Interiérový dizajn

Vzor Ikat – etnický nádych v móde a interiéri

Vzor Ikat-etno-motív-móda-interiér-zariadenie-textílie

Ikat je technika tkania typická pre Áziu s dlhoročnou tradíciou, pri ktorej sú časti priadze zafarbené niekoľkými farbami. Výsledkom sú nepravidelné tvary alebo geometrické tvary, zložité štruktúry alebo jednoduché pruhy. Spracovanie tkanín sa líši v závislosti od krajiny, preto je charakteristická Ikat vzor. Variácie toho možno vidieť na kimonách, sarongoch a tradičnom malajskom odeve.

Vzor Ikat – trend z tradičného tkáčskeho umenia

Vzor Ikat -ethno-motív-voština-koberec-tradícia

Proces farbenia sa vykonáva na motíve a prebieha pred tkaním. Priadza je navinutá na bubon a zafarbená po celej šírke suda. Vďaka prekrývaniu zrna a jeho rôznej nasiakavosti vznikajú oblasti s rôznou intenzitou farby alebo dokonca nenamaľované. Počas tkania je možné použiť niekoľko bubnov priadze súčasne, čím je možné dosiahnuť striktne geometrické tvary a identické figúry.

Vzor Ikat – inšpirácia v dizajne

Vzor Ikat -etno-motívové-látky-modro-bielo-exotické

Na ostrove Bali v Indonézii mali princovia výsadu nosiť ručne vyrobené látky ikat okolo bokov a hrdo tak predvádzať svoju spolupatričnosť. Dnes je k dispozícii aj dostatok exotických tlačených textílií v štýle Ikat, ktorý sa v poslednej dobe stáva tým správnym trendom. Rôzne vzory prenesené z ázijského ľudového umenia zdobia čalúnenie, tapety, odevy, doplnky a inšpirujú dizajnérov z celého sveta, aby vytvorili ešte viac.

Ikatské vzory alebo exotické motívy na čalúnení

Vzor Ikat-etno-biela-modrá-posletr-stoličky-kaviareň

Nový trend Ikat prevláda v novej kolekcii jeseň / zima od módnych a interiérových návrhárov. Každá časť sa zdá byť skutočne jedinečná a púta pozornosť. Mierne používaný ako akcent v dizajne miestnosti sa stáva správnym vrcholom, ktorý predstavuje individualitu a zmysel pre život. Atmosférický etnický nádych oživí každú izbu a osvieži nábytok.

Eklektický interiér so vzormi ikat a ozdobami z Ďalekého východu

Tí, ktorí majú radi eklektický štýl, nebudú ľahostajní k vzoru Ikat. Možné sú rôzne farebné kombinácie, ako aj odvážna kombinácia niekoľkých motívov a potlačí vedľa seba. Tyrkysová je povzbudzujúca a osviežujúca farba, ktorá pôsobí mimoriadne exoticky. Vzorovaný alebo monochromatický je perfektným doplnkom obývačky ako čalúnenia a kobercov.

Exotické – vzory Ikat kombinované s inými motívmi

vzor ikat-etno-čalúnenie-kreslo-bielo-zelené

Vzor Ikat nádherne komunikuje s inými vzormi vďaka svojmu bohatému dizajnu a rozmanitým štruktúram. Aj keď v súčasnosti nie je k dispozícii žiadna skutočná ručne tkaná tkanina Ikat, výrobcovia textilu ich úspešne reprodukujú. V súčasnej dobe zostáva typický vzor Ikat viac -menej konštantný a pozadie sa líši v závislosti od tendencií alebo individuálnych preferencií.

Vzor Ikat ako akcent v interiéri

ikat-pattern-etno-poslter-motív-interiérová taburetka

Čalúnenie Ikat úspešne plní úlohu spojovacieho prvku, ktorý zahŕňa viacero štýlov bývania. Umiestnené v optickom strede, ako taburetka na obrázku, všetky farby zo zvyšku dizajnu miestnosti nájdete v čalúnení. Jemné pastelové tóny a exotické úlomky z vyrezávaných podnosov alebo z rámu kresla v typickom neobarokovom štýle harmonizujú s ozdobami čalúnenia a zároveň osviežujú životné prostredie..

