DIY

Vlastné nápady s bublinkovou fóliou-baliaca fólia ponúka mnoho využití v domácnosti

nápady s bublinkovou predlohou pečiatka včela deti

Nielen obalový materiál – bublinková fólia sa ukazuje ako skutočne všestranná a používa sa v záhradníctve aj v domácnosti. Či už ako tepelná izolácia pre skleník, ako ochrana pred mrazom pre okná automobilov alebo ako náhrada za bežné chrániče kolien – nápady s bublinkovou fóliou pre vonkajšiu oblasť sú mimoriadne univerzálne. V domácnosti sa používa znova a znova – napríklad ako izolácia pre svojpomocne vyrobený chladiaci box. A ešte jedna vec – v článku sa naučíte, ako zavesiť oblečenie bez vrások, ako sa vyhnúť pocitu tlaku pri práci so záhradníckymi nástrojmi (nožnice, metly) a vyhnúť sa tak otravným bublinám, urobiť vtipnú pečiatku s deti a dokonca ozdobte čokoládový koláč bublinkovou fóliou.

Nápady s bublinkovou fóliou – drotár s deťmi

nápady s bublinkovou fóliou nápady pre deti

Namiesto toho, aby sa deti v zlom počasí nudili, môžete stráviť príjemnú hodinu spoločnými ručnými prácami. Vytvorte pečiatku z bublinkovej fólie! Na ručný projekt budete potrebovať nasledujúce materiály: bublinkovú fóliu, akvarely, farbiace materiály, podľa potreby rôzne omaľovánky. Najprv vytvorte šablónu (najlepšie v kruhu) a pomocou šablóny vystrihnite z bublinkovej fólie 3-4 kruhy.

nápady s bublinkovou fóliou pečiatka pre deti jablko

Potom nechajte deti namaľovať štetcom na bubliny vo fólii farbu. Takto vyrobenú pečiatku potom vytlačte na omaľovánku. Pečiatku opatrne vyberte a nechajte akvarely zaschnúť. Túto pečiatku a akrylovú farbu môžete použiť aj na okorenenie starých prikrývok, obliečok na vankúše atď..

nápady s bublinkovou fóliou deti voľný čas zamestnanie kladivo

Ďalšou myšlienkou (aspoň pre deti od šiestich rokov) je precvičiť používanie kladiva hravou formou. Fixujte bublinkovú fóliu na záhradnom stole alebo terase páskou a dajte dieťaťu kladivo. Na fóliu nakreslite niekoľko terčov a skontrolujte s malým, či je presný. Nikdy nenechávajte dieťa bez dozoru, inak hrozí nebezpečenstvo poranenia. Okrem toho musíte počítať s veľkým hlukom.

drotárske nápady s nápadom na darček v bublinkovej fólii

Chystáte rodinnú oslavu? Vytvorte pekný darček spolu s malými. Poskytnite kalendáru bublinkovú fóliu – stlačením vzduchových bublín môžete označiť dni, ktoré uplynuli. Má to mať upokojujúci účinok a zbaviť vás každodenného stresu. Skvelý tip na darček, ktorý pochádza z USA – existuje toľko fanúšikov tohto všestranného obalového materiálu, že dokonca založili fankluby. Každý film má svoj špeciálny deň (koniec januára). Kreatívne spoločnosti v Japonsku teraz dokonca priniesli na trh hračku, ktorá úspešne napodobňuje lisovanie vzduchových bublín..

Nápady s bublinkovou fóliou – mnoho možných použití v kuchyni

robte nápady sami s bublinkovou fóliou na pečatný termohrnček

Bublinková fólia sa používa znova a znova aj v kuchyni. Napríklad ako izolácia – ak prilepíte fóliu na poháre alebo poháre, nápoje zostanú dlhšie horúce / chladné. Sklenený povrch navyše ponúka veľa priľnavosti, podobne ako tepelný hrnček. Okuliare prekvapivo vyzerajú naozaj pekne. Jediná nevýhoda – dizajn nie je vhodný do umývačky riadu. Náš tip – okraj skla môžete utesniť špeciálnym lepidlom na sklo.

Vytvárajte nápady sami pomocou držiakov na bublinkové fólie

Kreatívni dizajnéri za oceánom dokonca vyrobili rukavice do rúry na pečenie z bublinkovej fólie. V každom prípade ste fólii poskytli extra ochrannú vrstvu. Bežná bublinková fólia zo supermarketu je preto na tento účel menej vhodná a hrozí popálenie.

obaľte nápady pomocou bublinkových koláčov

Plánujete výlet s deťmi, alebo by ste chceli priniesť rodičom lahodné koláčiky ako darček? Potom príde na rad bublinková fólia – starostlivo zabaľte všetky cookies – to ich udrží v chlade a poleva sa cestou neroztopí. Fóliu môžete použiť aj na prepravu iných potravín – najmä zelenina, syr a ovocie zostanú dlhšie čerstvé.

Zabaľte nápady v chladiacom boxe na potraviny s bublinkovou fóliou

Chladiaci box je obzvlášť nápomocný pri plánovaní pikniku. Ale nemusíte na to míňať veľa peňazí – a môžete si vyrobiť chladiaci box sami z kartónovej škatule a bublinkovej fólie, zabaliť a previezť zvitky dovnútra.

