Remeselné nápady

Ušitie obalu brožúry v tvare U – jednoduchý návod a skvelé nápady pre domácich majstrov

Ušite obálku brožúry U-kniha-dieťa-urob si-sám-kniha

Po narodení dieťaťa dostane každá matka od lekára alebo kliniky malú knihu, kde sú zaznamenané všetky výsledky a vyšetrenia. Hovorí sa tomu skúšobná brožúra alebo skrátene UäHeft. Hrdá mama chce najneskôr pri prvej návšteve lekára malú tašku, do ktorej môžu byť všetky dokumenty zastrčené. Praktický a krásny obal brožúry v tvare U je pomerne jednoduché ušiť. Môžete si ho tiež prispôsobiť tak, aby vyzeral skutočne špeciálne. Návod a krásne nápady čoskoro obohatíme.

Ušite obal U -brožúry – čo je vo vnútri

Ušite obálku brožúry U-preskúšanie-dokumenty-osobne

Osobný U-zošit dieťaťa je malá knižka, do ktorej sú zaznamenané všetky vyšetrenia a očkovania. Okrem toho je k dispozícii očkovací preukaz a zdravotný preukaz dieťaťa. Všetky si musíte priniesť so sebou pri každej návšteve lekára, aby mohli byť zdokumentované všetky vyšetrenia. Ak sa brožúra stratí, pediater môže vytvoriť novú, ale to určite neplatí, ak máte praktickú obálku.

Šitie obalu brožúry v tvare U – tipy 

Ušite U-obal brožúry -máj-inšpirácia-návod-vyrobte si

V zásade môže byť obal brožúry U navrhnutý ako obal na knihu z látky podľa vášho výberu. Je dôležité, aby zodpovedal rozmerom brožúry v tvare U, nie presne, ale o niečo väčší, inak bude po zošití príliš tesný. Okrem toho by tu bolo ďalšie vrecko na očkovací preukaz a zdravotný preukaz. Nemecká brožúra U má nasledujúce rozmery (zatvorené): Š x V – 15 x 21 cm a má zmysel plánovať obal asi 16,5 x 23 cm.

Šitie obalu brožúry v tvare U – ktoré druhy tkanín sú na to dobré

u-booklet-obal-ušiť-dieťa-tkanina-vzor-šťastný

Na obálku cvičebnice DIY je možné samozrejme použiť rôzne útržky látky. Najlepšie sú patchworkové tkaniny. Sú pestrofarebné a dostupné v mnohých farbách. Okrem toho je na tento účel veľmi vhodný aj prírodný filc. Je pevný a stabilný a určite bude spĺňať ochrannú funkciu obalu brožúry. Žiaľ, neexistuje vzorovaný filc a iba vo vybraných sýtych farbách.

Šitie obalu brožúry U – Pokyny

u-booklet-obal-návod na šitie-tkanina-textiljpg

Na vonkajšiu časť a vnútornú podšívku môžete použiť rôzne vzorované textílie. Hravejšie bude určite pôsobiť, ak spojíte niekoľko kúskov látky na princípe patchworku a zošijete ich. Ak ste už vybrali a kúpili vhodné látky, môžete pristúpiť k strihaniu.

u-booklet-obal-návod na šitie-šijacia-šablóna-špendlík

Teraz rozrežte vonkajšiu časť a podšívku na veľkosť 32 x 24 cm. Na zastrčené chlopne potrebujete tiež 2 kusy látky, každú 22 x 24 cm. V informáciách sú už zahrnuté švy 1 cm na šev.

u-booklet-obal-návod na šitie-nanášanie-látka

Vonkajšiu časť môžete urobiť trochu hravejšou a ozdobiť ju aplikáciami alebo výšivkami. Nezabudnite však, že brožúra U sa otvára sprava doľava ako každá konvenčná kniha a že predný motív by mal byť v ideálnom prípade umiestnený vpravo.

u-booklet-obal-návod na šitie-taška-textil-tkanina

Dva kusy látky pre zastrčené klapky sú umiestnené vľavo a vpravo od vnútornej podšívky. Teraz prichádza vonkajšia časť s krásnou stranou nadol. Potom všetko spojte špendlíkmi. Nezabudnite však nechať v strede medzi dvoma klopami otočný otvor v spodnej časti.

