DIY

Postavte si svoje vlastné foto box pre úspešné párty fotografie na každej oslave

Postavte si svoj vlastný foto box drevo-hliník

Fotografie sú dôležitou súčasťou každej oslavy, pretože nám neskôr pripomínajú nádherný čas strávený s rodinou a priateľmi. S fotoboxom si môžu hostia urobiť skvelé fotografie sami na každom večierku bez prítomnosti fotografa. Takzvaná fotobúdka spravidla obsahuje fotoaparát a tablet, ktoré sú umiestnené v škatuli. Foto boxy je možné prenajať na rôzne akcie, ale za drahú cenu. Ak už máte dobrý fotoaparát, môžete si postaviť fotobox sami a ušetriť tak peniaze. Čo presne je k tomu potrebné a mnoho užitočných rád nájdete v článku.

Čo je to foto box?

foto box-zostrojte si-drevený reflexný dáždnik

Fotobox je skvelá vec, najmä na svadbách a večierkoch. To vám umožní robiť vtipné fotografie a zobrazovať ich priamo na obrazovke tabletu. Niektoré boxy na fotografie sú dokonca navrhnuté so vstavanou tlačiarňou, ktorá fotografie ihneď vytlačí. Iní majú špeciálne pamäťové karty s online pripojením, z ktorých je možné fotografie zdieľať priamo v Dropboxe. Existujú aj ďalšie varianty vybavenia, s ktorými sa môžete profesionálne fotografovať sami. V prípade, že sa Photo Booth používa na fotografovanie v tmavých miestnostiach, je napríklad potrebný vstavaný alebo externý blesk. Reflexný dáždnik zaisťuje optimálne svetelné podmienky a rádiová spúšť umožňuje fotografovať z určitej vzdialenosti.

photobox-build-yourself-photobooth-tablet-photos

A ako vlastne fotobox funguje? Fotoaparát je pripevnený k tabletu, aby bolo možné fotografie ihneď po nasnímaní prezerať na obrazovke. Najľahšie to urobíte pomocou pamäťovej karty WiFi, ktorá cez WiFi prenáša fotografie priamo do tabletu. Okrem pamäťovej karty je pre tablet potrebný špeciálny softvér, ktorý ovláda skvelé funkcie Photo Booth. O rôznych variantoch budeme diskutovať nižšie.

Čo potrebujete k fotoboxu?

foto box-zostava-vyrob-vlastni-drevene-dvere-kamera-tablet-vybranie

Ak si chcete postaviť fotobox sami, absolútne potrebujete dobrú technológiu a vhodný materiál na bývanie. Fotobúdku je najľahšie postaviť z dreva. Na to slúžia preglejkové panely, ktoré sú zostavené pomocou závesov a skrutiek. Na zaistenie technológie vo fotoboxe sú nainštalované vhodné police.

Ako technológia je dobrý fotoaparát najdôležitejšou výzvou pre úspešné fotografie s dobrou kvalitou. Najlepšie výsledky dosiahnete s profesionálnym fotoaparátom. Na tablet neexistujú žiadne také požiadavky. Photo Booth funguje s tabletmi Android aj iPadmi. Je len dôležité, aby ste našli vhodný softvér a aby sieť WLAN fungovala.

Postavte si fotobox sami

kreatívny-foto-box-zostavte si-instagram-dizajn

Ak ste sa rozhodli postaviť si fotobúdku sami, návod na telo nájdete nižšie. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zhromaždiť všetky potrebné materiály a vytvoriť si plán. Fotobox funguje najlepšie v štvorcovom tvare, ale môžete experimentovať aj s dizajnom. Prípadne môžete použiť hotovú drevenú škatuľu a jednoducho ju prispôsobiť ako fotobúdku. Vďaka kreatívnemu dizajnu môžete zo svojho boxu s fotografiami upútať pozornosť na každom večierku. Táto fotobúdka na Instagrame je skvelým príkladom hravého dizajnu.

foto box-stavať-sám-preglejka-materiál

Najprv si urobte zoznam materiálov, ktoré vám pomôžu pri nákupe v železiarstve. Ak si chcete fotobox postaviť sami z dreva, odporúčame preglejku. Vďaka tomu sa vám ľahšie pracuje, aj keď nemáte veľa skúseností. Vytvorili sme pre vás zoznam príkladov, ktorý sa môže líšiť v závislosti od dizajnu a veľkosti vybraného poľa. Fotobox si môžete postaviť sami, preto sme neposkytli žiadne presné informácie.

