DIY

Vyrobte si plienkový koláč sami s rozdielom – 20 kreatívnych figúrok s návodom

Či už na bábätko alebo narodenie dieťaťa. Torty vyrobené z plienok k nim teraz jednoducho patria a rozhodne nie sú len vtipným, ale aj užitočným nápadom na darček. Ak by ste chceli vyrobiť plienkový koláč na určitú príležitosť, potom namiesto klasického tvaru koláča alebo veže môžete zvoliť neobvyklejší tvar, ktorý na všetkých hosťoch zanechá obzvlášť zaujímavý dojem..

Vyrobte si plienkovú tortu sami štvorkolky-kolieska-plienky-modré-chlapče

Ak si vyrobíte plienkový koláč sami z Pampers, existuje množstvo nápadov, ktoré môžu ľahko napodobniť aj začiatočníci. Niektoré z nich sme dali dohromady v dnešnom článku.

Vyrobte si plienkový koláč sami – drobnosť sovy

Vyrobte si plienkový koláč sami sova-ružová-látka-oči-slintajúci podbradník

Sova je veľmi obľúbenou postavou na plienkové torty a taktiež je jednoduchšie ju vyrobiť, ako by ste si mohli myslieť. Ak si chcete tento plienkový koláč vyrobiť sami, okrem plienok potrebujete aj akýkoľvek kus oblečenia pre dojčatá (napr. Blúzku), ako aj slintáčik, pančuchy pre bábätká a prúžky látky na oči. Zo všetkých týchto vecí potom vytvoríte jednotlivé prvky sovy.

Vyrobte si plienkový koláč sami. Fialové oči-kvety-šitie-jednoduchý nápad

Ak si chcete sovu plienky vyrobiť sami, je najlepšie začať očami. Tieto sú ušité, ale je to naozaj jednoduché. Vytvarujte kvety z pruhu látky a zapnite ich gombíkom, alebo použite hotové látkové kvety. Vo všeobecnosti sú umelé kvety skvelou alternatívou k šitiu očí. Možno nájdete vhodné, hotové kvety na ručné práce. Tieto prilepte na špendlíky.

Vyrobte si sami zaujímavé darčeky z plienok pomocou týchto jednoduchých 7 návodov

Tinker pamper torta ako darček k pôrodu – návod a skvelé nápady

Vyrobte si darčeky pre bábätko sami – 6 nápadov s návodom

Návod na DIY plienkovú tortu pre sovu očí

Ďalším krokom v pokynoch na vlastnú výrobu plienkového koláča sú ostatné oči, ktoré vyrobíte z plienok. Rozložte jednu plienku naraz a potom ju zrolujte. Zvinutú rolku držte na mieste pomocou gumičky. Predtým, ako budete môcť pokračovať v práci s týmito dvoma úlohami, musíte pripraviť telo sovy.

Vyrobte si plienkovú tortu sami, pomôcky na drotárstvo a pečenie

Najlepším spôsobom, ako tvarovať plienkový koláč ako sovu, je použiť plech na pečenie alebo podobnú okrúhlu nádobu. Poukladajte do neho plienky podľa obrázku. Tento kruhový tvar môžete opraviť aj gumičkou. Potom vyberte telo sovy z plechu a vezmite tiež oči a podbradník do ruky, pretože s nimi budete pracovať ďalej.

DIY plienková torta drotár-sova-návod-jednoduché

Nasaďte slinták na telo sovy tak, aby sa trochu prekrýval. Zatvorte oči na rovnakom konci a celé to previažte najskôr gumou a potom stužkou. Takto už náprsník nemôže skĺznuť. Teraz postavte sovičku vzpriamene a vezmite si kus oblečenia, ktorý máte.

Plienkový koláč urobíte krok-zobák-tkanina-ponožka-rýchlo

Dajte to cez sovu a vytvarujte uši. Na to môžete použiť špendlíky alebo sponky. Tiež upnite odev medzi oči a telo, aby ste vytvorili tvar sovy. S pančuchami potom môžete tvarovať zobák, ktorý sa jednoducho vloží do otvoru medzi očami a telom. Látkové očká s gombíkmi sa zasa zapínajú do uší, ktoré vopred ohnete ako písmeno „U“ a zasuniete do očiek plienky.

