DIY

Postavte si podkrovnú posteľ sami s nábytkom Ikea – návrhy postelí s úložným priestorom

Pri zariaďovaní malých miestností a bytov by ste sa vždy mali snažiť maximalizovať malý priestor. Ak chcete zariadiť spálňu, aby ste ušetrili miesto, môžete posteľ a komodu sklopiť a zmeniť ich na jednu. Postavte si podkrovnú posteľ sami. Tu uvádzame niekoľko hackov Ikea na nábytok, pomocou ktorých si môžete vyrobiť posteľ s úložným priestorom sami a získať tak najväčší úžitok z obmedzeného priestoru.

Postavte si podkrovnú posteľ sami z komody Ikea

Postavte si podkrovnú posteľ sami ikea-hack-nordli-komoda-biela-detská izba-modrá

Každá spálňa potrebuje aspoň jednu posteľ, komodu alebo šatník a možno aj pracovný stôl so stoličkou. Ak však dostupné miesto nestačí, existuje niekoľko trikov na úsporu miesta, ktoré je možné použiť na jeho maximálne využitie..

Postavte si posteľ zo skriniek Ikea

Postavte si sami poschodovú posteľ, nábytok do detskej izby-úložný priestor-severná komoda

Posteľ s úložným priestorom je dobrým zariadením do menšej miestnosti, ako je detská izba. Ak hľadáte lacnú alternatívu, môžete ušetriť peniaze i miesto súčasne s podkrovnou posteľou vyrobenou z komôd a matracov Ikea . Stupňovitá taburetka Ikea Bekväm je perfektná ako schodisko k podkrovnej posteli s úložným priestorom.

Zariaďte detskú izbu – postavte si poschodovú posteľ sami

Postavte si poschodovú posteľ sami, posteľ, úložný priestor, malm-komoda, modrá, detská izba, chlapec

Princíp tohto hacku Ikea je veľmi jednoduchý. Ak si chcete postaviť podkrovnú posteľ sami, prvá vec, ktorú potrebujete, je štandardná komoda Ikea, napríklad zo série Malm. Vyžadovaný je tiež pohodlný matrac a rám postele alebo rošt. Ak je to žiaduce, môžete tiež nainštalovať dodatočné koľajnice a koncovky hlavy na ochranu.

Hacky Ikea a kreatívne nápady pre škôlku – 20 inšpirácií

Okoreňte a prepracujte taburetku Frosta z Ikea – 18 kreatívnych nápadov

Konverzia čela postele Ikea Mandal – nápady na imitáciu

Komoda Ikea Malm ako rám postele

Postavte si podkrovnú posteľ sami ikea-hack-dresser-kullen-úložný-priestor-zásuvky

Funkcie úložného priestoru a nábytku na spanie sú kombinované s úložnými priestormi a zásuvkami pod posteľou. Takéto podkrovné postele sú perfektné nielen do detskej izby, ale aj do jednoizbových bytov a študentských izieb. Komody zo série Malm od Ikea majú zásuvky bez úchytiek a perfektne sa hodia do spální s čistým dizajnom.

Postavte si podkrovnú posteľ sami – spodné skrinky Ikea do kuchyne ako rám postele

Postavte si poschodovú posteľ sami posteľ-úložný priestor-kuchynské skrinky-detská izba-ikea-hack

Ak si chcete poschodovú posteľ postaviť sami, ako rámy postelí sú k dispozícii aj kuchynské skrinky. Otvárajú sa von a majú dostatok úložného priestoru na oblečenie, knihy, školské potreby a mnoho ďalších. Len si všimnite, že potrebujete trochu hlbšie kuchynské skrinky, aby bola vrchná doska dostatočne široká na posteľ.

Zariaďte kreatívnu detskú izbu

Postavte si vlastnú loftovú posteľ kreatívne detské skrinky do dinosaurov

Kuchynské skrinky môžu byť natreté ľubovoľnou farbou, aby zodpovedali zvyšku dekorácie a farby steny. Ak ide o detskú izbu, nudné úchytky skriniek môžete aj tak nahradiť malými hračkami, akými sú napríklad dinosaury. Takto vytvoríte kreatívny dizajn pre detskú izbu.

Posteľ s úložným priestorom do spálne

Postavte si-vlastnú-poschodovú posteľ-spálňu-posteľ-úložný-stolík-komodu

Kombinácia úžitkového a moderného štýlu je dosiahnutá pomocou elegantnej postele s úložným priestorom. Väčšina nábytku Ikea sa vyznačuje upraveným dizajnom a vytvára moderné, ale lacné domáce zariadenie.

Postavte si podkrovnú posteľ sami s ďalším úložným priestorom

Vytvorte si vlastnú loftovú posteľ ikea-hack-stuva-úložný-systém-detská postieľka

Ak si chcete v detskej izbe sami postaviť podkrovnú posteľ, mali by ste si zaobstarať nášľapnú stoličku pre deti. Aj menšie deti sa môžu večer dostať do postele a ráno zase von. Ochrana pred pádom by bola potrebná aj na zaistenie bezpečnosti dieťaťa počas spánku.