Materiály na stavbu vlastnej fotografickej škatule z dreva:

 • Preglejkové panely
 • Pánty
 • Skrutky
 • Hranaté drevo
 • cítil
 • Uhlová lišta vyrobená z dreva

Potrebné nástroje:

 • vŕtačka
 • Dierová píla
 • Vŕtačka do dreva
 • Skladačka
 • Drevený pilník

Ak nemáte žiadne skúsenosti s pílami na drevo, potom si môžete preglejkové panely bezplatne nechať narezať na požadované veľkosti v železiarstve. Vďaka tomu bude vaša úloha oveľa jednoduchšia, ale budete musieť vopred určiť presné veľkosti.

foto box-stavať-sám-drevo-výklenok-objektív

Keď máte zozbieraný všetok materiál, môže sa začať stavať. Ak si celý fotobox staviate sami, začnite označením pre otvory. Najprv potrebujete okrúhly otvor pre objektív. Na to potrebujete presný priemer šošovky, pričom otvor by mal byť aspoň o 1 cm širší. Potrebujete tiež vybranie pre tablet, ktoré môže byť pod alebo nad objektívom. Tu znova zmerajte veľkosť tabletu a podľa toho upravte vybranie. Presné polohy otvorov označte ceruzkou a pílou podľa označení.

foto box-stavba-svojpomocne-dverove-zamky-stavba-navodu

Aby mohla byť technológia zabudovaná do Photo Booth, potrebuje dvere. Sami sa rozhodnete, či na prednej, zadnej alebo bočnej strane. Tu vstupujú pánty. Ak si fotobox postavíte svojpomocne, mali by ste dvere navrhnúť tak, aby ste potom najľahšie nainštalovali interiér. Ak chcete zaistiť svoju technológiu na večierku alebo inom podujatí, môžete dvere navrhnúť pomocou zámku. Večierok si tak môžete bezstarostne užívať.

foto box-stavať-sám-interiér-technológia

Ak si fotobox postavíte sami, držiaky na tablet a fotoaparát sú ďalšou dôležitou súčasťou konštrukcie. Zabezpečujú, aby sa technológia v krabici nepoškodila, ak je položená. Držiak fotoaparátu sa môže líšiť v závislosti od modelu a veľkosti fotoaparátu, preto by ste ho podľa toho mali prispôsobiť. Opäť môžete použiť list preglejky a píliť vhodné vybranie. Je len dôležité, aby bola kamera v ňom upevnená.

Vyžaduje sa vhodný držiak tabletu, aby bol tablet bezpečne a prakticky pripevnený k prednej časti fotoboxu. Môžete si ich postaviť sami z dreva pomocou uhlovej lišty alebo na to použiť hliníkové profily. Odporúčame držiak izolovať napríklad plsťou, aby nedošlo k poškriabaniu obalu tabletu.

Aby ste s Photo Boothom urobili veľa fotografií, fotoaparát a tablet potrebujú napájanie. To je dôvod, prečo bezpodmienečne potrebujete rozvodku, ak si sami vytvoríte fotobox. Je umiestnená v krabici a zaisťuje trvalý prísun elektrickej energie. Napájacie jednotky pre tablet a fotoaparát sú do neho zapojené, aby bola batéria vždy plná. Ak chcete a je dostatok miesta, môžete si do fotoboxu postaviť svojpomocne nejaký power box. Káble, napájacie zdroje a rozvodku je možné tam prehľadne uložiť.

