosadz a zlato môžu interiéru dodať hrejivý nádych. V každom prípade je dekorácia veľmi šetriaca, najmä pri bytových doplnkoch z farebného skla, tón v tóne alebo z rovnakej farebnej rodiny ako benzín.

Posteľná bielizeň v sviežich farbách – mätovo zelená, benzínová a sivá

farba steny-benzín-zelená-spálňa-posteľná bielizeň-biela-mäta zelená

Ak chcete v spálni skombinovať sivú a benzínovú, potom je ideálna farebná schéma benzínovo-mentolová zelená-svetlo šedá. Dokonale sa k nej hodia neutrálne nuansy ako krémová, béžová alebo dubová. Takto vyzerá benzínová stena obzvlášť očarujúco. Eklektickú zmes farieb dotvára eklektický interiér. Moderná manželská posteľ s jednoduchým rámom postele si príde na svoje vďaka kombinácii bohato vzorovaných dekoratívnych vankúšov a efektného prehozu. Kvetinové motívy vnesú do vašich štyroch stien vintage nádych a vytvoria útulné, ležérne prostredie.

Benzín v kombinácii s taupe v obývačke

farba steny-benzin-zelena-obývačka-hnedo-čalúnená-nábytok-biela-dekorácie

Ak chcete interiéru dodať útulný nádych, môžete kombinovať farby taupe a benzín. Jednoduché prírodné nuansy dodávajú benzínovej obývačke sofistikovanosť. Okrem toho môže byť predstavený v teplých aj studených farbách. Spolu s čokoládovo hnedou, zlatou alebo mosadznou tvorí obzvlášť elegantný celok. Dôležitý predpoklad úspešného konečného výsledku: svetlá podlaha a ľahký strop. Predstavujú perfektné prostredie pre subtílny aj farebný nábytok.

Benzínová zeleň potrebuje jasného spoločníka

farba steny-benzín-zelená-obývačka-biele-akcenty-drevený nábytok

Benzínová stena dodáva obývačke charakter. Namaľujte preto dvere, podlahu alebo obloženie svetlým, neutrálnym odtieňom. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre čisto bielu, krémovo bielu, svetlošedú alebo slonovinovú farbu, tieto farby sa perfektne hodia k benzínu. Bytové doplnky, dekoratívne žiarovky a obrázky vo výrazných farbách sú skvelými spoločníkmi a spolu s vintage nábytkom spôsobujú zlom vo štýle.

Benzínová zeleň iba ako prízvuk na stene

farba steny-benzín-zelená-biela-kombinácia-neón-žltá-akryl-kreslo

Retro je späť! Zariadenia v štýle 70., 80. a 90. rokov sa v posledných rokoch tešia stále väčšej obľube. Ak chcete implementovať vzhľad do vlastných štyroch stien, môžete skombinovať namaľovanie stien v benzínovej farbe a zariadenie dizajnovými kreslami v akcentových farbách. Trendový retro vzhľad vykúzlite aj pomocou bytových doplnkov. Ale ozdobte striedmejšie, nepreháňajte to. Najlepšie je rozhodnúť sa pre 2-3 vázy z farebného skla, ktoré budú skutočným vyhlásením vo vašich štyroch stenách.

Izbové rastliny zdôrazňujú prirodzený vzhľad

farba steny-benzín-zelená-biela-komoda-drevené-nohy

Benzínová obývačka má exotický vzhľad v kombinácii s tmavým mahagónovým drevom a exotickými rastlinami, ako sú palmy. Spolu so škrupinami, figúrkami rýb a miskami z naplaveného dreva je možné benzínovú stenu dokonale zinscenovať. Existuje veľký výber možností dekorácie. Stenu môžete okoreniť nielen bytovými doplnkami, ale aj jedným alebo viacerými vintage zrkadlami alebo dokonca gobelínom. Čo sa týka farieb, pokojne experimentujte s výraznými ružovými alebo tmavomodrými nuansami.

farba steny-benzín-zelená-spálňa-posteľ s baldachýnom z masívu

Benzínová modrá je veľmi výrazný odtieň, ktorý má pozitívny vplyv na náladu v miestnosti. Väčšina ľudí natiera iba jednu stenu benzínom, ale nie je nič zlého, keď všetky štyri steny natriete výrazným modrým odtieňom zeleným odliatkom. Samozrejme za predpokladu, že izbu vykompenzujete dekoratívnymi vankúšmi a prehozmi v teplých farbách. A nie je pravda, že ak všetky steny natriete na tmavú farbu, miestnosť to opticky zmenší. Ak sú všetky steny namaľované v rovnakom odtieni, výsledkom je harmonický celkový obraz a miestnosť sa zdá byť otvorená, priestranná a príjemná..

Čajovková stena v spálni 

farba steny-benzín-pozadie-vintage-rám obrazu

Zdôraznite výklenky a rohy v obývacej izbe benzínom

farba steny-benzín-zelená-okrúhla stena-krb-oranžovo-huňatý-koberec

Zariadenie v modernom vidieckom štýle a modrozelená stena

farba steny-benzin-modra-jedalen-drevo-jedálenský stôl-biele-závesné svetlá

Krémovo -zelenomodrá obývačka

farba steny-benzín-zelená-kúpeľňa-obývačka-biela-kombinovať

Ošumelá elegantná spálňa s akcentom benzínovou farbou na stenu

farba steny-benzin-modra-spalna-drevena podlaha-siva-prehoz

Skombinujte benzín, antracit a tmavo modrú

farba steny-benzin-modra-spalna-cierna-prihlava-kresla-nástenná-lampa

Benzínová spálňa so šikmým stropom 

farba steny-benzinovo-modra-spalna-drevo-čelo postele-

Niche sa stáva útulným čitateľským kútikom

farba steny-benzín-modrá-tajomný efekt

Navrhnite svoju obývačku v žltej a benzínovej farbe

farba steny-benzín-modrá-nábytok-tmavé drevo

Benzínová stena za bielym schodiskom dodáva miestnosti hĺbku

farba steny-benzin-modra-chodba-biely-nabytok

Škandinávsky šik v jemných puristických nuansách

farba steny benzínová tmavá jedáleň kovový stôl deco

Zlaté akcenty dodajú miestnosti posledné úpravy

nástenná farba benzínová zelená príborník deco nástenné maľby

Benzínová modrá a oranžová vytvárajú atraktívny kontrast

farba steny benzínová oranžová prízvuk stena strešný nosník sklon strechy

Benzínová obývačka: keď modré nuansy hrajú hlavnú úlohu v interiérovom dizajne

farba steny benzínový akcent nástenný koberec farebná pohovka modrá

Biela a sivozelená stena v obývačke

farba steny benzínová modrá nuansa jedálenský stôl biele drevo