Nápady s bublinkovou fóliou – použite ako pečiatku

nápady s bublinkovou fóliou koláč piecť glazúra čokoládová ozdoba

Chcete prekvapiť narodeninové dieťa a upiecť si tortu sami a s láskou ju ozdobiť pri zvláštnej príležitosti? Najprv pripravte koláč, potom nechajte cesto vychladnúť a medzitým si rozpustite čokoládu vo vodnom kúpeli. Tortu zalejeme horúcou polevou a potom na čokoládu natlačíme bublinkovú fóliu. Počkajte, kým poleva stuhne, potom opatrne odstráňte fóliu. úplné!

nápady s bublinkovou fóliou hlinený hrniec zdobiť nápady

Podobne ako koláč, vzory môžete pridať aj do hlinených hrncov. Kúpte hlinu, vyrobte požadovanú nádobu a stlačte jej povrch bublinkovou fóliou. Fóliu opatrne odstráňte a hrniec dokončite podľa pokynov výrobcu – v závislosti od druhu hliny budete musieť nádobu buď spáliť, alebo ju jednoducho nechať uschnúť. Hotový hrniec potom môžete namaľovať.

Viac praktických nápadov s bublinkovou fóliou do domácnosti

tvarujte nápady pomocou bublinkových vriec

Aby vaša obľúbená kabelka nestratila tvar, mala by byť správne skladovaná, najmä keď sa nepoužíva. Vrecko naplňte bublinkovou fóliou a vložte do vrecka.

vyrobte si nosidlá na nosenie bublinkových filmov sami

Ak sú vysoké čižmy naplnené bublinkovou fóliou, tiež nevychádzajú z formy a dajú sa ľahko uložiť do skrine na topánky. Zvlášť dôležité pre kožu, aby sa nevytvárali nepríjemné vrásky.

nápady s oblečením z bublinkovej fólie zavesia bez vrások

Každý, kto rád nosí do práce nohavice, pozná problém – pri zavesení sa často objavia vrásky. Aby ste ráno nemuseli vždy žehliť, zabaľte lištu vešiaka na šaty bublinkovou fóliou (viď foto vyššie). Môžete sa teda tešiť na odevy bez vrások a ušetriť si tak starosti.

Zabaľte nápady pomocou bublinkových šperkov

Keď sú náhrdelníky zabalené na cestách, často sú zauzlené do gule v šperkovnici. Ich rozmotanie nie je jednoduchá úloha – ušetrite čas a nervy úhľadným a bezpečným zabalením reťazí. Reťaze jednoducho pripevnite na bublinkovú fóliu lepiacou páskou zo vzdialenosti najmenej 3 cm a potom bublinkovú fóliu zrolujte. úplné!

okoreniť nápady bublinkovým obalom starého nábytku

Máte starú komodu s oštiepkovanou farbou, ktorú skutočne treba zrenovovať? Kus nábytku je možné okoreniť pečiatkou vyrobenou zo vzduchovej bubliny a farby na drevo. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh a vytvorte veselý súbor s niekoľkými farbami. Veľmi pekný nápad aj do detskej izby.

Nápady s bublinkovou fóliou v záhrade

robte nápady sami s bublinkovými chráničmi kolien

Záhradkárčenie kolená veľmi zaťažuje – hobby záhradníci by sa preto mali vyhýbať ich preťažovaniu a správať sa šetrne k ich kolenám. Vykonávajte strečingové cvičenia v záhrade každých 20 minút, svaly precvičujte každodennými prechádzkami a bicyklovaním. S chráničmi kolien sa tiež môžete vyhnúť tomu, aby boli kolená nesprávne namáhané. Popový film je ideálne vhodný ako materiál na chrániče kolien – vzduchové bubliny zaručujú vaše pohodlie.

nápady s bublinkovou fóliou skleníkové tesnenie okno

Vzduchová fólia ako tepelná izolácia pre skleník: Mnoho exotických rastlín nevydrží mráz a musia byť v skleníku prezimované. Hobby záhradníci týmto spôsobom zakryjú okná maskovacou fóliou a utesnia. Sadenice, zelenina a bylinky citlivé na mráz, kaktusy, sukulenty, papradie atď. Môžu ľahko prežiť chladné obdobie.

Vytvárajte nápady sami s bublinkovou fóliovou skleníkovou tepelnou izoláciou

Takto vyzerá skleník, keď je úplne odtienený fóliou – obzvlášť praktické, ak sú okná deravé. To šetrí náklady na elektrickú energiu na vykurovanie.

nápady s bublinkovou fóliou na ochranu pred mrazom

Správne kompostujte – v zime je hromada kompostu vystavená snehu, dažďu a vetru. Ak nie je dostatočne chránený pred búrkami, buď horná vrstva úplne vyschne, alebo sa vyvinie hniloba. Okrem toho sa procesy spomaľujú kvôli nízkym teplotám. Odborníci preto radia zabaliť hromadu kompostu bublinkovou fóliou a potom ju prikryť slamou.

nápady s tipy na nemrznúce zmesi do bublinkovej fólie

Makový film poskytuje nielen tepelnú izoláciu v záhrade – napríklad okno auta môže byť pred mrazom chránené materiálom. A ak ste za volantom v strese, môžete namiesto stlačenia vzduchového bubla namiesto stlačenia svojho smartfónu jednoducho stlačiť vzduchové bubliny. Údajne má veľmi upokojujúci účinok, najmä keď je auto uviaznuté v zápche.

vyháňajte nápady s bublinkovou záhradou jeleňov

Vyháňajte jelene z vonkajšej oblasti – Pri hľadaní potravy divé zvieratá stále prichádzajú do záhrad a ničia pritom kríky, ovocné stromy a kvety. Vyskúšalo sa už množstvo domácich liekov, ale všetky majú jedno spoločné – fungujú len obmedzene a potom si na ne zvieratá zvyknú. Hobby záhradník by preto mal kombinovať a striedať niekoľko opatrení. V USA veľa ľudí kladie na trávnik bublinkovú fóliu. Údajne vydáva hlasné zvuky, keď naňho zvieratá šliapu. To by malo jeleňa vydesiť.