Bývať

Navrhnite interiérové ​​schody moderným spôsobom – inšpirácie z bytov architekta

Interiérové ​​schodisko moderné -sklo-konzolové-schodisko-glasgela% cc% 88-stupňové drevo

Schodisko integrované do interiéru vyzerá otvorene, priestranne a zaplavené svetlom. Použité materiály sú vyberané s veľkou starostlivosťou, pretože by už nemali mať len trvanlivosť, ale štýlovo splynúť s okolitým interiérom a dokonca ho dopĺňať. Okrem toho a Interiérové ​​schodisko moderné navrhnuté a obohacujúce obytný priestor.

Moderné interiérové ​​schody z dreva a skla – schody z dreva a nosné sklenené výplne

Interiérové ​​schodisko moderné -sklo-konzolové-schodisko-glasgela% cc% 88nd-woodstuffen-design

V závislosti od výberu a zladenia s interiérovým dizajnom sú interiérové ​​schody v zásade vyrobené z dreva, ocele, skla a betónu. Vaše vlastné nápady zohrávajú pri návrhu dôležitú úlohu, ale do úvahy sa berú predovšetkým architektonické podmienky.

Navrhnite interiérové ​​schody moderným spôsobom – inovatívny dizajn schodiska

Interiérové ​​schodisko moderné -sklo-konzolové-schodisko-glasgela% cc% 88-drevené schody

Akonáhle sú materiály vybrané, prichádza do úvahy spracovanie povrchov, ktoré hrá v interiéri obzvlášť dôležitú úlohu. Dobrý pocit a vysokokvalitné materiály sú rozhodujúce pre trvanlivosť vnútorného schodiska.

Interiérové ​​schodisko zasadené do scény v koncepte otvoreného bývania – moderná vila AMT v Tel Avive

interiér-schodisko-moderný-dizajn-konzolový-schodisko-drevo-sklo gela% cc% 88nder-licht

V závislosti od výberu materiálov, samozrejme pôdorysu, môže vnútorné schodisko miestnosť úplne premeniť. Šikovne vyrobený a štýlovo navrhnutý, nielenže dobre vyzerá, ale tiež dodáva miestnosti svetlo a vyžaruje teplo.

Apartmán v Paríži s moderným interiérovým schodiskom

interiér-schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-ušľachtilý-dizajn-drevený-obklad steny

Vnútorné schodisko vizuálne otvára miestnosť a prepúšťa svetlo. Vyzerá to tak svetlé, preto pozitívnejšie a väčšie. Prirodzene sa potom zruší výšková hranica medzi životnými úrovňami, medzi vnútorným a vonkajším.

Schody a obklady stien vyrobené z rovnakého dreveného materiálu

interiér-schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-drevo-dizajn-zábradlie-oceľ

Interiérové ​​schodisko je nepochybne spojovacím prvkom nielen medzi rôznymi úrovňami bývania, ale aj z hľadiska dizajnu. Ide o architektonický prvok, ktorý plní funkčný účel. Navyše by mal byť v prvom rade extrémne vytrvalý. Materiály použité na návrh a stavbu vnútorného schodiska potom musia odolávať ťažkým nákladom a musia byť niekoľkokrát staticky testované.

Moderné interiérové ​​schodisko – návrh Robert J Erdman

interiér-schody-moderný-dizajn-oblúkové-schody-drevo-sklo gela% cc% 88nder-osvetlenie

Vnútorné schodisko zároveň zaujíma centrálne miesto v dome a je dôležitým prvkom v interiéri. Vďaka svojmu kvalitnému a elegantnému spracovaniu sú vysokokvalitné a veľmi udržateľné materiály prezentované najlepším možným spôsobom. Na nosné prvky a konštrukciu sa väčšinou používa oceľ, ale je leštená alebo brúsená a len zriedka zostáva hrubá, iba na pútavé účely..

Navrhnite interiérové ​​schodisko moderne

interiér-schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-točité-schodisko-osvetlenie dreva

Drevo sa často používa ako obklad alebo na schody, ale vždy je viac -menej podopreté kovom. Z estetického hľadiska, ale aj v dôsledku opotrebovania a korózie, je nosná konštrukcia, skrutky, upevňovacie a spojovacie prvky zakryté, plátované alebo zapustené.

Moderné točité schodisko okrem zospodu

interiér-schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-točité schodisko-dizajn

Centrálne miesto v dome, ktoré zaberá schodisko, prebúdza priania majiteľov k futuristickým návrhom. Každé schodisko je moderné, štýlové alebo verné klasike a je vizitkou nehnuteľnosti.

Schodisko v budove M navrhnuté L’Atelier Ferret Architectures

interiérové ​​schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-čierno-biele-štukové

Oceľové schodisko, ako je toto, môže pôsobivým spôsobom kombinovať staré a nové, klasické a moderné. Schodisko bez zábradlia vyzerá jemne a ľahko. Vzhľad dopĺňa ešte jedna špeciálna funkcia – chýbajú stúpačky. Ďalším aspektom je farebná schéma, ktorá rozdeľuje povrchy, ako aj výskyt svetla. Horné poschodie ponecháva aj na využitie ako ďalšej miestnosti.

Konštrukcia schodiska spája staré a nové

interiérové ​​schodisko-moderne-dizajn-oblúkové schodisko-drevené schodisko-čierno-biele

Vnútorné schodisko smeruje pozornosť diváka a zameriava sa priamo na extravagantný pôdorys bytu alebo domu. Ich estetika tiež formuje dizajn interiéru a ovplyvňuje celkové vnímanie atmosféry. Schodisko bolo modernizované a zrekonštruované, ale zachováva si svoje typické vlastnosti a ukazuje nezameniteľný charakter bytu..