Postavte si fotobox sami a navrhnite si individuálne bývanie

fotorámček-zostava-vlastná-tablet-kamera-gravírovanie

Drevený box na fotografiu je možné podľa potreby natrieť a nalakovať, aby priniesol skvelý dizajn. Stále môžete vyryť drevo alebo nalepiť dekorácie a ozdobiť si vlastnú fotobúdku, ako chcete. V prípade straty poľa môžete navrhnúť značku so všeobecnými informáciami, ako je vaše meno, e -mail a číslo mobilného telefónu.

Napriek tomu, že drevo je najčastejšie používaným materiálom na stavbu vlastného fotoboxu, môžete použiť aj alternatívne materiály. Fotografický box s vysoko kvalitným dizajnom je možné postaviť z plexiskla, ale za drahšiu cenu. Plexisklo je však možné rezať na mieru laserovým rezaním a navrhovať jednotlivo.

foto box-zostavte si-kartón-farebný-papierový vzor

Ak hľadáte lacné nápady na stavbu foto boxu, môžete použiť aj kartón. Práca s ním je oveľa jednoduchšia, ale výsledná fotobúdka nie je taká stabilná ako táto z dreva. Ak dobre zaistíte technológiu v krabici a pripevníte fotobox pevne na statív, nemusíte sa o to starať. Fotografickú búdku vyrobenú z lepenky je možné zase ozdobiť a prilepiť, aby vytvoril jedinečný dizajn.

Technika potrebná pre fotografický stánok pre domácich majstrov

foto box-stavať-sám-najdôležitejšia-technológia-vnútorné-fungovanie

Ak si fotobox postavíte sami, najdôležitejšiu úlohu zohráva technológia. Na to, aby fotostánok vyrobený vlastnými rukami poskytoval profesionálne fotografie, potrebujete skutočne dobrý fotoaparát – najlepšie zrkadlovku. Značka a model nie sú v tomto prípade až také dôležité, pokiaľ fotoaparát dokáže robiť dobré fotografie. Či už je iPad alebo Android tablet rovnako ľahostajný, pre oba nájdete vhodný softvér. Tu nájdete zoznam najdôležitejších technických komponentov fotoboxu.

Potrebná technológia pre box Photo Booth:

 • Zrkadlovka s objektívom, slotom na kartu SD a externým napájaním
 • Tablet s napájacím adaptérom
 • Softvér pre foto box
 • Wi-Fi pamäťová karta
 • externý blesk
 • Rádiová spúšť pre blesk a fotoaparát
 • Statívy
 • Tlačiareň WLAN (voliteľné)
 • Reflexný dáždnik (voliteľný)
 • Zásuvkový pás (najmenej 3-násobný)

Softvér pre foto box

Už sme diskutovali o fotoaparáte a tablete pre box Photo Booth. V závislosti od operačného systému je pre fotobox k dispozícii iný softvér. Pre iPad odporúčame aplikáciu ShutterSnitch, ktorá obsahuje mnoho užitočných funkcií. Môžete dokonca odosielať fotografie súčasne prostredníctvom WiFi a tiež vytvoriť heslo, aby si hostia mohli fotografie prezerať, ale nie ich odstraňovať.

V tablete s Androidom je možné na prezeranie a zdieľanie fotografií použiť príslušnú aplikáciu na pamäťovej karte. Za týmto účelom je aplikácia do tabletu vopred nainštalovaná a potrebné nastavenia sa urobia vopred. To uľahčuje použitie Photo Booth neskôr. Postup je spravidla vysvetlený v dodanom návode na obsluhu.

Naozaj potrebujete blesk? Ak si chcete sami postaviť fotobox pre vonkajšie akcie, pravdepodobne nepotrebujete blesk za denného svetla. Pokiaľ sa však Photo Booth bude používať v miestnosti alebo večer, fotografie bez blesku jednoducho neuspejú. Keďže však blesk nemôže byť v škatuli, môžete použiť externý blesk a pripevniť ho na statív.