Skombinujte podkrovnú posteľ a komodu

Zostavte si vlastnú loftovú posteľ-ikea-nordli-komoda-hack-detská postieľka-schody

Stupňovitá taburetka však na vyššie komody ako poschodové lôžko nestačí. V takom prípade si môžete kúpiť rebrík alebo ho postaviť sami a zabudovať ho do postele. To tiež poskytuje príležitosť na hranie pre tých najmenších, pretože zvyčajne majú radi lezecké hry.

Praktické zariadenie detských izieb

Postavte si vlastnú loftovú posteľ-deti-detskú izbu-IKEA-nábytok-zásuvku-komodu-úložný priestor

Detská izba pre batoľatá by nemala byť príliš veľká, ale určite by v nej malo byť ihrisko. Poschodová posteľ s úložným priestorom v detskej izbe je dobrým vybavením menšej miestnosti, pretože ponecháva dostatok priestoru na hranie a dokonca ponúka aj príležitosti na hranie..

Ikea Hack – Postavte si vlastnú posteľ s úložným priestorom

Postavte si vlastnú loftovú posteľ-ikea-hacks-stolmen-komoda-spálňa

Ak by ste si chceli poschodovú posteľ postaviť sami v študentskej alebo hosťovskej izbe, mali by ste si pre ňu vybrať najlepšie miesto, aby v miestnosti zaberalo čo najmenej miesta. Poschodové postele s úložným priestorom sú zvyčajne umiestnené v rohu miestnosti alebo vo výklenku, aby zostal zvyšok priestoru voľný..

Elegantná posteľ s úložným priestorom

Zostavte si-vlastnú-poschodovú posteľ-nápad-poschodová posteľ-úložný priestor-schody-elegantný-interiér

Táto poschodová posteľ je ideálna do malých priestorov, pretože je postavená na komode so zásuvkami a skrinkami a je určená pre dve osoby súčasne. Či už ide o štýlovú detskú izbu alebo modernú študentskú izbu, posteľ s úložným priestorom vyrobeným z nábytku Ikea vytvorí poriadok v každej izbe.

Vyrobte si poschodové postele s nábytkom Ikea sami alebo si ich nechajte nainštalovať

Postavte si-svoje-podkrovné postele-zásuvky-úložný priestor-poschodová posteľ-biela

Ak si chcete postaviť jednoduchú podkrovnú posteľ sami z nábytku Ikea, potom zrejme nepotrebujete pomoc remeselníka. Ak sa však jedná o poschodovú posteľ so zložitejšou konštrukciou, bolo by vhodné zamestnať na túto prácu remeselníka. Takýmto spôsobom môžete zaistiť bezpečnosť podkrovia a používať ho bezstarostne.

Postavte si podkrovné postele sami z kuchynských skriniek a políc

Postavte si-vlastné-nápady-spálňa-kuchyňa-skrine-schody

Ako už bolo spomenuté, podkrovnú posteľ si môžete postaviť nielen sami z komôd Ikea, ale aj z kuchynských skriniek a políc. Tu uvádzame dva príklady toho, ako je to možné. Posteľ s úložným priestorom z kuchynských skriniek Ikea je postavená spolu s voľným priestorom pre nočný stolík a schodisko. Spodné skrinky sa otvárajú von a ponúkajú úložný priestor pre mnoho rôznych predmetov. Na druhej strane, podkrovná posteľ vyrobená z políc Ikea môže slúžiť ako knižnica a úložný priestor súčasne. Do voľných políc môžete vložiť úložné koše z Ikea, ktoré plnia úlohu zásuviek.

Remodelujte komodu Ikea Nordli v posteli s úložným priestorom

Zostavte si vlastnú podkrovnú posteľ ikea-nábytok-nordli-komoda-posteľ-pre dievčatá

Komoda Ikea Nordli je perfektná ako rám postele, ak si chcete postaviť poschodovú posteľ sami. Elegantný dizajn kusu nábytku sa hodí do každého interiéru a môže byť ozdobený podľa želania. Môžete dať dve komody vedľa seba, aby bola posteľ dlhšia s úložným priestorom. Tiež je potrebný rám postele, aspoň na vonkajšej strane, aby držal matrac na svojom mieste.

Ako rám postele použite police Ikea Expedit

Zostavte si svoju vlastnú loftovú posteľ s kreatívnou myšlienkou a spálňou ikea-hack-expedit-shelf

Zo starých políc Ikea Expedit a jednoduchého lamelového roštu môžete postaviť praktickú podkrovnú posteľ s dostatkom úložného priestoru. Tento nápad na zariadenie je určený predovšetkým do študentských izieb, pretože dizajn šetrí priestor a ponúka dostatok priestoru pre všetky učebnice. Rám postele z poličiek je navyše možné ľubovoľne natrieť, okoreniť a tak navrhnúť individuálne.

Ikea hacks – postavte si rozkladaciu pohovku alebo poschodovú posteľ sami

Zostavte si vlastnú podkrovnú posteľ ikea-nábytok-biela-komoda-matrac-vankúše-rozkladacia pohovka

Ak nejde o spálňu, ale o malú obývačku, môžete pohovku nahradiť priestorovo úspornou rozkladacou pohovkou s úložným priestorom. Na to je vhodný rôzny nábytok Ikea s úložným priestorom, na ktorom je umiestnený matrac. Rozkladacia pohovka je vybavená niekoľkými vankúšmi na sedenie a je ideálna na sledovanie televízie alebo na malé popoludnie.