Remeselné nápady

Vyrobte si „Pajaki“ Mobilé – poľský talisman ako ozdobu na rôzne príležitosti

Každá krajina má svoje vlastné tradície a typické symboly a dekorácie. Dnes by sme vám chceli predstaviť takú dekoráciu z Poľska. Jedná sa o takzvané „pajaki“ (v angličtine „pavúk“), ktoré sú vo svojej domovskej krajine považované za kúzla šťastia a majú, podobne ako lapač snov, chrániť. Koncom jesene boli na Vianoce vyrobené pajaki, ktoré mali obyvateľov domu chrániť pred krutou zimou. Často však dekorácia zdobí aj domov na privítanie jari a počas veľkonočných sviatkov. Pajaki Mobilé pôvodne pozostával zo slamiek, ktoré sa zbierali na poliach počas zberu. V súčasnej dobe sa na výrobu tejto atraktívnej dekorácie používajú aj slamky z papiera a mnoho ďalších farebných prvkov. Perfektná dekorácia na karneval! Kto má chuť a chcel by si vyrobiť vlastnú fašiangovú výzdobu, môže pouvažovať nad pajaki. Ukážeme vám, ako vyrobiť Mobilé.

Popustite uzdu svojej fantázii a vyrobte si závesnú dekoráciu Pajaki sami

Sympatická papierová ozdoba sa hodí nielen na karneval. Môže vyzdobiť dom pri akejkoľvek príležitosti. Či už na večierok, na Vianoce, na Veľkú noc, na Deň vďakyvzdania alebo jednoducho bez príležitosti a ako každodennú dekoráciu do obývačky alebo spálne – originálny poľský mobil sa rýchlo stane vrcholom vašej domácej výzdoby a upúta pozornosť každého. V závislosti od príležitosti alebo nálady môžete prispôsobiť použité farby a vykúzliť nové modely znova a znova. Nezáleží na tom, či chcete vyrobiť špeciálnu karnevalovú výzdobu alebo máte len náladu na ručné práce – s nasledujúcim návodom získate prehľad o základnom princípe tejto poľskej dekorácie, ktorý potom môžete meniť, rozširovať a individualizovať podľa vašich predstáv. Ako vyrobiť Pajaki Mobilé:

Pajaki Mobilé drotár s papierom na karneval

Tinker Mobilé - Návod na kutilské pajaki v žltej farbe

 • Remeselná lepenka
 • Papierová vreckovka
 • Slamky, skutočné, z papiera alebo plastu (v príklade 24 kusov)
 • priadza
 • Kovový krúžok (alternatívne je vhodný aj vyšívací rám)
 • tenký remeselný drôt
 • Washi páska alebo pásy látky
 • akékoľvek dekorácie, ako sú pompony, strapce, perly, umelé kvety atď..
 • Lepidlo, nožnice, možno dierovač a ihla, dierovač

Tinker Polish Mobilé – Pokyny

Tinker Mobilé - Návod na výrobu papierových kvetov z hodvábneho papiera

Akonáhle budete mať všetky materiály, môžete začať a hrať sa s Mobilé. Hodvábny papier nastrihajte na prúžky, položte na seba dve až štyri vrstvy a prúžky na jednej strane nastrihajte, aby vznikli strapce. Potom okolo neho okolo pera alebo slamky omotajte viacvrstvový pás. Prilepte koniec na miesto a rolku vyberte z pera / slamy. Teraz opatrne „odlepte“ jednotlivé vrstvy smerom von. To vytvára nafúknutý kvet. Vytvorte pre svoj model toľko kvetov, koľko chcete alebo potrebujete.

Vyrobte si mobilné - dierovačom vyrobte kvety z papiera a nakrájajte slamky

Potom z kartónu vyrazte kvety. Môžete tiež vystrihnúť šablónu a potom voľne ručne kresliť a vystrihovať kvetinové vzory. Do stredu punc hotových papierových kvetov. Potom slamky nakrájajte na kúsky ľubovoľnej veľkosti. Koľko ich celkovo potrebujete, závisí samozrejme od vášho dizajnu. V príklade stačilo 24 kusov. Tieto boli nakrájané na kúsky veľké asi 5 cm. Drát vytvarujte do krúžku a omotajte ho washi páskou. Ak vyrábate Mobilé, môžete použiť aj hotové prstene.