Plienková torta-urob si sám-sivá-sova-stuha-detský podbradník

Výber farby môžete použiť na objasnenie, či je plienkový koláč určený pre dievčatá alebo chlapcov. Aj keď je prvá myšlienka vhodnejšia pre dievčatá, tento príklad možno použiť pre obe pohlavia alebo v prípade, že pohlavie nie je známe. Zaujímavý je aj spôsob, akým sú tu oči navrhnuté. Použite akékoľvek predmety, ktoré pripomínajú sovie oči. V ideálnom prípade by však malo byť možné použiť aj tieto.

Domáce darčeky k narodeniu – nápady s lampášom

Plenkovy dort-vyrobte si-teplovzdušný balón-lampový-papier-párty-dekorácie-drotár

Ak si chcete takúto plienkovú tortu vyrobiť sami z Pampers, potrebujete k tomu aj hranatú škatuľu, lampáš, drevené tyčinky a akékoľvek stužky a dekorácie. Krabica má predstavovať kôš teplovzdušného balóna a je zamaskovaná a naplnená plienkami. Ozdobte papierový lampáš, ako chcete, vložte drevené tyčinky do rohov škatule a na druhom konci ich jemne pritlačte k sebe, aby sa lampión mohol otočiť nahor. Pustite a „balón“ je už pevne na svojom mieste.

plienka-torta-vyrobte si-koč-lampion-princezná-ružová-rozprávka

S lampášom si môžete pripraviť aj hýčkaný koláč v tvare kočiara. Kolesá tiež pozostávajú z plienok a môžu byť podľa potreby potiahnuté látkou alebo papierom. Omotajte tam plienky napríklad okolo papierových utierok. Otvor svetielka môžete zväčšiť, aby sa malé darčeky mohli jednoduchšie uložiť do kočíka.

Plienkový koláč ako slimák – návod na dve varianty

Plienka-koláč-urob si sám-slimák-jednoducho-papier-šnúrka na tvár

Ak si chcete opäť vyrobiť slimáka, máte dve možnosti. V uvedenom príklade vyrobíte telo slimáka z papiera. K papierovému telu pripevnite elastický pás podľa obrázku. Plienky zrolujte a poukladajte na seba medzi papier a gumu a vytvorte pyramídu. Uzlíky gumičky zároveň tvoria slimákove oči. Takto môžete drotiť niekoľko slimákov.

Plienková torta-urob si sám-slimák-ľahké-drotárstvo-ružovo-biele-slimačie škrupinky

Ďalším variantom je navinutie plienok na špirálu, ak si chcete vyrobiť tortu zo slimačej plienky sami. Môžete tu tiež použiť dve farby. Okolo plienok uviažte pásku, aby držala pokope. Na hlavu môžete zvinúť dve plienky do rolky. Preto je väčšia ako ostatné. Čističe rúrok sú pre tykadlá veľmi vhodné.

Vyrobte si vozidlá ako plienkový koláč sami

Plienka torta-vyrob si-trojkolka-modro-biela-kravata-navod-plienky

Ak si chcete vyrobiť plienkový koláč ako trojkolku sami, tieto pokyny sú veľmi užitočné. Spôsob výroby kolies je možné použiť aj pre iné typy vozidiel, ako uvidíte nižšie. Potom sú kolesá k sebe pripevnené hadicou vyrobenou z látky. Môžete na to použiť napríklad detskú deku.

Plienková torta-urob si sám-motocykel-bike-plyš-dekorácia zvierat-hroch

Plienkovú tortu môžete vyrobiť aj ako motorku rovnakým spôsobom, len potom vám stačia dve kolieska. Hotovú tortu na rozmaznávanie je možné dodať aj s plyšovou hračkou, čo je ďalší darček. Motocykel je perfektný nápad pre chlapcov. To však neznamená, že nemôže byť vyrobený aj pre dievčatá. Ak otec napríklad rád jazdí na motorke, je tento nápad rovnako vhodný.