Jednoduché točité schodisko vyrobené výlučne z perforovaného plechu

interiér-schodisko-moderný-dizajn-moderný-byt-oblúkové-schodisko-dierovaný plech

Jednoduché oceľové schodisko interpretované zaujímavým spôsobom sa pôsobivým spôsobom odzrkadľuje ako pútadlo v mestskej vile. Z obývačky sa vstupuje do súkromných priestorov, k dispozícii je samozrejme ďalšie schodisko. Toto točité schodisko z perforovaného plechu je úspešne predstavené v svetlom zaplavenej miestnosti.

Dôraz v modernej, priestrannej miestnosti – vnútorné schodisko

interiér-schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-točité schodisko-dierovaný plech

V moderných obytných budovách je návrh vnútorného schodiska zvyčajne výzvou spojiť estetiku architektúry a štýlovú modernú kultúru života do jedného. Inovatívne návrhy interpretujú tento architektonický prvok novým spôsobom a okrem praktického účelu už nadobúda nový význam.

Moderné interiérové ​​schodisko z perforovaného plechu

interiér-schodisko-moderný-dizajn-oblúkové-schodisko-oceľ-dierovaný plech

Perforovaný plech s rôznym tesnením otvorov vytvára efektívnu hru tieňov a samotné schodisko vyzerá skôr ako umelecká inštalácia než ako funkčná konštrukcia. Interiérový dizajn a zariadenie celého bytu zahŕňa výraznú oceľovú konštrukciu s kovovými detailmi.

Interiérové ​​schodisko moderne zinscenované v byte – byt v Paríži podľa projektu S + D Architects

interiér-schodisko-moderný-dizajn-skladacie-schodisko-plávajúce-oceľové zábradlie

Mezonetový byt so 140 metrov štvorcových obytnej plochy prešiel rekonštrukciou a bolo vytvorené prepojenie medzi spoločenskou miestnosťou na dolnom poschodí a dvoma izbami na hornom poschodí. Vnútorné schodisko slúži ako akcent v modernej architektúre a je známe aj ako konzolové schodisko alebo plávajúce schodisko..

Interiérové ​​schodisko navrhnite moderne – organizácia schodiska

interiérové ​​schodisko-moderný dizajn-plávajúce schodisko-geometrický dizajn-bu% cc% 88cherwand

Typickým znakom konzolového schodiska je, že schodík sa zdá voľne plávať von zo steny. Napriek expresívnemu inscenovaniu má tento typ vnútorného schodiska aj konštrukčne potrebnú nosnú konštrukciu. Oceľové schody sú v skutočnosti integrované do steny a potom sú uzavreté viditeľnými drevenými krokvami. Drevo je potom navrhnuté v šedej farbe, podobne ako podlaha.

Schody vedú v policiach – moderné interiérové ​​schodisko navrhnuté štúdiom SD

interiér-schodisko-moderný-dizajn-drevené-schodisko-plávajúce-úložný-priestor-dizajn

Konzolové schodisko môže byť postavené niekoľkými spôsobmi, pokiaľ ide o exteriér. Na schody sú vhodné aj iné materiály ako drevo, ako je mramor, žula alebo betón.

Moderná vila na Francúzskej riviére s moderným vnútorným dreveným schodiskom

interiér-schodisko-moderný-dizajn-drevo-točité schodisko-obklad steny-dizajn

Toto točité schodisko v modernom dizajne z dreva a s dreveným obkladom schodišťového rebríka sa vyznačuje svojim sochárskym charakterom. Schodisko s drevenými stupňami vyrobenými z masívneho bukového dreva v pare sa prezentuje v elegantnom dizajne.

Interiérové ​​schodisko moderne navrhnuté z tradičných stavebných materiálov – mezonetový byt v Paríži – Saint-Germain des Prés

interiér-schodisko-moderný-dizajn-točité schodisko-drevo-oceľ-káblové-osvetlenie

Vnútorné schodisko v mezonetovom byte v Paríži možno označiť ako jediné schodisko, aj keď jeho konštrukcia je veľmi hravá a zložitá. Schody vyrobené zo svetlého dreva vytvárajú úspešný kontrast k tmavo lakovanej konštrukcii rámu a rámu.

Konzolové skladacie schodisko v modernom parížskom mezonetovom byte

interiér-schodisko-moderný-dizajn-strunové schodisko-neónová zelená kniha

V prípade schodiska s podperami nie je nosná konštrukcia zakomponovaná do schodiskových nosníkov, ale do samotných schodov. Tieto sú posilnené tak, že znesú celú záťaž. Pri modernom dizajne sa potom zábradlie úplne odstráni. Toto vnútorné schodisko je dokonalým riešením pre nedostatok miesta.

Palma Plaza v Austine, Texas, USA – štúdia pod pracovňou pod schodiskom a sfunkčnite ju

interiér-schodisko-moderný-dizajn-čierna-biela-tehlová stena-úložný priestor

Tento dizajn schodiska je funkčnejší než kedykoľvek predtým. Schody umožňujú využiť inak malý priestor na výšku a tiež ponúkajú ďalší úložný priestor pod schodiskovou konštrukciou. Je to perfektné riešenie pre malé miestnosti, ktoré majú dostatočnú výšku stropu.

Detská izba v byte v Paríži – úložný priestor pod schodiskom

interiér-schodisko-moderný-dizajn-schod-úložný priestor-detská izba-malý byt

Vnútorné schody optimalizujú interiér z každého uhla pohľadu a dodávajú v ňom akcenty dizajnu.