u-booklet-obal-návod na šitie-zvyšky látky-vzor

Ak by ste na vonkajší kus mali pridať patchwork a iné ozdoby, musíte to urobiť vopred, než zošijete dva kusy látky k sebe. Vonkajšia časť a vnútorná podšívka musia byť oproti sebe s krásnou stranou, spojené dohromady s kolíkmi a teraz zošité okrem otvoru. Teraz zošite obdĺžnik po celej šírke stopy.

u-booklet-obal-návod na šitie-obruba-dizajn

Skráťte prídavok na šev až k otvoru a rohy šikmo prerežte. Nakoniec všetko otočte a pekne vytvarujte rohy. Na to môžete použiť rukoväť kefy. Teraz všetko pekne vyžehlite. Zložte látku v otáčacom otvore a zažehlite na rovinu.

u-booklet-obal-návod na šitie-personalizovať-použiť

Teraz môžete urobiť ozdobné švy. Všetko je tiež zošité po celom okraji. Otočný otvor je tiež zatvorený. Obal brožúry U je teraz pripravený. Pomerne ľahké resp?

Šitie obalu brožúry v tvare U – tipy a triky

u-booklet-obal-návod na šitie-varič-šijacia niť

Aby bol obal brožúry U stabilnejší a pevnejší, odporúčame medzi dve časti látky – vonkajšiu časť a vnútornú podšívku – a medzi kúsky látky na chlopne, vložiť rúno. Ak by ste chceli pridať ďalšie vrecko na očkovací preukaz, odstrihnite ďalší kus látky asi 13 x 12 cm. Toto malé vrecko musíte pripevniť pred zošitím vonkajšej časti a vnútornej podšívky k sebe.

u-booklet-obal-návod na šitie-taška-zvyšky látky

Aby kúsky látky nekĺzali a aby boli ich okraje čisté, odporúča sa ich najskôr vyčistiť zvnútra. Akékoľvek ďalšie časti, ktoré sa používajú na ozdobu a dekoráciu, by mali byť, ako už bolo uvedené, vyrobené pred zošitím kúskov látky..

u-booklet-obal-šitie-inšpirácia-viazacia páska

Aby ste zaistili, že kniha U zostane vždy pekne uzavretá a nevypadnú z nej žiadne dokumenty, odporúčame pripojiť zámok. Na prenášanie to môže byť pekná stuha, gombík, pútko alebo pohodlné držadlá.

u-booklet-obal-ušiť-dieťa-dieťa-kvetinový vzor

Šiju stuhu v strede po celom vonkajšom okraji. Ak používate tlačidlo, musíte mu pri strihaní kúskov látky naplánovať veľký priestor. Jednoduché tlačidlo so slučkou je možné pridať neskôr. Prišite gombík na pravej prednej strane a pútko na spodnej časti. Najlepšie je urobiť malý otvor a vložiť tam slučku. Potom ho niekoľkokrát prišijete, aby bol pekný a stabilný.

u-booklet-obal-šitie-detskej-detskej-knihy-rúčky

Aby sa brožúra U mohla pohodlne nosiť a vziať so sebou, môžete do nej začleniť dve skvelé rukoväte. Urobíte to predtým, ako zošijete vonkajšiu časť a vnútornú výstelku. Na to potrebujete asi 4 kusy pásikov látky široké 4-5 cm a 30 cm dlhé.

u-booklet-obal-šitie-detská-kniha-rúčky-látka

Strihajte pásy na veľkosť a medzi ne pridajte trochu rúna, aby ste ich posilnili. Spojte dva pásy dohromady, otočte ich a pekne vyžehlite. Zložte vonkajšie okraje smerom dovnútra asi 5 mm a zažehlite ich naplocho. Potom dajte medzi seba rúno a všetko zošite z oboch strán. Teraz vložte držadlá medzi vonkajšiu časť a vnútornú podšívku, zafixujte špendlíkmi a zošite všetko okolo.

u-booklet-obálka-šitie-dieťa-dieťa-sada

Obal na U-notebook je vždy milým a praktickým darčekom pre novorodencov. navyše nie je vôbec komplikované ani náročné ušiť si ich sama. Môžete tiež vytvoriť celú sadu s rovnakými motívmi. Ak niečo také robíte pre malé dieťa sami, nielenže je tento proces veľmi zábavný, ale aj veľa radosti, keď ho neskôr rozdáte.