Obklady stien

Kamenná stena v obývačke – dekorácia steny s obkladovými kameňmi

Kamenná stena-obývacia izba obrátená k tehlovo-krbovému obkladu-moderná

Hrubá krása kameňa sa môže stať súčasťou vášho bytového zariadenia. Aplikácia lícových tehál na vnútorné steny je dokonalým spôsobom, ako priniesť prírodu do domu. Lícové tehly sú tehly vyrobené ľuďmi, ktoré spájajú charizmu prírodného kameňa a výhody moderných stavebných výrobkov. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby napodobňovali vzhľad skutočného kameňa bez toho, aby sa v skutočnosti zaoberali jeho hmotnosťou a nákladmi na skutočné murivo. Ktokoľvek s trochou trpezlivosti môže úspešne nainštalovať obkladové kamene sám a jeden Kamenná stena v obývačke vytvoriť.

Kamenná stena v obývačke – vyberte si lícovú tehlu

Kamenná stena obývačka lícové tehly zo šedej žuly

Obkladové kamene sú k dispozícii v optike z prírodného kameňa a tehál a sú vyrobené z ľahkého betónu, sadry, kremeňa, žuly a bridlice. Tieto takmer prírodné repliky môžu nielen vizuálne vylepšiť obytný priestor, ale majú aj tepelnoizolačný účinok. Lícové tehly sú k dispozícii v rôznych variantoch, ktoré sa líšia hmotnosťou, farbou a použitím. Tehlové tehly z bridlice a sadry by sa mali používať iba v interiéri, pretože nie sú odolné voči vlhkosti a mokru..

Kamenná stena v obývacej izbe – lícové tehly sa dodávajú v rôznych verziách

Obývacia izba s kamennými stenami a modernými panelmi z tehál a dreva

Lícové tehly sa väčšinou používajú ako krbové obklady na vytvorenie rustikálnej atmosféry. Plastové lícové tehly sa ľahko udržiavajú a dajú sa zotrieť vlhkou handričkou. Omietka z lícových tehál Paris má najnižšiu hmotnosť a môže sa použiť aj na nenosné vnútorné steny. Alternatívou k obkladovým kameňom sú porcelánové kameninové dlaždice s kamenným vzhľadom, ktoré tiež napodobňujú vzhľad a dojem skutočného kameňa..

Nástenná jednotka v bielej farbe a obklad na stenu z lícových tehál

Integrujte kamennú stenu-obývacia izba-stena-biela

Lícovými tehlami môžete na stenu nastaviť krásne akcenty. Špeciálny estetický efekt je dosiahnutý kontrastom medzi moderným televíznym nábytkom s hladkým povrchom a hrubým kameňom. Teplé farby, ako je béžová a krémová, dodávajú kameňu útulný vzhľad a robia kombináciu s tmavým masívnym drevom harmonickejšou. Tmavá dláždená podlaha dobre zapadá do celkového obrazu.

Krbový obklad z lícových tehál dodáva miestnosti vzhľad vidieckeho domu

Obývacia izba s kamennou stenou orientovaná na tehlové pieskovce

Krb v tejto obývačke rozhodne púta pozornosť. Okná od podlahy až k stropu a teplý drevený strop vytvárajú útulnú atmosféru. Na rozdiel od predchádzajúceho príkladu sa kamenný obklad tu používa iba ako prízvuk. Svetlý kameň je kombinovaný s béžovými stenovými panelmi.

Maxi nástenné maľby v zlatej a sivej farbe od Artesia Naturale

Lícové tehly-obývacia izba-dekorácia na stenu-Maxi-Murales-zlatá-šedá-Artesia-Naturale

Lícové tehly sú obzvlášť vhodné pre viacfarebný stenový dizajn. Žiadny kameň v prírode nie je ako ten druhý, a preto je každá lícová tehla skutočným unikátnym exemplárom. Každá dlaždica obsahuje niekoľko farieb a má krásne nuansy. Tieto bridlicovo sivé obklady stien sa napríklad vyznačujú príjemným dotykom medi. Môžete si teda vybrať medzi rôznymi farebnými smermi ako krémovo-béžová alebo sivohnedá.

Lícové tehly FIRENZE od Klimexu

kamenná stena-obývačka-krb-sklo-roh-sivá-FIRENZE-Klimex

Nástenné tehly sú nielen veľmi tvarovo a farebne veľmi univerzálne. Presvedčia tiež veľmi špeciálnou štruktúrou povrchu. Obklad steny vyzerá a pôsobí ako prírodný kameň. Vzhľad nemôžu ovplyvniť žiadne škvrny ani odtlačky prstov. To je pravdepodobne aj dôvod, prečo sú lícové tehly tak obľúbené ako obklady krbových stien.