Kreatívny luster vyrobený vlastnými rukami

Vyrobte si žlté mobilé z kvetov papiera - poľské pajaki si vyrobte sami

Potom k tomuto prsteňu uviažte niekoľko kúskov šnúrky a rovnomerne ich rozložte po celom obvode (v príklade je celkom 5 girlandov). Je lepšie to skrátiť o niečo dlhšie ako príliš krátko. Nakoniec ich môžete vždy skrátiť. Potom striedavo navliekajte kúsky slamy a papierových kvetov. Na uľahčenie navliekania nite môžete na tento účel použiť ihlu. Keď sú girlandy pripravené, môžete ich na druhom konci spojiť do uzla. Potom k tomuto uzlu pripevnite malý kúsok priadze so slučkou, aby bolo možné karnevalové dekorácie zavesiť na okno, strop alebo akékoľvek iné miesto.

Vyrobte si farebné mobilé ako párty alebo karnevalovú ozdobu

Potom pod krúžok pridajte visiace girlandy. Tieto prebiehajú od jednej zvislej girlandy k druhej. Kúsok priadze uviažte hneď vedľa jednej zo zvislých girlánd, navlečte ozdoby a druhý koniec potom zaistite v blízkosti ďalšej girlandy. Tieto horizontálne girlandy by nemali byť príliš tesné. Nakoniec môžete distribuovať kvety z hodvábneho papiera (malý kúsok tenkého drôtu prilepte cez kvet a potom ho priviažte o prsteň). Odrežte akékoľvek vyčnievajúce konce vlákna kdekoľvek na Mobilé. Niekoľko ďalších nápadov na jednotlivé prvky, ktoré môžete použiť pri výrobe takéhoto Mobilé, môžete vidieť na obrázku vyššie.

Pajaki na sadenie

Mobilné drotárstvo na sadenie - prsteň z papierového mache a pajaki prevedenia

Závesné kvetináče a rastliny sú veľmi obľúbené, pretože dodajú hodnotu každej miestnosti a vytvoria osviežujúcu atmosféru. Čo tak skombinovať pajaki a kvetináč? Ak vyrábate mobilé týmto spôsobom, jednoducho vymeňte prsteň za nádobu vyrobenú z kartónu a papiera, ktorú si sami vyrobíte, ktorú potom môžete zasadiť. Takto sa to robí:

 • Kartón (čím hrubší, tým lepší)
 • ceruzka
 • Fréza a vhodná základňa na rezanie (napr. Drevená doska alebo špeciálna podložka)
 • lepiaca páska
 • Novinový papier, roztrhaný na pásy (približne 2,5 x 12 cm)
 • 100 g múky
 • 300 ml vody
 • Miska a metla
 • Farby a štetce
 • voliteľný film na rozloženie

Vyrobte si párty dekorácie pre svoj domov sami

Vystrihnite prsteň z lepenky a urobte ho vodotesným papierom

Na lepenku nakreslite kruh ľubovoľnej veľkosti (v tomto prípade priemer 60 cm) a potom menší (v príklade 42 cm), aby ste získali prsteň, ktorý potom môžete vystrihnúť frézou na vhodnom povrchu (vy môžete pod neho položiť aj hrubý kus lepenky). Potom z kartónu odstrihnite dva pásy široké 9 cm – jeden 60 cm a druhý 42 cm (alebo dlhší a neskôr ho pri lepení skrátite). Tieto prúžky potom v niekoľkých intervaloch mierne ohnete, aby sa z nich dali vytvárať prstene, ktoré pomocou lepiacej pásky prilepíte kolmo na vnútorný a vonkajší okraj plochého krúžku..

Vyrobte si kvetináč v tvare prsteňa na zavesenie vo fialovej farbe

Teraz krúžok zalepte papierovou hmotou. Za týmto účelom zmiešajte múku s vodou, namočte do zmesi prúžok novín, prebytočné množstvo utrite na okraji misky a prúžok prilepte kdekoľvek na krúžok. Takto pokračujte, kým nebude celá nádoba prikrytá. Nechajte vrstvu cez noc zaschnúť a potom na druhý deň naneste ďalšiu vrstvu a nechajte tiež uschnúť. Potom môžete nádobu vymaľovať a po zaschnutí farby môžete vyrobiť a navrhnúť zvyšok Mobilé. Naplňte prsteň zeminou, zalejte ju a zaveste. Pred vysadením môžete prsteň tiež prikryť fóliou.

