Remeselné nápady

Výroba snehovej gule s deťmi – 5 nápaditých nápadov s návodom

Tinker snehová guľa s detským autom sladké Vianoce

Kto by nemal rád snehové gule? Dospelí sa toho tiež nevedia nabažiť. Snehové gule vždy potešili malých aj veľkých, a to nielen v čase Vianoc. Celý malý magický svet snehu je v malom pohári a je to jednoducho fascinujúca, ale nie raketová veda. Snehovú guľu si môžete vyrobiť aj sami a nie je to nič zložité. V nasledujúcom texte uvádzame niekoľko skvelých remeselných nápadov. Výroba snehových guľôčok s deťmi je tiež veľká zábava. Veľkým je samozrejme dovolené pomôcť.

Výroba snehovej gule s deťmi: nápady & Inšpirácie

Tinker snehová guľa s deťmi nápady nápady inšpirácie

Predtým, ako získate s deťmi potrebné materiály na ručné práce na snehových glóbusoch, mali by ste si ujasniť, aký druh snehovej gule sa vyrába. Existuje niekoľko variantov – s tekutinou alebo bez nej. Ostatné majú čisto dekoratívne využitie a dajú sa zavesiť na vianočný stromček alebo inde ako vianočné ozdoby. Podľa toho, aké veľké je dieťa, by ste si mali vybrať jednu alebo druhú možnosť. Dieťa samozrejme nesmie zostať bez dozoru, pretože pri výrobe snehovej gule je veľa malých častíc, ktoré môžu byť nebezpečné. V nasledujúcom texte predstavujeme 5 rôznych nápadov na snehové gule pre domácich majstrov.

Tinker snehová guľa s deťmi: snehová guľa s tekutinou

Tinkerová snehová guľa s deťmi si robí materiál

Na snehovú guľu, ktorá by mala byť naplnená kvapalinou, potrebujete materiály, ktoré nájdete v každej bežnej domácnosti:

  • prázdna zaváraninová nádoba alebo téglik so skrutkovacím uzáverom
  • vodotesné lepidlo alebo horúca lepiaca pištoľ
  • Umelý sneh alebo snehový prašan a trblietky
  • malý model, plastová figúrka alebo vianočná ozdoba (malo by sa zmestiť do pohára)
  • Polystyrén alebo malý podstavec
  • destilovaná voda
  • kvapka mydla alebo detského oleja
  • prípadne darčeková stužka na ozdobu

snehová guľa drotár deti zvieratá robia figúrky sami návod

Sklo by ste mali najskôr dôkladne vyčistiť, rovnako ako viečko. Veko by malo byť suché, aby naň lepidlo dobre priľnulo. Malý podstavec môže byť vyrobený z polystyrénu alebo iného vodotesného materiálu. Mal by byť o niečo menší ako priemer veka a nie príliš vysoký, aby bol nakoniec sotva viditeľný. Plastové figúrky, ktoré si dieťa vybralo, môžu byť podľa potreby rozmiestnené na podstavci a prilepené naň. Ak máte niekoľko menších postáv, môžete použiť aj malé pomôcky ako základ, aby ste lepšie odhalili jednu alebo druhú postavu. Ak je to žiaduce, môžete na podstavec s figúrkami naniesť tenkú vrstvu lepidla a povrch posypať umelým snehom. Neskôr to teda vyzerá veľmi pekne, akoby sa nohám postáv zasekli snehy. Teraz stačí podstavec s figúrkami na vnútornej strane veka zafixovať lepidlom.

snehová guľa drotár deti zvieratá trblietky návod

Kým lepidlo schne, naplňte pohár do polovice destilovanou vodou a pridajte niekoľko kvapiek detského oleja alebo saponátu, aby sa ťažké častice príliš rýchlo nepotopili. Potom do pohára nalejete lyžičku snežného prášku, potom pridajte trochu vody a teraz musíte vyskúšať, koľko vody figúrky vytlačia. Ak je to potrebné, pridajte trochu viac vody. Nakoniec by v pohári malo byť čo najmenej vzduchových bublín. Nakoniec veko pevne priskrutkujte a je hotovo! Odporúča sa utesniť závit vlastnoručne vyrobenej snehovej gule trochou horúceho lepidla.