Lícové tehly BENEVENTO od Klimex

kamenná stena-obývačka-sivá-drevo-krb-BENEVENTO-Klimex

Či už klasické, mestské, romantické alebo puristické-vysoko kvalitné a ľahko použiteľné obkladové panely sa hodia takmer k akémukoľvek štýlu zariaďovania. Rovnako ako konvenčné farby na steny, každý druh kameňa má tiež iný vplyv na našu náladu a môže tiež opticky zväčšiť alebo zmenšiť miestnosti..

kamenná stena-obývačka-antracit-sivá-krbová vložka-MUROK-STRATO-Weser

Ak hľadáte dramatický pútač zraku, siahnite po tmavom kameni. Bridlica je napríklad jedným zo sivých tónov a vždy vyzerá elegantne, najmä vo svetlých miestnostiach. Súhra bridlice a stredne tmavého dreva inšpiruje mnoho kreatívnych domácich stylistov.

Lícové tehly ATLAS od Wieser

kamenná stena v obývačke biela-ATLAS-Wieser

Na rozdiel od bridlice je ľahký prírodný kameň ideálny pre tmavé miestnosti. Stenový dizajn v krémovej a bielej farbe je možné krásne skombinovať s tmavou podlahovou krytinou z dreva. Je tiež dobrým zázemím pre tmavý nábytok. Jednotlivé bytové doplnky v Bordeaux podčiarkujú teplé farby nábytku a vytvárajú krásne akcenty.

biely nábytok do obývačky a lícové tehly krémovej farby

kamenná stena-obývačka-obkladové tehly-krémovo-biely-nábytok do obývačky

S kamennými popruhmi môžete dať krásne akcenty aj do puristicky zariadenej obývačky. Aj keď biely nábytok vyzerá elegantne a nadčasovo, mali by ste sa uistiť, že nábytok nepôsobí príliš sterilne. Napríklad keď je biely nábytok a bytové doplnky umiestnené pred biele steny. V tomto prípade by kamenná stena v obývacej izbe bola dobrým riešením, ak chcete svojim štyrom stenám priniesť rozmanitosť. Kamene sú jemné, ale majú aj silné zastúpenie.

lícové tehly čiernej farby z Orsol

lícové tehly-tehla-vzhľad-čierne-remienky-BRIQUE-ORSOL

Čierna a biela je obzvlášť obľúbená farebná kombinácia a dá sa tiež ľahko implementovať s obkladom steny. Ak chcete dosiahnuť obzvlášť silný kontrast, zvoľte namiesto bridlice čiernu klinkerovú tehlu. Existujú však aj čisto biele lícové tehly, ktoré je možné úžasne integrovať do akéhokoľvek moderného zariadenia.

lícové tehly MUROK STRATO krémovej farby od Weser

lícové tehly-obývačka-krémová-farba-MUROK-STRATO-Weser

Mimochodom, sadrové lícové tehly môžu byť tiež natreté inou farbou. Za týmto účelom sa farba pri prvej aplikácii farby zriedi 10 percentami vody. Povrch steny je najskôr natretý hlbokým základným náterom. Po 4 hodinách schnutia sa zriedená farba rovnomerne nanesie fasádnym valčekom. Hneď ako farba dôkladne zaschne, nasleduje druhá aplikácia nezriedenej farby. Minerálne lícové tehly z cementu alebo vápna je možné do interiéru natrieť silikátovou farbou.

Lícové tehly-rustikálny-moderný-jedálenský kút-MANOIR-ORSOL

lícové tehly-stará biela-obývačka-MUROK-STRATO-Weser

kamenná stena-obývačka-nástenná dekorácia-rustikálna-moderná-ROCKY-MOUNTAIN-Orsol

Obklady na stenu-kamenný vzhľad-FREESTONE-ASTOR-CERAMICHE

kamenná stena-obývačka-lícové tehly-biela-LIMBURG-Klimex

kamenná stena-obývacia izba-tehly obložené krémom-MUROK-MONTANA-Weser

Porcelánová dlažba-kamenný vzhľad-sivá-stena-obývačka-ROXSTONES-Ceramiche-Caesar

Obývacia stena obkladová lícová tehla-tehlový vzhľad-KLIMEXMILANO-biela

biele remienky-kamene-stena-design-obývačka-KLIMEXMILANO-BIELA-Klimex

Obkladačky-kamenný vzhľad-svetlo sivá-ROCKSTYLE-R-SILVER-FIORDO

kamenná stena v obývačke rustikálno-moderná-BRICK-NEPAL-lanticko-koloniálna-porcelánová

Lícové tehly-antracitová-farba-krb-obývačka-MUROK-MONTANA-Weser

kamenná stena v obývačke purpurové-nuansy-artesia-naturale