Plienková torta-urob si sám-upchať-off-road vozidlo-auto-inšpirácia

Vyhrotiť auto je trochu zložitejšie. Ako základ môže slúžiť kartónová škatuľa. Perfektný je napríklad starý box na topánky. S trochou predstavivosti sú zvyšné prvky navrhnuté vedľa kolies a krabica je potiahnutá tkaninami. Svetlomety tu pozostávajú z cumlíkov, ale dajú sa tiež pohrávať s detskými fľaškami tak, že dná smerujú von.

Plienková torta-urob si sám-traktor-inšpirácia-farby-darčeky-detská sprcha

Tento plienkový koláč ako traktor je určený pre dievča, ktoré dokazuje, že vozidlá nie sú vhodné len pre chlapcov. Používajte najrozmanitejšie predmety a výrobky pre deti, aby ste si mohli tortu pre rozmaznávateľov vyrobiť sami. O takýto nápad na darček sa môžete podeliť s niekoľkými ľuďmi, ak na to slúži veľa vecí a celé by to bolo príliš drahé len na jednu osobu. Potom si môžete plienkový koláč vyrobiť sami. Kreatívnymi nápadmi môže určite prispieť každý.

Plienka torta-urob si sám-lokomotíva-vlak-ružová-dievča

Môžete tiež vyrobiť kolesá pre vlak z plienok, ale každé koleso pozostáva iba z jedného alebo dvoch valcov plienky. Ako príklad slúžila aj deka, podbradník a detské ponožky. Vlaková kabína sa zase skladá z obalov na detské obrúsky, ktoré sú potiahnuté tkaninou. Vhodné je samozrejme aj iné balenie.

Vyrobte si koláč z námorných plienok

Plienka dort-urob si sám-čln-loď-nápad-kuchynská rolka-vlajka

Perfektná plienková torta pre chlapca je tiež táto loď, ktorá sa skladá takmer výlučne z plienok. Komín bol vyrobený z papierovej rolky, pričom tkanina napodobňuje dym. Túto myšlienku je možné tiež rýchlo vytvoriť so správnymi materiálmi. Najlepšie je použiť odtiene modrej a bielej. Ak chcete, aby bola loď ženská, znova použite ružový a žltý, aby ste získali neutrálny vzhľad.

plienka-tortu-urob si sám-urob si-vlastnoručne urobenú-dekoráciu-námorné-lodné plachty

Túto plienkovú tortu si môžete sami urobiť ešte jednoduchšie. Stačí urobiť okrúhly tvar, ktorý prikryjete sieťkou a stužkami. Potom môžete použiť penovú gumu alebo plsť na vytvorenie vhodných motívov, ako je volant a malá plachetnica. Čln môže byť dokonca úžasne použitý ako ozdoba detskej izby po večierku. Nie je teda zlý nápad navrhnúť tortu pre rozmaznávanie, aby zodpovedala téme škôlky.

Plenkový koláč-urob si sám-nautický-nápad-volant-námorná-stena-dekorácia-veniec

Nádhernou alternatívou ku klasickému rozmaznávaciemu koláču je aj tento volant na stenu, ktorý možno použiť ako veniec. Myšlienka je to skutočne kreatívna a dá sa napríklad pohrúžiť polystyrénovým prsteňom. Cez tieto prstence potom napichnete dlhé kebabové špajle do kríža a súčasne na ne navlečiete rolky z plienky.

Ďalšie nápady remesiel s plienkami

Plienková torta-urobte si-košíčky-farebné-pampersky-detská párty

Tieto mini plienkové torty sú obzvlášť rýchle a jednoduché na prípravu a nastávajúca alebo čerstvá mamička dostane nielen plienky, ale aj pekný stojan na muffiny a košíčky. Potrebujete papierové obaly v akejkoľvek farbe, do každej z nich vložíte rolku na plienky. Môžete ich tiež ozdobiť krásnymi kvetmi.

Plienkový koláč-urob si sám-kočík-nápad-kolieska-pampers-zlatá-korunka-papier

Napriek tomu, že tento kočík vyzerá dosť komplikovane, ani táto myšlienka nie je náročná. Samozrejme sú opäť rôzne varianty a možnosti, ale základ, pomocou ktorého môžete tvarovať plienkový koláč ako kočík, nájdete v nasledujúcom návode. Pripravte si botník akejkoľvek veľkosti, stužky a textílie.

