Remeselné nápady

Anjeli vyrábajú s deťmi ručné práce z papiera a iných materiálov – 13 nápadov

Anjeli sú obľúbení u detí i dospelých a ponúkajú skvelý nápad na remeslo pre každé ročné obdobie. V adventnom a vianočnom období sa perfektne hodia ako krásna dekorácia do bytu. Vianoční anjeli sú súčasťou dekorácií vianočného stromčeka, ale stále môžu ozdobiť okno a stôl. Sú tiež obľúbené v podobe anjelov strážnych a často sa nosia ako talizman. Tvorba anjelov s deťmi je skvelou aktivitou v každom ročnom období a určite je aj zábavou pre najmenších. V článku sme zhromaždili niekoľko skvelých remeselných nápadov pre anjelov, ktoré môžete vytvoriť spoločne s deťmi.

anjeli drotári s deťmi šišky drevený korálek čistič fajok

Anjeli vyrábajú ručné práce zo šišiek

zlatý anjel drotár deti prírodný materiál Vianoce

Bez ohľadu na to, či chcete urobiť anjela na Vianoce alebo bez dôvodu, šišky sú na to veľmi vhodné. Telo anjela môže byť vyrobené z tohto materiálu a tiež namaľované v akejkoľvek farbe. Zo zlata napríklad s deťmi vytvoríte pútavé ozdoby na vianočný stromček. Na hlavu sú vhodné gule vyrobené z rôznych materiálov, napríklad z polystyrénu alebo dreva. Deti dokážu najlepšie vyrobiť krídla zo zlatého papiera alebo stužky a vianočný anjelik je pripravený.

Vyrobte si z anjelov anjelov s deťmi

Vyrobte s deťmi z cestovín anjelika

cestovinové rezance anjel kreatívny nápad na vianočný anjel

Mnoho detí miluje cestoviny v rôznych tvaroch. Ak doma veľa vyrábate cestoviny, môžu vám ostať nejaké cestoviny. Z toho možno urobiť skutočne kreatívnych anjelov s deťmi, ktoré vyzerajú naozaj skvele.

Vyrobte si anjelov strážnych – 4 návody vyrobené z rôznych materiálov

Vianoční anjeli robia s deťmi ručné práce na vianočné dekorácie

Výroba betlehemu s deťmi na Vianoce – 7 nápadov s návodom

rezance anjel drotár vianočné deti

Pre tento ručný projekt však rezance nie sú varené, ale používané suché. Pre pôvodných anjelov potrebujete celkom šesť rôznych tvarov cestovín: kolieska, rigatoni, croissanty, hviezdičky, ditalini (malé duté rezance) a farfalle. Pretože neexistujú cestoviny v tvare gule, budete potrebovať malý drevený korálik na hlavu. Horúcim lepidlom prilepíte jednotlivé prvky anjela. Potom môžu deti anjelika namaľovať, ako sa im páči, a pomocou vešiaka ho premeniť na peknú ozdobu vianočného stromčeka.

farebné anjeli drotárske cestovinové rezance farfalle remeselné korálky

Motýlie rezance, ktoré sú známe pod názvom Farfalle, sú veľmi vhodné na výrobu malých anjelov s deťmi. Horizontálne vyzerajú ako krásne anjelské krídla a vertikálne vyzerajú ako elegantné šaty. Malí anjelikovia sú zakončení malými drevenými korálkami na hlavičky. Na ich skrášlenie môžu drobci použiť akrylové farby, trblietky a mašličky.

Vytvorte jednoduchých anjelov s pohármi a hlinenými hrncami

anjel drotár hlinený hrniec luk drevo korálkový čistič rúrok

Ak by ste chceli robiť anjelov s deťmi, potom sú nasledujúce nápady rovnako dokonalé. Dajú sa ľahko napodobniť, a preto dobre fungujú aj s menšími deťmi. Mini hlinené hrnce a papierové poháre majú skvelý tvar, ktorý dokáže znovu vytvoriť anjelské šaty. Jednoducho položte hlinený hrniec otvorom nadol a natrite ho bielou farbou. Potom vyrobte hlavu a krídla z drevenej korálky alebo bielej mašle a prilepte ich k nim.

materiály biely papier pohár obrúsok anjel drotár

Čipkované obrúsky vyrobené z papiera sú perfektné na výrobu anjelských krídel. Sú dekoratívne, filigránske a dajú sa poskladať do rôznych tvarov. Ak vyrábate anjela z papierových pohárov, potom sa krídla vyrobené z čipkovaného obrúska k nemu dokonale hodia.

