obývačka

Umiestnenie televízora pred okno – Aký je najlepší spôsob umiestnenia televízora v obývacej izbe

Postavte televízor pred okno. Položte televízor do obývačky. Závesné svietidlo na pohovke

V dnešnom svete interiérový dizajn skutočne nefunguje bez umiestnenia televízora na najvhodnejšie miesto. V skutočnosti je pravdepodobne pravdou povedať, že pre mnoho ľudí je televízia hlavným prvkom interiéru obývačky. To však môže byť výzva, ak preň musíte nájsť miesto alebo ak potrebujete umiestniť televízor pred okno. Tu je pár tipov na vyzdobenie obytného priestoru vytúženými televízormi bez toho, aby bola ohrozená jeho celistvosť.

Umiestnenie televízora pred okno by spravidla nemalo mať problémy s dlhou životnosťou alebo používaním. V zime bude chladný vzduch pre zariadenie pravdepodobne dobrý, najmä pokiaľ ide o plazmovú televíziu. Procesory a obvody vo vnútri sú navrhnuté tak, aby odolali teplotám až 70 ° C. Za predpokladu, že ste svoju plochú obrazovku nevešali na priame slnečné svetlo so zapnutým ohrievačom, ktorý všetko súčasne zahrieva.

Pred oknom nájdite zdroj napájania pre televíziu

televízor v spálni s TV

Aby sme ušetrili miesto alebo uprednostnili rozloženie, niekedy musíme televízory umiestniť do okien v rohoch. Analyzujeme tieto situácie, aby sme zistili, ako môže televízor ovplyvniť zvyšok interiéru miestnosti. Či už ide o nástenný televízor alebo projektor, vždy existuje možnosť, aby vyzeral dobre.

televízor v spálni s TV, parketovou podlahou s kobercom a výhľadom na parket

V prvom rade je najlepšie vyhľadať najbližší zdroj energie, ku ktorému by ste chceli pripojiť plochý televízor. Tiež sa uistite, že je k dispozícii dostatok energie na spracovanie doplnkov, ako je domáce kino v televízii, prehrávače Blue Ray, zvukové systémy alebo projektory pre televíziu. Dobre si premyslite aj to, či chcete vyzdobiť svoje okná bez závesov alebo ich chcete zakryť. Okrem toho pri navrhovaní veľkej obývačky je tiež dôležité odhadnúť, koľko oslnenia na obrazovku získate.

Nechajte vzdialenosť od televízie pred oknom

Televízor umiestnený pred oknom Možnosti dizajnu sedačky v obývacej izbe

Predovšetkým je dôležité priniesť televíziu pred okno alebo inde do miestnosti na úrovni očí. Funguje to lepšie, ak si pri sedení nemusíte namáhať krk alebo oči, aby ste videli na obrazovku. Optimálna vzdialenosť od pohovky, koberca alebo police za pohovkou je spravidla približne 120 cm. Potom vynásobte šírku uhlopriečky obrazovky tromi, aby ste získali najlepšiu pozorovaciu vzdialenosť.

Televízor pred oknom TV v obývačke gauč dizajn komoda obrázky krbová rímsa

Ak je váš televízor pred oknom alebo v strede pozornosti, umiestnite ho do stredu priestoru na sedenie. Na inom mieste, ako je krb, zvážte zavesenie televízora na stenu, aby ste ho mohli pohodlne sledovať. Ak nechcete, aby bol váš televízor stredom pozornosti pred oknom alebo ho chcete skryť, môžete ho skryť do zodpovedajúcej skrinky s dverami. Tiež sa uistite, že sa jeho puzdro môže otvárať a zatvárať, aby technika nebola v dosahu detí.

