obývačka

29 nápadov na maľovanie do obývačky – tipy a príklady

Nápady pre obývaciu izbu vymaľujú zelenú stenu-farbu-hnedú pohovku

Farba steny vždy hrá v miestnosti veľkú úlohu, pretože je kulisou pre všetok váš nábytok a osobné veci. Či už chcete vyladiť svoj starý dizajn alebo začať všetko od začiatku, tu je niekoľko z nich Prečiarknite nápady pre obývaciu izbu, aby sa odhalil potenciál vašej miestnosti. Ponorte sa do sveta sviežich, nových farieb! Skvelý dizajn steny nespočíva vo výbere najjasnejších a najneobvyklejších farieb, ale skôr v ich šikovnej implementácii. Ak máte radi žltú farbu, môžete ísť do dvojfarebnej farebnej schémy, ktorá kombinuje svetlé a tmavé odtiene žltej. Môžete si tiež vybrať dve úplne odlišné, ale navzájom sa dopĺňajúce farby, ako je žltá a biela alebo žltá a modrá.

Nápady na maľovanie do obývačky – tipy na výber farieb

Nápady do obývačky vymaľovať kameň-sivá-stena-farba-biely-nábytok

Zamyslite sa nad tým, ako farby ovplyvňujú vašu náladu. Prinášajú vo vás svetlé alebo tmavé farby to najlepšie? Keď si vyberiete farby, začnite premýšľať nad tým, ako ich použiť. Potrebujete kontrastnú alebo jemnú farbu na akcentovanú stenu, nosný stĺp alebo šikmú strechu? Kúpte si farebné koliesko. Doplnkové farby ako žltá a fialová alebo žltá a modrá sú oproti sebe. Dve protiľahlé steny namaľujte jednou farbou a ostatné dve steny nechajte biele. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť buď väčšia, alebo menšia v závislosti od zvolenej farby. Môžete tiež zladiť farbu steny s farbou gauča, pretože práve na ňu sa často zameriava.

Nápady na maľovanie do obývačky – zladenie farby s nábytkom

nápady-obývačka-maľba-žltá-pastelovo-modrá

Farby, ktoré ste predtým možno nepovažovali za dobrý pár, jednoducho preto, že sa navzájom veľmi líšia, sa rýchlo ukážu ako perfektná farebná kombinácia. Modrá a žltá sú určite také farby, ale nakoniec vytvoria nádherne optimistický a svieži vzhľad miestnosti a predstavujú skvelú kombináciu..

nápady-obývačka-maľba-pastelovo-modrá-detská-modrá-biela-sedačka

Pastelové odtiene sú veľmi obľúbené, pretože pôsobia upokojujúco a romanticky. Toto je ďalší faktor, ktorý je potrebné zvážiť pri výbere farby steny. Chcete vytvoriť pokojnejšiu alebo živšiu a optimistickejšiu atmosféru? Farby, či už jemné alebo výrazné, by ste mali používať striedmo a nie príliš chaoticky. Koniec koncov, neporiadok vyzerá inak ako útulne!

nápady-obývačka-maľba-sivá-stena-farba-ružová-pastelovo-modrá-akcenty

Sivá farba steny je veľmi trendová, takže ako nápady pre obývaciu izbu môžete zvážiť vymaľovanie jej mnohých nuans. Keďže ide o neutrálnu farbu steny, môžete ju skombinovať s akýmikoľvek inými farbami na dekoráciu, či už ide o pastelové tóny, ako je ružová, mätovo zelená a detská modrá, alebo výrazné farby ako žltá, červená alebo ružová..

Nápady do obývačky vymaľovať sivou-stenou-farbou-bielou-poličkou-modernou

Šedá sa tiež úžasne hodí k akcentovanej stene, ktorú potom môžete doplniť ladiacim nábytkom a bielou k zvyšným stenám. Odtieň šedej môže mať tiež mierne modrý odtieň alebo môže smerovať k béžovej. To závisí od vášho vkusu a atmosféry, ktorú chcete vytvoriť. Táto farba steny je vhodná pre rôzne štýly interiéru.

Sivohnedé tóny

Nápady na maľovanie do obývačky sivobiela sedačka-polička na drevo

Tu môžete vidieť variant, v ktorom má šedý odtieň hnedý nádych. To ponúka najlepší základ pre zariadenie dreva a sivých bytových doplnkov. Je preto výhodou, ak už pred výberom farby steny poznáte farby budúceho nábytku, aby bolo možné všetko dobre zladiť.