návod anjel drotár s deťmi hrnček doilies biely čistič fajok

Ak dostanete pohár z bieleho papiera, deti ho nemusia nutne maľovať. Bíli anjeli sú veľmi pekní a vždy milým nápadom na dekoráciu. Na výrobu tohto anjela potrebujete čistič rúrok a kus béžového papiera. Deti vystrihnú z papiera kruh a nakreslia naň tvár. Potom ohnú rozrývač rúrok tak, aby opäť vytvorili kruh a koniec priviedli zvisle nadol. Takto je svätožiara pripevnená k spodnej časti hrnčeka. Teraz zložte obrúsok tak, ako je to znázornené na obrázku vyššie, a prilepte ho na zadnú stranu. Nakoniec prilepte tvár tak, aby zvislý rúrkový tiger zostal skrytý. úplné!

anjelský drotár s fóliou na detské kávové kapsuly

S veľmi malými šálkami alebo prázdnymi kávovými kapsulami, rovnako ako si môžu roztomilé anjeliky pohrávať s deťmi. Jednoduchý nápad nájdete na obrázku vyššie. Tu sú na seba poukladané tri prázdne kávové kapsuly, ktoré tvoria telo anjela. Polystyrénová guľa slúži ako hlava a svätožiara je vyrobená zo žltého čističa rúrok. Anjelské krídla je možné drobiť zlatou fóliou a pripevniť k hornej kapsule.

Vyrobte si z drevených lyžičiek anjelov s deťmi

Remeselné nápady deti anjel drevené lyžičky ozdobné obaly na vianočný stromček

Drevené lyžice sa používajú na nasledujúce nápady remesiel pre roztomilých anjelov. Tieto sú určite veľmi obľúbené u detí, pretože tí najmenší si radi pohrávajú s domácimi potrebami. Na týchto anjelov potrebujete iba drevené lyžice, biele papierové podložky a bielu vlnu. Celým čipkovaným obrúskom vytvoríte šaty tak, že cez ne stiahnete lyžicu. Teraz rozrežte druhé plátno na polovicu a polovice vytvarujte ako krídla. Z vlny vyrobte mašľu a vešiak. Ak sa títo anjeli používajú na ozdobu vianočného stromčeka, môžete tiež vešiak zalepiť za tepla, aby bol stabilnejší.

drevená lyžička anjel drotár halo krídla trblietky

Keďže predchádzajúca myšlienka remesla je vhodnejšia pre staršie deti, našli sme aj remeselný projekt, ktorý je vhodný pre tých najmenších. K tomu budete opäť potrebovať čipkovanú obrúsku a varešku, k tomu ozdobu a trblietky. Vaše dieťa môže ozdobiť lyžicu a ozdobiť ju svätožiarou z čističa rúr. Potom už len nalepte varešku na obrúsok a máte hotovo.

Vyrobte si s deťmi z papiera milých anjelov

papierový anjel drotár deti skladanie farebného papiera

Jedným z najobľúbenejších materiálov na výrobu s deťmi je určite papier. Tí najmenší ho môžu použiť na výrobu rôznych anjelov na Vianoce alebo ako ochrancov a prečo ich tiež nedarovať. Pre tohto anjela potrebujete dva štvorcové listy papiera s akýmkoľvek vzorom a malým kruhom. Štvorcové oblúky najskôr zložte do harmoniky a spojte ich, ako je to znázornené vyššie. Potom nakreslite tvár na papierový kruh a prilepte hlavu cez krídla.

jednoduchý nápad na anjelské remeslo detský papier

Namiesto remeselného papiera môžete na výrobu anjelov s deťmi použiť aj kartón. Anjel sa tak stane stabilnejším a môže tiež stáť vzpriamene. Za týmto účelom by ste mali z kartónu najskôr vytvoriť tvar kužeľa a vystrihnúť hrot. Vystrihnite krídla z iného kusu lepenky a prilepte ich na kužeľ. S polystyrénovou guľou ako hlavou a svätožiarou zo žltého papiera je anjel z papiera pripravený.

anjeli drotár papierové muffiny puzdrá na obrúsky

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť anjela z papiera, je použiť vložky do košíčkov. Nájdete ich v mnohých skvelých farbách a vzoroch a vyzerajú skvele ako šaty. Ako vyrobiť takých jednoduchých anjelov s deťmi z papierových obalov, čipkovaných doličiek a kartónu nájdete v nižšie uvedenom návode..

papierové formy obrúsky anjeli drotári s deťmi

Anjel z toaletného papiera

drotár toaletný papier anjel diy nápad deti

Ďalšou jednoduchou myšlienkou pre papierových anjelov je loo roll. Nepeknú kartónovú trubicu je možné pokryť vzorovaným papierom a vybaviť krídlami vyrobenými z mašle, látky, papiera alebo pružného plyšu. S trochou predstavivosti môžete so svojim dieťaťom urobiť roztomilého anjela.

A v neposlednom rade niekoľko šablón pre ručné práce

Vytvorte anjelov z papierových predlôh, ktoré chcete vytlačiť

šablóny na vytváranie anjelov na tlač