Ikat vzor a boho štýl v dome

ikat-pattern-etno-spalna

Žiadne domáce zariadenie v obľúbenom štýle Boho nie je úplné bez vzoru ikat. Aj keď niekoľko vzorov spôsobuje poruchu zraku, bohémi chcú dokonca vzrušujúci chaos. Niekoľko vankúšov, predložiek, váz a abstraktných umeleckých fotografií zozbieraných z celého sveta vyzerá, ako by boli jeden pre druhého stvorení. Trik: podobnosti s rôznym pôvodom. Ako je znázornené na ukážkovej fotografii, spojovacím prvkom je biele pozadie, všetky ozdoby sú buď čierne, alebo tmavo modré. Na prvý pohľad sa teda všetky látky Ikat javia ako súvisiace, nie naukladané na seba.

Ukážte svoj exotický nádych – navrhnite zadnú stenu skrine vzorom Ikat

tapeta ikat-vzor-etno-skriňa-police-urob si sám-tapeta

Ikat vzory je možné vidieť na poťahových tkaninách, ale aj na tapetách, kobercoch, šatkách a pod. Sú k dispozícii v dostatočnom množstve v príslušných špecializovaných predajniach, a preto sa dajú ľahko získať na dekoratívne účely. To sa dá použiť na rýchle osvieženie a vyzdobenie bytu. Akákoľvek nudná skriňa s otvorenými policami môže byť atraktívne okorenená vhodnou látkou alebo tapetou. Zakryte zadnú stenu zvoleným vzorom Ikat a ozdobte drobnými predmetmi z exotických prázdninových dovoleniek.

Nastavte akcenty so vzormi ikat – tapetu, koberec alebo bežec

tapeta ikat-vzor-etno-biela-modrá-koberec-tapeta

Ak je vám viac vzorov priveľa, vyberte si len jeden prvok interiéru, ktorý bude navrhnutý v tomto štýle. Vyberte si roh v dome, ktorému sa nevenuje dostatočná pozornosť, a prerobte ho. Nechajte ho pôsobiť ako skrytý obľúbený kútik a okoreňte ho tapetou v eklektickom štýle alebo maľbou v atraktívnej farbe, ako je námorná modrá. V opačnom prípade sa rozhodnite pre koberec alebo bežec so zdržanlivým vzorom – pruhy. Uistite sa, že vyzerá autenticky a nie ako nový.

Bytový textil a bytové doplnky so vzormi ikat – obliečky na vankúše

ikat-vzor-etno-bytové doplnky-obliečky na vankúše-motívy

Najľahší spôsob, ako priblížiť byt novému etno trendu, je práca s bytovými doplnkami a drobným nábytkom v štýle ikat. Každý obchod s nábytkom v súčasnej dobe ponúka nápadité modely obliečok na vankúše a polotovary, ktoré je možné použiť aj ako príručné alebo konferenčné stolíky. Uistite sa, že sa to jednoducho nehodí do moderného interiéru s hranatým nábytkom vo vysokom lesku, ale skôr s klasickým nábytkom a masívnym drevom.

Vzor Ikat na móle – Gucci 2016

ikat-pattern-etno-fashion-trend-mólo-gucci

Etnické motívy, medzi ktoré patria aj vzory Ikat, v posledných rokoch dobyli mólo a neobjavujú sa len na bežnom oblečení, ale aj na týchto viac do kancelárie, dokonca aj na špeciálne príležitosti. Módny gigant Gucci vo svojej poslednej kolekcii predstavil honosne potlačené látky inšpirované primitívnym ľudovým umením. Tieto zdobia šaty, sukne a nohavice klasického rovného strihu a definujú individuálny štýl.

Elegantné špičkové moderné doplnky so vzorom ikat – čiernobiela cestovná taška

ikat-pattern-ethno-fashion-trend-bag-shoes-black-white-style

Združenie pre Ikat možno definovať ako niečo ako „pestré“ a milovníkov elegantného štýlu to nemusí zaujímať. Opak je dokázaný poprednými výrobcami módnych doplnkov, ktorí interpretujú ľudové motívy minimalistickým spôsobom v čiernej a bielej farbe a akcentujú efektné detaily, akými sú popruhy a ramienka..

Dizajn nechtov so vzorom ikat

ikat-pattern-etno-fashion-style-trend-nail-design-tyrkysová

Vzor Ikat bol dokonca prenesený do nechtových dizajnov a vďaka svojej nepravidelnej štruktúre je možné ho bez problémov vytvoriť na vlastných nechtoch. Vyberte iba zodpovedajúce odtiene laku na nechty a pomocou úzkeho štetca znova vytvorte motívy. Nakoniec by mal motív vyzerať, ako keby bol dosiahnutý niekoľkými ťahmi, ktoré sa zdajú byť pôvodnou technikou tkania.