obývačka

Trendy do obývačky 2016 – štýlové bývanie dnes

Trendy do obývačky 2016 industriálne-elegantné-tehlové-steny-čierne-nízke-nástenné-televízne-nepriame-osvetlenie

Spôsob, akým sa byty navrhujú a používajú, sa v pravidelných intervaloch mení. Rovnako ako predtým je však obývacia izba – ak je k dispozícii – ústredným bodom každého bytu. Väčšina ľudí tu strávi veľkú časť svojho večera sama alebo v prítomnosti rodinných príslušníkov a priateľov. V obývacej izbe je zvyčajne pohovka a ďalšie pohodlné sedenie, ako aj televízia. Slúži ako útočisko, párty centrum a herňa pre mládež.

Možností, ako si zariadiť obývačku, je neúrekom. V závislosti od veľkosti miestnosti a vlastných preferencií si môžete vybrať moderný štýl interiéru alebo nábytok do vidieckeho domu, ozdobiť minimalisticky alebo umelecky hravým spôsobom. Výber nábytku tu hrá ústrednú úlohu. Niekoľko aktuálnych trendov obývačky pre rok 2016 je uvedených nižšie. Pod odkazom http://www.moebel-eins.de/Wohnzimmer/ v tejto oblasti sa už dajú nájsť zaujímavé návrhy.

Trendy do obývačky 2016 – späť v čase s retro štýlom

Trendy do obývačky 2016 retro-flair-koktejlová stolička-stojacia lampa-nástenné-obrázky-retro-auto-čierno-biele

Pripomenutie minulosti nehrá len dôležitú úlohu v móde. Pri zariaďovaní obývačky sa človek rád znova a znova orientuje v zašlých časoch. V roku 2016 je retro opäť in, ako portál heim.de oznámenia – spojené s výrazmi ako „Vintage“ alebo „Shabby Chic“. To neznamená, že je verne reprodukovaný nábytok z posledných desaťročí. Často sú namiesto toho prispôsobené moderným potrebám, takže výsledkom je v podstate zmes starého a nového.

Formatívne prvky trendov obývačky 2016

Trendy do obývačky 2016 obličkový stôl-50. roky-drevo-retro-vkus

V poslednej dobe sú to predovšetkým 50. a 60. roky, na ktoré sa milovníci retra pri navrhovaní obývačiek radšej orientujú. Ako definujúce prvky takéhoto zariadenia časopis „Schöner Wohnen“ okrem iného definuje:

Organické formy: Najslávnejším príkladom je takzvaný obličkový stôl. Koktejlové stoličky v štýle 60. rokov sa ale perfektne hodia aj do obývačky v retro štýle.

– predloha: Textil s geometrickými tvarmi alebo grafickými vzormi zvýrazňuje vintage vzhľad – napríklad vo forme obliečok na vankúše – a vo vlasoch evokuje divoké šesťdesiate roky, silu kvetov a kvety.

– Prírodné a umelé materiály: Okrem nábytku z dreva, najlepšie v tmavých farbách, sa odporúčajú plasty a peny. Najlepšie je zmiešať tieto dve položky, ako sa vám páči.

70 -ročný retro štýl – niektoré prvky sú opäť na vzostupe

Trendy do obývačky 2016 retro-flair-floral-wallpaper-blue-recamiere-taupe-sofa

Pri tom všetkom môžu byť majitelia bytov kreatívni. Zariadiť obývačku v retro štýle neznamená otrocky sa orientovať na historické fotografie a dedkovu obývačku. Výsledok je vzrušujúcejší, keď sa navzájom nápadito kombinujú rôzne prvky z rôznych časov-napríklad stôl v tvare obličky s tapetou pop-art. V každom prípade je útulnosť povolená. Retro obývačky sú miestom, kde sa môžete cítiť dobre. V pokročilú hodinu preto môže byť osvetlenie trochu tlmené.

Štýl vidieckeho domu – šírenie romantického šarmu s masívnym drevom

Trendy do obývačky 2016 - vidiecky štýl - masív - konferenčný stolík - sedačka - vzor ruže - tehlový krb

Štýl vidieckeho domu je tiež dlhodobým favoritom, ktorý je teraz rozdelený na najrozmanitejšie varianty. Kým dizajnéri nábytku v tomto odvetví sa spočiatku zameriavali predovšetkým na romantické nápady zo starých anglických vidieckych usadlostí a statkov, v posledných rokoch sú stále viac v móde škandinávske „štýly vidieckych domov“ s farebne vzorovanými textíliami.

