Dom a záhrada

Repasovať alebo tesniť ploché strechy? Strešná membrána EPDM pre strešnú krytinu s dlhou životnosťou

Plochá strecha je jedným z najbežnejších tvarov striech. Lacná a veľmi praktická je obzvlášť vhodná pre mestské vily, záhradné domčeky, garáže a strechy. Všetky izby majú vysoký strop bez šikmých stropov alebo výklenkov. Najmä pri tomto type strechy by majitelia domov mali venovať veľkú pozornosť kvalitatívnemu návrhu a nechať čo najrýchlejšie odstrániť aj malé chyby. Dôsledky netesnej strechy sú ďalekosiahle a vyžadujú si nákladné opravy. Dažďová voda môže nielen poškodiť izoláciu, ale môže tiež viesť k tvorbe plesní. Vysvetľujeme, ako môžete renovovať plochú strechu a na čo by ste si mali dať pozor.

Repasovať alebo tesniť ploché strechy? Strešná krytina so strešnou membránou EPDM

Rekonštrukcia a oprava domu s plochou strechou

Pokiaľ ide o a Renovácia strechy alebo hydroizolácia potom je na výber niekoľko variantov. Pokladanie v dvoch vrstvách s bitúmenom je bezpečné, ale časovo náročné. Tekuté tesnenie je trvanlivé, ale musí byť vykonávané veľmi precízne. the Pokládka strešnej membrány EPDM je v porovnaní veľmi jednoduché. Preto sa metóda so strešnou membránou EPDM v posledných rokoch úspešne etablovala a teší sa stále väčšej obľube. Na rozdiel od bitúmenovej hydroizolácie je inštalácia pomerne jednoduchá. Špeciálna strešná membrána je z jednej strany prilepená priamo na suchú izolačnú vrstvu. Pri kladení je potrebná predovšetkým zručnosť. Skúsení kutilovia zvládnu úlohu aj sami. Strešná membrána sa inštaluje v niekoľkých jednoduchých krokoch:

Upravte alebo utesnite plochú strechu. Pripravte letohrádok na zimu

1. Plochá strecha je dôkladne vyčistená. Inštalácia sa vykonáva iba na čistý podklad.

2. Plachta sa potom rozloží a podľa potreby odstrihne, pričom po stranách zostane výčnelok najmenej 40 cm.

3. V nasledujúcom kroku sa plachta raz zloží na polovicu a maliarskym valčekom sa na ňu nanesie povrchové lepidlo. Nechajte asi 20 cm okraja voľný. Tam bude Prilepené kontaktné lepidlo.

Renovácia alebo tesnenie plochých striech Tipy pre majiteľov budov

4. Potom sa polovica zlepí, vyhladí vzduchové bubliny a vrásky čistým maliarskym valčekom.

5. Rovnako postupujte pri druhej polovici – preložte krytinovú fóliu, naneste dostatočné množstvo povrchového lepidla, fóliu opatrne položte na strechu a vyhlaďte ju maliarskym valčekom..

6. Potom sú panely zlepené kontaktným lepidlom.

Strešná membrána EPDM má vysoký stupeň pružnosti a v letných mesiacoch sa môže trochu natiahnuť. V dôsledku toho sa môžu vytvárať vzduchové bubliny alebo vrásky, ktoré však v zimných mesiacoch opäť zmiznú. Je celkom možné, že film časom odfarbí. Je to však len kozmetická chyba a nebude mať vplyv na tesnenie.

Opravte alebo utesnite ploché strechy?

Zrekonštruujte dom s plochou strechou a urobte z neho vodotesný

To, či je potrebné poškodenie utesniť jednotlivo, alebo sa renovuje celá plochá strecha, závisí od viacerých faktorov. Každý, kto sa presťahuje do novej budovy a včas rozpozná menšie škody, ju môže nechať zapečatiť. Aj nový dom by ste preto mali kontrolovať každých 4-5 mesiacov. Je tiež dôležité, aby nebola poškodená tepelná izolácia strechy. Hydroizoláciu by mal vykonať skúsený odborník a položiť ju na suchú a čistú strechu.

ako často sa opravuje a kontroluje strecha

Každý, kto si kúpi starú budovu, by však mal strechu nechať poriadne skontrolovať. V prípade zistenia závad je vhodné renovovať celú plochú strechu. Náklady, ktoré v tomto prípade vznikajú, sú vyššie ako pri hydroizolácii. Investícia sa rozhodne vyplatí, pretože dobre zrekonštruovaná strecha má aj veľmi dlhú životnosť.

Utesnenie novostavby plochou strechou Tipy strešnou membránou EPDM