Obklady stien

Nápady na dizajn steny 2015 – 3D nástenné panely ako pútače pozornosti

Nápady na dekoráciu nástennej steny 2015

Hľadáte moderné Nápady na dizajn stien 2015 – Potom vám radi pomôžeme a dáme vám prehľad o najnovších trendoch v navrhovaní stien – 3D stenové panely.

Nápady na dizajn steny 2015 – 3D nástenné panely v skutočnosti nie sú novým vynálezom

Nápady na dizajn steny 2015 obývacia izba biele stenové panely drevo

3D nástenné panely sa v posledných rokoch tešia stále väčšej obľube a pomaly sa etablovali ako funkčná alternatíva k nástenným farbám a tapetám. Ak si však myslíte, že stenové panely sú novým vynálezom, mýlite sa. Mnoho klasických zariadení je skutočne vybavených drevenými stenovými panelmi, v Anglicku sú domy dokonca tradične obložené drevom. Vtedy majstri dosiahli 3D efekt pomocou prepracovaných drevorezieb. V súčasnej dobe je výrobný proces takmer úplne automatizovaný, vďaka vývoju technológie vzniká množstvo nápaditých návrhov.

Nápady na dizajn steny 2015 – výhody a nevýhody 3D nástenných panelov

Nápady na dizajn steny 2015 Zariadenie obývačky Akcentová stena trojrozmerná

3D stenové panely majú mnoho výhod-sú tepelne izolačné a zvukovo izolačné, dajú sa natierať a ak sú správne nainštalované, určite vydržia dlho. Každý, kto sa o tom rozhodne, musí očakávať nasledujúce nevýhody – stenové panely je možné odstrániť s veľkým úsilím. Sú teda dlhodobou investíciou a nedajú sa každoročne znova pripevniť na stenu ako napríklad tapeta. Preto sú skôr nevhodné na použitie v detských izbách. Obývacie priestory s miernym používaním, ako sú chodby, spálne a dokonca aj obývačky, je možné navrhnúť pomocou 3D panelov.

Nápady na dizajn steny 2015 – geometrické vzory vytvárajú vzrušujúce akcenty

Nápady na dizajn steny 2015 jedáleň nastavená na obklady stien-3D stenové panely

Stenový dizajn s geometrickými vzormi jednoducho nemôže pustiť z očí. Kruhové motívy, špirály, trojuholníky a vlny sú najobľúbenejšími motívmi. To, čo si nakoniec vyberiete, závisí od osobných preferencií. V obrazovej galérii nájdete pätnásť nápadov na interiérový dizajn, ktoré pôsobia moderne aj domácky – nechajte sa nimi inšpirovať.

Nápady na dizajn steny 2015 – z čoho sú 3D nástenné panely vyrobené?

Nápady na dizajn steny 2015 - obrázok 3D nástenných panelov

V dnešnej dobe sú stenové panely vyrobené z plastu alebo recyklovateľných prírodných materiálov / napríklad z bambusových vlákien. Kým prvý variant je extrémne trvanlivý a ľahko sa stará, druhý je ekologickejší. Potrebuje však aj správnu ochranu a pravidelnú starostlivosť. To, čo si vyberiete, závisí v konečnom dôsledku od vašich vlastných preferencií. V každom prípade medzi nimi nie je takmer žiadny vizuálny rozdiel. Dodávajú sa v listoch v bielej farbe. Rozmery dosky sa môžu pohybovať od 400 x 400 do 500 x 500.

Nápady na dizajn steny 2015 – čo potrebujete vedieť pred objednaním 3D nástenných panelov

Nápady na dizajn steny Nápady na 3D vyčnievajúci vzor na stenu

Fascinujú vás 3D nástenné panely a chceli by ste nimi ozdobiť svoje štyri steny? Potom prvú vec, ktorú urobíte, je vytvoriť náčrt miestnosti vrátane dverí a okien. Zmerajte stenu a získajte podrobné rady v obchode – koľko panelov budete potrebovať, možno budete musieť panely odrezať, ako sú skryté rohy a hrany. Aké príslušenstvo / napríklad špeciálne lepidlo, špeciálny základný náter, špeciálnu farbu / lak / si ešte musíte objednať a aké nástroje budete na montáž potrebovať? Až potom môžete vytvoriť kalkuláciu nákladov na váš projekt obnovy.

Nápady na dizajn steny 2015 – sprievodca inštaláciou

Nápady na dizajn steny 3D nástenné panely do spálne 2015 obrázky

Pred kúpou by ste si mali tiež pozorne prečítať návod na inštaláciu – pretože stenové panely je možné pripevniť na stenu s kĺbmi alebo bez nich. Začiatočníci by sa mali rozhodnúť pre prvý variant, druhý variant je veľmi zložitý a tí, ktorí na ňom skutočne trvajú, by mali úlohu prenechať radšej profesionálom. Stenové panely by mali byť prednostne inštalované v teplom počasí. V závislosti od oblasti steny by ste na to mali naplánovať niekoľko hodín až víkend.

Moderný dizajn stien – namiesto záhlavia postele 3D stenové panely

Nápady na dizajn steny 3D nástenný panel do spálne 2015 namiesto čela postele

Rustikálna obývacia izba s originálnymi nástennými panelmi ako pútač očí

Nápady na dizajn steny Nápady na geometrický vzor 2015 moderné

Zariaďte obývaciu izbu v retro štýle – moderný dizajn steny v atraktívnom vzhľade

Nápady na dizajn steny trojrozmerné stenové panely

Obývacia izba s atraktívnym stenovým dizajnom – stenové panely v tehlovom vzhľade

Nápady na dizajn steny 2015 pripevnenie panelov kobercom

Zariaďte obývaciu izbu eklektickým vzhľadom

Nápady na dizajn steny 2015 jedáleň 3D nástenné panely biely geometrický vzor

Nápady na dizajn steny – biele nástenné panely s originálnymi geometrickými vzormi

Nápady na dizajn steny 2015 jedáleň 3D nástenné panely nápady na drevený nábytok

Prijímaciu miestnosť hotela zdobia geometrické vzory

Nápady na dizajn steny 2015 3D nástenné panely vymaľujú obývaciu izbu

Všetky prevedenia sú na Habitat k dispozícii