Remeselné nápady

Je také jednoduché postaviť si pomôcku na lezenie pre črepníkové rastliny sami

Výroba lezeckých pomôcok je užitočná pre kontajnerové rastliny vhodné pre lezenie, pretože držia svoje výhonky nad zemou (a vo vzduchu) a poskytujú im oporu a tvar. To je obzvlášť výhodné pri pestovaní zeleniny a ovocia vo vani, pretože je tak menej náchylné na nežiaduce škodce ako na poli. Či už v záhrade, na terase, balkóne alebo pri vchode do domu – existuje množstvo miest, kde si môžete navrhnúť záhradu s vaňou. Existuje tiež veľa možností, pokiaľ ide o výber rastlín. Do našej vane sme zasadili paradajky a bazalku, ale môžete použiť akúkoľvek popínavú rastlinu, ktorá sa vám páči. Z tejto pomoci pri lezení môže ťažiť aj plamienok vo vedre. V nasledujúcom texte vám ukážeme, ako si môžete sami postaviť krásnu pomoc pri lezení pre črepníkové rastliny.

Podpora pre plamienok plamienok vo vedre

Skôr ako začnete: Cédrové prúžky si pripravte vopred tak, že ich namočíte na najmenej 12 hodín do vody, aby sa ľahko ohýbali. Ak nemôžete nájsť cédrové drevo, môžete použiť aj borovicu, dub alebo topoľ. Tieto druhy dreva sa tiež dajú ľahko ohýbať. Len sa uistite, že je drevo utesnené a chránené pred vodou.

Podpora cédrového stromu pre paradajky vo vedre

Koncovku pre svoju vlastnú pomôcku na lezenie nájdete v železiarstve a remeselníckych predajniach. Niektoré sú už vybavené skrutkou na konci, ale ak ju používate bez skrutky, budete potrebovať obojstrannú závesnú skrutku s rozmermi 4,7 mm x 10-20 mm. Môžete si ich kúpiť aj v železiarstve.

Vyrobte si lezeckú podporu vedier sami – funguje to takto:

Postavte si lezeckú pomôcku na paradajky a bazalku do vedra sami

Pracovný čas: 1 hodina

Úroveň obtiažnosti: nízka

Potrebné zručnosti: vŕtanie

materiály

6 x cédrové drevené pásy hrubé 5-6 mm a široké 15 mm, ktoré sú narezané na dĺžku 1200 mm

2 x drevené vyšívacie rámy s priemerom najmenej 35 cm

Lepidlo na drevo

Okrúhla tyč s priemerom 25 mm, narezaná na dĺžku 7,5 cm

Ozdobné koncové tlačidlo na záclonové tyče

Skrutky 12 x 25 mm s maticami

2-4 x záclonové prstene vyrobené z dreva pre záclonovú tyč Ø 25 mm

Vedierka s priemerom 35 cm – 40 cm

Zalievacia pôda

1 popínavá rastlina a voliteľné podsadenie

Nástroje

vŕtať

skrutkovač

Krok 1: pripravte si vyšívaciu obruč

Mreže na plamienok vo vedre z drevených vyšívacích krúžkov

Vyšívacie rámy rôznych veľkostí držia drevené pásy pokope, aby obelisk mohol stáť stabilne. Prilepte vonkajší a vnútorný krúžok k sebe a pevne priskrutkujte sponu. Keď lepidlo zaschne, môžete kovové časti v prípade potreby odstrániť.

Krok 2: zostavte a pripevnite koncovku

Zostavte si vlastnú pomoc pri lezení rajčiakov na vedro

V strede okrúhlej tyče vyvŕtajte otvor. Ak má koncové tlačidlo skrutku, pripevnite ho k predvŕtanej okrúhlej tyči. Ak používate koncovku bez skrutky, do jej základne najskôr vyvŕtajte otvor, aby ste do nej zasunuli závesnú skrutku, a potom ju pripevnite k tyči.

Krok 3: Pripojte koncový kus k mriežke

Vyrobte si pomoc s lezením paradajok vo vedre sami

Vlhké cédrové pásy položte tesne okolo tyče tak, aby sa ich konce a spodná strana koncovky spojili. Nasuňte záclonové krúžky hore cez zviazané pásy dreva, takmer na koncový kus.

Krok 4: pridajte obruče

Postavte si lezeckú pomôcku pre črepníkové rastliny sami

Položte vrchnú časť koncovky na podlahu tak, aby otvorený koniec cédrových pásikov smeroval nahor. Zasuňte prvú obruč do vnútra mriežky tak, aby bola asi 50-60 cm od vrchu. Pásy dreva vkladajte jeden po druhom do druhej obruče, kým nie sú všetky dovnútra, a tento prsteň vytiahnite smerom k sebe, asi 20 – 30 cm od spodného konca pomôcky na lezenie. Jedna obruč by mala byť na vnútornej strane a druhá na vonkajšej strane drevených pásikov.

Krok 5: priskrutkujte pásy k pneumatikám

horolezecká pomôcka pre plamienok vo vedre

Keď dosiahnete požadované zakrivenie a tvar, vyvŕtajte otvory v miestach, kde sa stretávajú cédrové pásy a vyšívacie obruče, a zafixujte ich skrutkami a maticami. A hotovo!

Postavte si pomoc pri lezení pre vedrá sami

Teraz môžete svoje vedro naplniť zeminou, potom pripevniť mreže a nakoniec navrhnúť rastliny podľa vlastného želania.