Tinkerová snehová guľa s detskými skrutkovacími figúrkami ľadovej kráľovnej

S pomocou dospelých si deti môžu vyrobiť sami vyrobené snehové gule v každom ročnom období a darovať ich ako drobné suveníry, darček na zamyslenie alebo na adventné pozvanie. Na to môžu byť použité akékoľvek malé plastové figúrky zvierat alebo obľúbené karikatúry. Ak chcete vyrobiť snehovú guľu s vianočnou tematikou, môžete tiež použiť figúrky na výrobu modelov. Skvelý nápad pre dospelých (mužov) je začleniť malé, chladné model auta svojej obľúbenej značky do snehovej gule.

Tinker snehová guľa s deťmi: snehová guľa bez tekutiny

snehová guľa drotár deti diy skrutkovač veľký návod

Ak chcete s deťmi navrhnúť hravú vianočnú ozdobu sami a hľadáte iba dekoratívny efekt snehovej gule, snehovú guľu je možné tiež cinknúť bez tekutiny. Do pohára sa tu neleje žiadna tekutina. Malé plastové figúrky je možné pripevniť na veko alebo na sklenené dno. Tu uvádzame veľmi nápaditý variant, v ktorom sú lietajúce snehové vločky navlečené na priehľadnú šnúru a tak je sneženie zobrazené veľmi umelecky..

Vyrobte s deťmi snehovú guľu na vianočný stromček 

snehová guľa drotár deti vianočné čačky sklo

Menšiu verziu snehovej gule je možné vyrobiť nahradením skrutkovacieho skla ozdobnou guľou zo skla alebo priehľadného plastu. Takto vytvoríte nádherný snehový svet v guli, ktorú môžete neskôr zavesiť na vianočný stromček. Odporúča sa najskôr dostať loptu z miestneho remeselného obchodu. Podľa toho si človek vyberá figúrky, ktoré by doň mali v konečnom dôsledku zapadnúť.

snehové gule drotári deti diy vianočné gule návod

Táto vlastnoručne vyrobená vianočná guľa na spôsob snehovej gule vyzerá naozaj pekne. Na to potrebujete vzorový vianočný stromček, trochu umelého snehu a tiež trblietky, ktoré poskytnú čarovný vianočný lesk. S touto ručnou prácou na snehovej guli musíte strom umiestniť veľmi presne do stredu gule. V opačnom prípade bude vianočná guľa vyzerať trochu nesprávne.

drotár snehová guľa deti vianočné čačky nápad diy

Najľahší spôsob prichytenia stromčeka je pinzeta. Potom do priehľadnej gule vložíte umelý sneh a trblietky a zatvoríte.

Kreatívny nápad s návodom: vyrobte s deťmi snehovú guľu z pohárov na víno

snehová guľa drotár deti pohár na víno nápad návod

Tu uvádzame úžasný nápad na dekoráciu pre určitý druh drobných snehových gúľ – ozdobiť veľké poháre na víno ako snehové gule. Hrdlo pohára na víno je nápadito navrhnuté na Vianoce s umelým snehom a plastovými figúrkami a umiestnené nohou hore na povrch ako vianočná ozdoba.

snehová guľa drotár deti pohár na víno pokyny pre domácich majstrov

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nakrájať plátok z pevnej lepenky, ktorá je taká veľká ako otvor pohára na víno. Plastové figúrky, ktoré ste si vybrali na dekoráciu, sú k nej pripevnené malým lepidlom. Mali by byť samozrejme relatívne malé a zmestiť sa tam.

drotárska snehová guľa deti si vyrábajú vianočné ozdoby samy

Jediné, čo chýba, je sneh v snehovej guli. Potom pridajte niekoľko čajových lyžičiek umelého snehu a trblietok a pomocou horúcej lepiacej pištole opatrne zatvorte otvor pohára. Je dôležité, aby na skle nezostali žiadne mätúce stopy brhlíka. Prípadne naň môžete nalepiť druhé viečko z pekného papiera.

Vyrobte si s deťmi mini snehové gule

snehové gule drotári deti mini fľaše nápad inšpirácia

Pravdepodobne najmenšou verziou snehovej gule sú tieto roztomilé malé fľaštičky. Nájdete ich v každom remeselníckom obchode. Stačí ho naplniť destilovanou vodou, pridať umelý sneh a trblietky a uzavrieť. Drobný zvonček a malá nálepka „Nech sneží“ zaisťujú dokonalú povrchovú úpravu. Takže môžete s malým úsilím a veľmi málo zdrojmi priniesť veľkú radosť deťom i dospelým.