Vyrobte si kúzlo šťastia Mobilé – viac nápadov

Vyrobte si krásne mobilé z modrých korálikov na námornú ozdobu

Prsteň ako základ, šnúrka a slamky sú základné materiály, ktoré potrebujete, ak si chcete vyrobiť Pajaki Mobilé. Aké ďalšie veci a dekorácie potom použijete a ako presne ich poskladáte, závisí úplne od vašich predstáv. Strapce, pompony a perly sú niekoľko možností, ale viečka a dokonca aj origami sú tiež veľmi vhodné na navrhovanie. Chcete nazbierať ešte inšpiráciu? Potom sa pozrite do našej galérie. Určite nájdete niekoľko skvelých nápadov, ktoré môžete použiť vo svojom vlastnom dizajne.

Tinker Mobilé za projekt recyklácie

Recyklácia Mobilného drotárstva s viečkami a slamkami

Tí, ktorí radi recyklujú materiály, môžu urobiť to isté s DIY Pajaki. V príklade vyššie môžete vidieť model, ktorý používa viečka z plastových fliaš a stláčačov. V kombinácii s drevenými korálkami a papierovými kvetmi môže byť kreatívne pajaki vytvorené pre každú príležitosť.

Vyrobte si svoj vlastný luster Pajaki v akejkoľvek farbe

Skombinujte vzorovaný papier a slamky na perly

Ak by ste si chceli pajaki vyrobiť sami ako ozdobu karnevalu alebo na iný typ večierku, môžete použiť svetlé farby a vyrobiť si obzvlášť veselý mobilný telefón. Najmä preto, že remeselné obchody nám v dnešnej dobe ponúkajú najlepšie materiály, klasické a prírodné slamky a ďalšie prírodné materiály nájdete len zriedka. Väčšiu pozornosť namiesto toho dostanú papierové slamky so skvelými vzormi a farebným papierom.

Vyrobte si prírodné mobily sami

Prepracované, elegantné a krásne - skutočné slamky a kvety na ručné práce s prírodnými materiálmi

To samozrejme neznamená, že pri výrobe Pajaki Mobilé nemôžete používať prírodné materiály. Sušené alebo čerstvé kvety, ako aj listy, vetvičky alebo ovocie a semená, ako sú gaštany, žalude, bukvice a podobne, sú vhodné pre realistický dizajn..

Vyrobte si moderné mobilé z prírodných slamiek a strapcov

Nápad na Deň svätého Patrika v zelenom a s trojlístkami a na Valentína so srdiečkami

Vyrobte si mobilní na deň svätého Patrika alebo so srdiečkami na Valentína

Dizajn s origami žeriavmi

Vyrobte si mobilné s papierovými žeriavmi origami

Vyrobte si mobily sami a zaveste v skupinách

Skombinujte niekoľko Pajaki ako domácu dekoráciu

Vystrihnite kruhy z papiera a použite ich na pajaki

Inšpirácia na DIY pajaki s papierovými kruhmi

Vyrobte si kvety sami z novín

Nápady na pajaki so žltými pomponmi a strapcami a plesňou vyrobenou z novinového papiera

Tinker Mobilé na ozdobu nad stôl

Krásne závesné dekorácie na stôl pre každodenný život v modrej, fialovej a oranžovej farbe

Večierková dekorácia s pyžakom v pastelových odtieňoch

Pekné párty dekorácie v pastelových farbách - pajaki ako alternatíva k girlandám a pinhatám

Kruhy z papiera a pomponov

Šťastný nápad s visiacimi pomponmi a papierovými kruhmi

Veľa papierových kvetov a domácich pomponov

Vypracované pajaki na jarnú a letnú dekoráciu

Plstené kvety na ozdobu

Remeselný nápad s kvetmi z plsti a vyrazenými kruhmi

Farebné plastové slamky a papierové kvety

Recyklujte farebné plastové slamky na ozdobu

Docela živé alebo party dekorácie pre deti i dospelých

Farebný model s brmbolcami alebo pivonkami vyrobenými z papiera

Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si poľský mobilný dom

Drôtený prsteň ako základ a látkové pompony na návrh pajaki

Luster vyrobený z drevených korálikov

Tinker elegantné mobilné s drevenými korálkami a papierovými kvetmi v ružovej farbe

Nápad v bielej farbe a s kvetmi

Elegantné pajaki v bielej farbe s kvetmi a strapcami

Moderný vzhľad v horčicovožltej a benzínovej modrej

Jemné papierové kvety a pompony v horčicovožltej a benzínovej modrej

Vyrobte si malé pajaki sami

Jednoduchý, ale krásny dizajn pre malé mobily