Bez ohľadu na to, akým smerom sa vyberiete, zariadenie obývačky vo vidieckom štýle sa zvyčajne vyznačuje týmito prvkami:

– Prírodné materiály

– Teplé farby

– Romantické ľudové dekorácie

– Útulnosť

Vidiecky štýl môže mať mnoho rôznych podôb

Trendy do obývačky 2016 vidiecky štýl-sivá sedačka-biela-kuchyňa-svetlá-drevená podlaha

Obývacia izba v štýle vidieckeho domu sa spravidla vyznačuje pohodlím a bezpečím. Chladné farby a abstraktné tvary tu nie sú na mieste. Obzvlášť dôležitý je nábytok z masívneho dreva. Nielenže pôsobia prirodzene. Prispievajú tiež k dobrej vnútornej klíme a vyžarujú teplo.

Spravidla však nie sú lacné. Vo všeobecnosti je nábytok v štýle vidieckeho domu spravidla drahší ako moderné varianty. Kto nechce alebo nemôže siahnuť hlboko do vrecka, môže namiesto v obchode s nábytkom alebo na blšom trhu hľadať poklady v babičkinom podkroví. U predajcov starožitností sa opakovane ponúkajú aj skutočné výhodné ponuky.

Trendy do obývačky 2016 – inteligentný nábytok

obývačka-trendy-2016-zariaďovanie-rozkladacia pohovka-hnedá-manželská posteľ-veľ

Samozrejme, v roku 2016 budú existovať aj životné trendy, ktoré sú formované prístupom zameraným na budúcnosť. Tak sa to hlási Handelsblatt narastajúceho významu inteligentného nábytku. V prvom rade sa tým rozumejú kusy nábytku, ktoré plnia niekoľko funkcií naraz. Príklady sú:

– konferenčný stolík, ktorý sa v prípade potreby zmení na jedálenský stôl

– stôl s úložným priestorom

– pohovka, ktorú je možné v niekoľkých jednoduchých krokoch premeniť na posteľ

K inteligentnému nábytku patrí aj rozkladacia pohovka, ktorú je možné prestavať na posteľ

trendy do obývačky-2016-rozkladacia-sedačka-sivá-kovové-nohy

Inteligentný nábytok je obzvlášť vhodný do stiesnených priestorov. Lacné varianty sú dokonca vhodné aj pre študentské byty alebo zdieľaný byt. Každý, kto má svoju domácu kanceláriu v obývačke, taktiež ťaží z nábytku, ktorý je rovnako vhodný na prácu aj relaxáciu. Špeciálnou ponukou pre rodičov malých detí je nábytok do detskej izby, ktorý „rastie s vami“, a preto je vhodný pre niekoľko vekových skupín. Okrem toho je stále viac nábytku, ktorý je vybavený osvetlením. Toto nielen pekne vyzerá. Zapnutím osvetlenia a zmenou farieb je možné vytvárať rôzne nálady – ideálne pre útulný večer v obývačke. Najmä pohovky a veľké obytné miestnosti majú často LED osvetlenie s diaľkovým ovládaním.

Tí, ktorým sa to páči ešte modernejšie, sa môžu rozhodnúť pre nábytok so vstavaným touchpadom alebo obrazovkou. Obývacia izba sa naopak stáva wellness oázou pomocou sedenia, ktoré zahŕňa masážnu funkciu. Vzhľad má samozrejme zmysel vziať do úvahy. Samotné LED osvetlenie zo sedačky neurobí šperk.

Trendy do obývačky 2016 – rozhoduje váš vlastný vkus

trendy-obývacia izba-2016-sivá sedačka-červená-tehlová stena-plochá obrazovka-televízia-okrúhly-konferenčný stolík-koberec

Trendy prichádzajú a odchádzajú. To platí pre štýly zariaďovania aj pre módu. Tí, ktorí sa nechcú podriadiť zeitgeistovi, sa môžu uchýliť k nadčasovému nábytku a dekoratívnym predmetom. V konečnom dôsledku by mal rozhodovať osobný vkus. Napokon, obývačka je v najlepšom prípade miesto, kde sa vám doma najviac páči. Ak je to zariadené módne, ale nepohodlne, peniaze za drahý nábytok sa neoplatia. Na druhej strane, ak radi prijímate hostí vo vlastných štyroch stenách, je o to zábavnejšie zariadiť si obývačku štýlovým spôsobom. Či už je to vintage alebo vidiecky štýl, abstraktné obrazy visiace na stene alebo kresby vašich vlastných detí majú v konečnom dôsledku druhoradý význam.