Zostavte si svoj vlastný fotobox s diaľkovým spúšťaním

foto box-rádiová spúšť-svadobná-fotografia

Pomocou diaľkového ovládača alebo rádia je možné, aby sa hostia odfotili pred fotoboxom. Pri fotografiách z väčšej vzdialenosti od boxu sa odporúča kábel s dĺžkou asi 5 metrov. Rádiový spínač, na druhej strane, nepoužíva kábel, ale hostia si môžu nechtiac vziať ovládače so sebou alebo ich dokonca stratiť.

foto-búdka-fotky-tlač-deti-narodeniny

Zostavte si svoj vlastný fotobox s tlačiarňou alebo bez nej? Skvelý fotobox si môžete postaviť aj sami pomocou tlačiarne, ktorá fotografie vytlačí bezprostredne po ich zhotovení. Niektorým sa toto doplnkové vybavenie páči, iným nie, pretože tlačiareň zaberá ešte viac miesta a samozrejme celý projekt predražuje. Fotografie na papieri sú určite skvelým darčekom na svadbu alebo inú párty, ale treba sa zamyslieť, či sa vám investícia oplatí. V každom prípade je väčšina fotografií v dnešnej dobe ponechaná na mobilných telefónoch a tabletoch, takže tlačiareň určite nie je povinnosťou.

Použitie foto stánku na rôznych akciách

foto box-zostava-vlastny-party-fotky-rekvizity

Akonáhle dokončíte stavbu fotoboxu sami, skutočná zábava sa môže začať. Úspešný fotografický stánok je možné použiť na všetky druhy akcií a vytvára zábavné fotografie na pamiatku. Foto boxy sú obzvlášť obľúbené na svadbách a prispievajú k dobrej nálade hostí. Ak fotobox používa veľa ľudí, mali by ste aplikáciu čo najviac zjednodušiť, aby ju mohol každý ľahko používať. Všetky nastavenia by ste mali urobiť pred večierkom, aby počas skutočnej oslavy neboli žiadne nervy alebo problémy.

Okrem samotnej konštrukcie fotoboxu by ste mali myslieť aj na vhodné pozadie a vtipné rekvizity. Môžu byť koordinované s témou večierky alebo akcie a byť čo najkreatívnejšie. Ak vyzerá dobre, môžete použiť existujúcu stenu v príslušnej miestnosti ako pozadie. Prípadne môžete urobiť pekný dekor, ktorý je pripevnený k stene pre fotografie.

foto-búdka-rekvizity-rekvizity-vtipné

Rekvizity sú dôležitou súčasťou fotografického boxu a zaisťujú skutočne vtipné obrázky pre každú príležitosť. Foto rekvizity sú rôzne motívy, ktoré sú pripevnené k drevenej tyči a držané pred tvárou na fotografiu. Od červených mikulášskych čiapok a bielych fúzov na Vianoce, cez zajačie uši na Veľkú noc až po vtipné okuliare a parochne k narodeninám – možnosti sú nekonečné. Večierkové rekvizity si môžete vyrobiť sami alebo si ich môžete lacno objednať online.

Postavte si svoj vlastný fotobox na svadbu

foto box-fotky-foto-búdka-svadba

Ak by ste si chceli pre svoju svadbu postaviť fotobox sami, dúfame, že vám naše tipy a nápady pomohli. Tmavšie pozadie sa odporúča najmä na svadby, aby sa zhotovovali fotografie s vysokým kontrastom. Rovnako dobre funguje aj farebné pozadie s balónikmi alebo farebná zmes hodvábneho papiera. Na svadby pod holým nebom sú vhodné pozadia s kvetmi alebo zelenou, ktoré na fotografiách vyčarujú sviežu atmosféru.

foto-svadba-vtipné-rekvizity

Okrem vtipných rekvizít vyrobených z papiera sa dá na fotografie použiť skutočne všetko ostatné. Rôzne klobúky, nápisy s vtipnými nápismi, fúzy, parochne, slnečné okuliare, rámy na obrázky, gitary a podobne vedú k nezabudnuteľným fotografiám na pamiatku. Popustite uzdu svojej kreativite a pripravte si na svadbu množstvo atmosférických rekvizít na párty.