architektúra

Okrúhly drevený dom s otvorenými priestormi a nekonečnými možnosťami – Casa Ojalá s rôznymi prevedeniami

krásne zariadený okrúhly drevený dom uprostred poľa s koňmi

Z obmedzeného priestoru sa tu stane okrúhly drevený dom a mimoriadny, ale moderný domov, ktorý môžete nainštalovať takmer kdekoľvek. Návrh Beatrice Bonzanigo bol vytvorený ako projekt v srdci štvrti Brera v Miláne. Počas Milan Design Week 2019, ktorý sa konal od 9. do 14. apríla, bol predstavený ako okrúhly drevený dom s názvom CASA OJALÁ / INHABITING THE INFINITE CHOICE. Projekt budovy je patentovaný architektom Beatrice Bonzanigom zo spoločnosti IB Studio ako „obytná budova s ​​vysokou flexibilitou“. Casa Ojalá organizuje Post Design Gallery / Memphis spolu s výstavou Memphis + Post Design. Ponúka tiež výber z 5 možných miestností ako obytných priestorov. Látku a materiály môžu návštevníci vidieť ako model v mierke 1:10. Dizajnéri teda uvádzajú hostí do sveta nekonečného výberu, ktorý taký okrúhly drevený dom ponúka verejnosti po prvýkrát.

Okrúhly drevený dom do akéhokoľvek prostredia

Okrúhly drevený dom inštalovaný vo vysokých horách ponúka obyvateľom veľa možností

„Ojalá“ (o-ha-lá, zo starej španielčiny Oxalá, arabsky wašāʾa llāh) je slovo, ktoré zahŕňa koncept nekonečných možností, nádeje vo vzťahu k prázdnote a neprítomnosti, intuíciu, kľúč od dverí, ktorý ešte nie je otvorený, nový , kombinované pole existencie, teleskop, ktorý spája a posúva horizonty, priestor s rôznymi možnosťami a tým aj prianie, ktoré sa plní.

neobvyklý dizajn pre okrúhly dom s krbom a systémom lán a kladiek

Jedná sa teda o malý okrúhly drevený dom s rozlohou 27 metrov štvorcových s viacerými interiérmi. Tieto fungujú synchrónne bez zmeny pôvodnej štruktúry a tvaru. Casa Ojalá sa vyvíja z manuálneho mechanického systému lán, kladiek a kľuiek, ktorý hosťovi prináša spomienku na výlet na plachetnici, ktorú odnáša vietor..

okrúhly drevený dom s nekonečnými možnosťami ako stavebný projekt pre každú krajinu

Drevo a textílie tiež pripomínajú tradície miesta, kde by stál taký okrúhly drevený dom, a podčiarkujú jeho jedinečnosť a estetickú prispôsobivosť. Zároveň však zostávajú formálne rozpoznateľným predmetom, ktorý je možné predávať na celom svete.

okrúhly dom v púšti obklopený ťavami

Casa Ojalá # 1 má tiež dve spálne, jednu s manželskou posteľou a jednu s jednolôžkom. K dispozícii je tiež kúpeľňa, terasa, kuchynský kút a obývacia izba, ktoré v skutočnosti plynule prechádzajú do seba. To ich premení na veľkú vonkajšiu plochu s plošinou, okrúhly drevený dom bez strechy alebo dokonca bez podlahy.

žirafa a exotické vtáky okolo okrúhleho kruhu s africkým okolím ako pôdorysom

Celé to teda ponúka priestor, v ktorom a s ktorým sa dá hrať, aj okrúhly drevený dom bez múrov. S rôznymi, voňavými a hmatateľnými vrstvami materiálu označujete hranicu medzi vnútorným a vonkajším priestorom vždy prekvapivým efektom.

Udržateľný koncept okrúhleho dreveného domu

Vychutnajte si románsky výhľad pod hviezdami z okrúhleho dreveného domu

Flexibilitu miestnosti umožňuje inovatívne riešenie posuvných stien s dreveným obkladom a tkaninou. Tie sa zrolujú na stĺpiky umiestnené na okraji obvodu a v strede konštrukcie. Existuje teda asi dvadsať možností, ako zvýšiť flexibilitu Casa Ojalá a urobiť z neho plne prispôsobiteľný produkt.

okrúhly drevený dom na brehu rieky uprostred prírody v teréne udržateľný dizajn a materiály

Casa Ojalá zanecháva na hostí skutočne dobrý dojem. Prekvapenie a ľahkosť, s akou sa mení, vytvárajú jedinečný zážitok z nového a citeľného života, nového objavu vo svete statickej architektúry. Obmedzený priestor, s ktorým bežne musíme počítať, sa tak transformuje na nekonečný domov.

možný návrh vonkajšieho priestoru s rastlinnými kreslami, krbom a vaňou

Dom je malý, môžete ho aj rozobrať a premiestniť bez toho, aby sa stal objemným. Architektonické hranice núteného výhľadu, filtrovaného svetla, kontrolovaného vzduchu a nedotknuteľnej strechy sú porušené, ale každý komfort a všetky funkcie domu sú zaručené. Domov je teda vhodný na prekvapenie, hru, cirkus, divadlo a všetky druhy dobrodružných zážitkov. Krajina a okolie slúži len ako fasáda.

Otvorený dizajn pre väčšiu voľnosť

sprcha a vonkajšie WC s vaňou ako možné zariadenie pre okrúhly drevený dom

Keď je dom zostavený, vychádza z jeho ručného mechanického systému. Stavba nevyžaduje žiadnu vonkajšiu podporu, ani ľudskú, ani technologickú. Má tiež systém na zber dažďovej vody a môže byť vybavený fotovoltaickými modulmi. Má ďalší malý septik vyrobený z výberu tkanín šetrných k životnému prostrediu a udržateľných, ako aj miestne esencie vyrobené z dreva..

vonkajší priestor s trávnikom a krásnym výhľadom na more pre okrúhly drevený dom so stĺpmi a strechou

Dopyt po minimálnych a ekologických riešeniach v posledných rokoch na celom svete prudko stúpa. Dnešný trh ponúka aj rôzne malé architektonické riešenia pre jednotlivcov, ktorí hľadajú niečo iné. Casa Ojalá ponúka nielen toto ako možný variant. Jeho ďalekosiahla flexibilita v najmenšom priestore, ktorú môžete vnímať ako nekonečnú a živú, je kľúčom, ktorý na svetovom trhu stále chýba.

tri okrúhle domy uprostred tropickej oblasti postavené v zelenom prostredí medzi palmami

Spočiatku to bol vedľajší produkt pre luxusné hotely, ktoré hľadali nové riešenia pre cestovanie a vyhýbali sa staveniskám. Casa Ojalá môže byť tiež ponúkaná súkromným zákazníkom s pôdou akéhokoľvek druhu, vinicami, otvorenou krajinou, horami, lagúnami, lesmi, lúkami, piesočnými dunami, nekonečnou alebo nezastavanou pôdou..

Webová stránka architektov

návrhár casa ojala architekt beatrice bonzanigo