Plienkový koláč-urob si sám-kolíska-drotár-škatuľka-kartón

Ak chcete urobiť plienkový koláč sami a urobiť posteľ, buď trochu skráťte dno škatule alebo veko a potom ju umiestnite do druhej polovice škatule. Celé to môžete dobre zafixovať horúcou lepiacou pištoľou, aby škatule nekĺzali. Potom krabicu zakryte tkaninou zvnútra aj zvonku. Horúce lepidlo je opäť skvelé na prichytenie.

Plienková torta-urob si sám-kolíska-lôžko-návod na bábätko-drotár

Potom zrolujte veľa plienok a zaistite ich zvonku pomocou gumičky. Akonáhle sa dostanete k celej krabici, prikryte zvislú škatuľu plienkami. Všetko ozdobte stužkami, látkami, mašľami alebo čímkoľvek, čo vás napadne. Plienkový koláč si teda môžete vyrobiť aj sami ako kolísku. A potom už len stačí pridať kolieska na kočík.

Plienka-koláč-urob si sám-kaktus-vtipný-jednoducho-kvetový papier

Plienkový koláč si dokonca môžete vyrobiť aj sami vo forme kaktusu. Najlepšie je spojiť jednotlivé úlohy dohromady v skupinách po troch. Potom sa s nimi bude jednoduchšie pracovať. Pretože je známe, že kaktusy môžu mať rôzne tvary, neexistujú na to žiadne pravidlá. Navrhnite kaktus tak, ako sa vám to najviac páči. Môžete tiež ozdobiť stužkami a kvetmi.

Vyrobte si plienkový koláč sami obuv-dieťa-purpurová-látková-pútka

Box na topánky môžete použiť aj na výrobu detskej obuvi z plienok. Pre nápad nie je potrebné šiť. Všetky prvky sú jednoducho zapojené a zviazané. Je to tiež skvelý nápad, ako zabaliť okrem plienok aj mnoho ďalších darčekov. Znova použite detské oblečenie a prikrývky a topánky, t. J. Škatule, naplňte plienkami alebo inými darčekmi.

Plienková torta-urob si sám-originál-dáždnik-dekorácia-transparentná-aprílové počasie

Prečo sa nerozhodnúť pre klasickú vežu na plienky. môžete to aspoň navrhnúť špeciálnym spôsobom. Najlepšie urobíte, keď vymyslíte niečo vhodné pre príslušnú sezónu. Vyššie uvedená myšlienka bola napríklad navrhnutá pre pôrod v apríli a má symbolizovať rozmarné aprílové počasie. Namiesto obyčajného dáždnika je možné ako darček vybrať aj model do kočíka.

Plienkový koláč-urob si sám-vaňa-detská kúpeľ-kačací šampón

Táto vanička, ktorú si môžete vyrobiť ako alternatívu ku klasickej plienkovej torte, je tiež veľmi zábavná. Táto myšlienka je obzvlášť vhodná, ak chcete darovať výrobky do kúpeľa pre dieťa. Naplňte vaničku plienky veľkým množstvom vaty, aby napodobňovala penu do kúpeľa. Sprchová hlavica sa skladá aj z plienok. Potom dajte všetky výrobky do kúpeľa a prečo nie nejaké kúpeľné kačice do stredu vaty

Plienkový koláč-vyrobte si-kvetinovú kyticu-materiály-začiatočník-drobet-nápad

Môžete si tiež vyrobiť plienkový koláč ako kyticu sami. Vezmite si peknú vázu a ak je priehľadná, naplňte ju peknou tkaninou alebo hodvábnym papierom. Polystyrénová guľa zaistí, že domáce kvety zostanú v správnej polohe. Najprv vytvorte pre kyticu požadovaný počet roliek plienky.

Plienková torta-urob si sám-kvety-drotárstvo-návod-modro-bielo-chlapci

Potom do každej plienky dajte kebab špíz. Kvet získaný cez guličku potom zapichnete do vázy. Aby gumy, pomocou ktorých ste rolky navrhli, neboli viditeľné, naplňte olejnatú kyticu ozdobnými tkaninami alebo hodvábnym papierom v akejkoľvek farbe. Do kytice môžete tiež použiť farebné plienky.