Interiérový dizajn

Modernizujte svoj byt: krok za krokom do útulného domova

Farba steny vybledla, nábytok – je zastaraný a rozloženie miestnosti je iné ako funkčné? Dokonca aj ten najkrajší interiér sa roky vyvíja a potom sa mnoho majiteľov čuduje, ako môžu bez veľkej námahy zmodernizovať svoj domov. Vysvetlíme vám, čo je dôležité pri modernizácii a ako môžete s úspešným konceptom miestnosti a vybavenia priniesť do svojho domu väčšiu kvalitu života..

Modernizujte svoj byt: dobré plánovanie je všetko a všetko

Modernizujte svoj byt, vymaľujte steny Tipy

Dobré plánovanie je pre konečný výsledok veľmi dôležité. Ak chcete zmodernizovať svoj byt, mali by ste najskôr vypracovať skicu s presnými rozmermi a zamyslieť sa nad tým, čo chcete na rozložení priestoru zmeniť. Ešte pred začiatkom modernizácie by ste mali určiť, aké sú vaše životné potreby. Jasná definícia cieľov a vytvorenie priečinka projektu s fotografiami podláh, stien, interiérových návrhov sa pri renovácii veľmi osvedčia..

Modernizujte plánovanie bytov a výber materiálov

Majiteľ by potom mal požiadať o radu, či sú požadované zmeny štrukturálne možné a aké povolenia sú na to potrebné. Hlavnou vecou tu nie je ušetriť peniaze na zlom konci a nechať byt preskúmať architektom pred začatím stavebných prác. Toto je jediný spôsob, ako včas odhaliť skryté nedostatky, ktoré môžu dodatočne zaťažiť rozpočet. V závislosti od toho, či a aké stavebné práce sú potrebné, môžu byť jasne uvedené súvisiace náklady.

Modernizujte svoj domov Myšlienky a tipy na rekonštrukciu

Modernizácia je drahá, a preto sa spravidla vykonáva každých 20 rokov. Každý, kto investuje toľko peňazí a času do stavebných prác, by si mal konečný výsledok rozhodne chrániť. Poistenie domu pokrýva početné škody až do požadovanej poistnej sumy.

Modernizujte svoj byt: v niekoľkých krokoch k svojmu vysnenému bytu

Modernizujte nápady na nápady pre spálňu s vybavením spálne

Podľa toho, ako staré sú steny, podlaha, izolácia, vchodové dvere atď. sú potrebné tieto modernizačné práce:

1. Pri rekonštrukcii starej budovy je prvou vecou výmena elektrického systému, vodovodného potrubia a vnútornej izolácie (ak existuje) alebo inštalácia nových..

2. Druhým krokom k vysnívanému domu je dobrá izolácia. Rozhodujúcu úlohu v tom zohrávajú kvalitné vchodové dvere a okná. Napriek tomu, že sú drahšie na nákup, investícia sa rozhodne oplatí, pretože životnosť je viac ako 30 rokov.

Byt zmodernizuje nápady na prestavbu kuchyne

3. Musí sa zmodernizovať aj vykurovací systém a vymeniť radiátory každých 15 rokov. Preto sa oplatí dozvedieť sa o tom viac pred začiatkom stavebných prác a prípadne si kúpiť nové radiátory.

4. Steny a podlahy musia za tie roky veľa vydržať. Zvlášť podlaha by mala byť robustná a nenáročná na údržbu, ale zároveň aj dobre vyzerať. Pri správnej starostlivosti o drevenú podlahu alebo parkety možno používať viac ako 40 rokov, zatiaľ čo prírodná kamenina a dlaždice môžu trvať viac ako 35 rokov. Profesionálne omietnuté steny je potrebné každé 3-4 roky prelakovať alebo vytapetovať.

Modernizácia bytu Renovácia kúpeľne so sprchovacím kútom

5. Kúpeľňa a kuchyňa sa renovujú každých 20 rokov. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete to urobiť sami alebo ich hromadne vyrobiť. Voliteľne je možné vymeniť iba predné časti kuchynských skriniek a kúpeľňového nábytku. Malé opravy alebo renovačné práce sú potrebné aj v kúpeľni: sprchy, sprchové hlavice, závesy atď. By ste mali vymieňať každých 8-10 rokov..

6. Modernizujte byt systémom inteligentnej domácnosti. Vďaka komplexným funkčným riešeniam môžete dodatočne namontovať osvetlenie, termostaty a dokonca aj kuchynské spotrebiče pomocou senzorov a ovládať ich prostredníctvom aplikácie..

7. Zariadenie a dekorácie sú na poslednom mieste. Sú vecou vkusu a v prípade záujmu ich možno ľahko nahradiť novými.