Integrujte televízor pred okno

Postavte televízor pred okno. Televízor v obývacej izbe

Urobte zo svojho televízora súčasť dekorácie tým, že ho umiestnite na jednotku, ako je napríklad knižnica, a obklopíte ho knihami, predmetmi alebo fotografiami. Aby televízor s plochou obrazovkou ešte lepšie zapadol do interiéru, môžete ho zamaskovať obrázkami ako v galérii. Na postavenie televízora pred okno je vhodný aj televízny stojan s kolieskami, ktorý môžete podľa potreby posúvať.

Televízor v spálni s dizajnom televízora zo stropnej konzoly závesné sklenené posuvné dvere laminátová dlažba

Nástenná konzola je tiež dobrou možnosťou, ak chcete zariadenie otočiť v požadovanom smere. Väčšina dekoratérov by povedala, že by ste televízor nikdy nemali dávať na krbovú rímsu alebo nad ňu. Nielenže je príliš vysoký, ale tiež umiestňuje veľkú čiernu plochú obrazovku nad zvýraznenie miestnosti. Z tohto dôvodu skúste preň nájsť iné vhodné miesto, alebo zariadenie nenápadne integrujte do steny.

Možné varianty umiestnenia

Nastavte televízor pred oknom TV v obývacej izbe gauč dizajnové možnosti výhľad

Na štýle v tomto prípade naozaj nezáleží. To, čo sa skutočne počíta, je konfigurácia miestnosti a možnosti dizajnu. Televízor pred oknom je možné nastaviť niekoľkými spôsobmi. Ďalšou možnosťou by bolo začleniť to do rohovej police, ktorá má niektoré police a úložný priestor vo všeobecnosti. Rohový nábytok môže byť voľne stojaci alebo súčasťou väčších štruktúr, ktoré zasahujú do susedných stien. V tomto prípade sa celé zameranie presunie do konkrétnej oblasti miestnosti, čo núti rozloženie používať opačné rohy. Rohové umiestnenia televízora sú tiež praktickou možnosťou pre otvorené pôdorysy, ktoré obsahujú viac ako jednu funkciu. Sedaciu časť alebo obývaciu izbu môžete zarovnať s rohom a vytvoriť tak útulný priestor.

Použite rohy šetriace priestor

Televízor v spálni s TV a obývacou izbou TV proti dennému svetlu

Televízia pred oknom je tiež možnou možnosťou, ak na stenách jednoducho nie je viac miesta. Táto obývačka má napríklad jednu stenu plnú okien a druhú, ktorú väčšinou obýva nábytok. Pretože v zásade nie je dobré umiestniť obrazovku priamo proti dennému svetlu, môžete pre ňu nájsť rohové sedadlo.

TV v spálni s rohom a stolíkom pre konzolu

Namiesto toho, aby ste stáli na veľkej televíznej stene, môžete televízor umiestniť aj na malý konzolový stolík. Je to príležitostný spôsob, ako to urobiť, a stôl nezaberá celý roh, takže priestor zostáva vzdušný a celkovo pôsobí priestornejšie..

televízny prijímač v spálni s dizajnom televízneho stojana stojan na televízor obraz zavesený

Ak nastavíte televízor pred okno v malých miestnostiach, napríklad v spálni, ako druhé zariadenie, zodpovedajúci roh bude opäť tou lepšou možnosťou, aby sa spálňa nezúžila o zbytočné kusy nábytku. Predstavte si, že by ste televízor umiestnili do rohu, ak chcete, aby pohovka hľadela von cez veľké okná, ale vám neostáva nič iné, ako televízor premiestniť. Roh je praktickou možnosťou, ale všetko samozrejme závisí od veľkosti miestnosti a zariadenia.

televízor v spálni s televíziou, dizajn, malý gauč, drevené stolné steny

Nie všetky izby sú vybavené TV. Tí, ktorí ho majú, však často hľadajú vhodné miesto. Iste, položenie televízora na komodu môže byť schodným riešením. Môžete však ušetriť viac miesta tým, že ho zavesíte pod strop v rohu miestnosti. Bola by to pohodlná možnosť vzhľadom na to, že pri sledovaní televízie budete ležať v posteli.