 živé odtiene ružovej a fialovej

Nápady pre obývaciu izbu maľujú purpurovo zvýraznené nástenné závesy-biele police

Je pravda, že ružová a ružová nie sú pre každého. Ak však patríte k ľuďom, ktorí sú do týchto ženských farieb blázniví, potom ich pri vymaľovaní obývačky využite. V závislosti od farby nábytku môžete navrhnúť iba akcentovú stenu alebo vymaľovať všetky steny naraz. Dávajte si však pozor, aby ste to s počtom farieb nepreháňali. Obmedzte svoj výber na menší počet a rozdeľte ich rovnomerne po miestnosti. To platí aj pre steny.

 Fuchsie akcenty

Nápady pre obývaciu izbu maľujú rohovú pohovku akcenty fuchsie

Páči sa nám tiež nápad spojiť subtílnu stenu s optimistickými fuchsiovými dekoráciami. Získate tak požadovaný šmrnc bez toho, aby ste vytvárali príliš dotieravý vzhľad. Kombinujte so svetlejšími odtieňmi tejto farby alebo s neutrálnymi tónmi, ako je hnedá, biela, béžová alebo sivá.

 Fialová farba na stenu a fialová rohová sedačka

Nápady na maľovanie do obývačky do lila, farby na stenu, čalúnenej rohovej sedačky

Niet pochýb o tom, že lila je jednou z obzvlášť obľúbených farieb stien. Nečudo, pretože farba je jemná a romantická zároveň a dá sa použiť na akýkoľvek štýl zariaďovania. Voľba farby nábytku nie je tiež ovplyvnená lila. Použite tie z rovnakej farebnej palety, ako to bolo urobené v tejto miestnosti, alebo sa spoliehajte na kontrastné farby výberom jednej z doplnkových farieb.

 Žltý prízvuk

nápady-obývačka-maľba-akcent-zelená-žltá-biela-sedačka

Ak sú šikovne skombinované, dokonca aj niekoľko pestrofarebných kontrastných farieb je možné dokonale použiť na dizajn interiéru. Úzka žltá akcentovaná stena slúži ako pozadie pre bielu pohovku zariadenú farebnými vankúšmi. Použité boli farby ružová, zelená a modrá. Výsledkom je optimistický interiér, ktorý nepochybne navodí jarnú náladu a bez váhania zaženie zlú náladu.

obývacia izba-akcent-stena-purpurová-farba-farebné-akcenty

Akcentová stena vo fialovej farbe bola navrhnutá diagonálne oproti, čo dodáva miestnosti ďalší šmrnc. Všimnite si tiež, ako sa použité farby na rôznych miestach stále znova opakujú – ružová farba vankúšov v lampe a modrá a zelená farba vankúšov v stoličkách. Tmavá podlaha tiež nádherne zvýrazní všetky farebné škvrny.

Nápady pre obývaciu izbu maľujú zeleno-aqua-béžový nábytok

malá obývačka-stena-dizajn-kapucino-strieborné-pruhy

nápady-obývačka-maľba-sivá-stena-farba-exotická-atmosféra

obývačka-maľba-nápady-olivovo-biela-tv-kredenc

koberec do malej obývačky-farba na stenu-šalvia-zelená-ecru-sedacie súpravy

nábytok do obývačky-svetlá-stena-farba-žlto-modrá-akcenty

farby do obývačky-krém-biela-modrá-akcenty-drevo-konferenčný stolík

obývačka-moderná-stena-farba-žltá-krémová-sedačka-

obývačka-neutrálne-farby-krémovo-béžovo-lila-akcenty

obývačka-maľba-krém-stena-farba-odhalený betón-strop

obývacia izba-maľba-farba-slnko-žltá-laminátová podlaha

príborník do obývačky-farba na stenu-antracitová-biela-televízia

nábytok do obývačky-stena-farba-baklažán-tmavé-drevo

obývacia izba-farba na stenu-hnedo-ekru-čalúnené sedacie súpravy-drevo-konferenčný stolík

obývacia stena-farba-krém-biela-ružová-akcenty-béžová-záclony

obývacia stena-farba-sivá-oranžová-akcenty-deko-okrúhle zrkadlo

sedacky-farba-steny-cokoladovo-hnedo-kremovo-farebna-sedacky