Nápady na vianočné dekorácie

Vyrobte si ozdobu z cencúľa sami – skvelé ručné práce na efektné vianočné dekorácie

ozdoby z kremenného kameňa vianočné cencúle dekorácia drotár

Vianočná ozdoba je niečo, čo sa musí presťahovať do každého bytu, aby vznikol skutočný vianočný pocit. Sme radi, že sa môžeme ponoriť hlboko do obrovského boxu pre domácich majstrov a vytvárať si šperky sami. Veľké ručné projekty nám počas ich vytvárania dodávajú náladu a vyzerajú skvele. V zime sa na odkvapoch a plotoch často vytvárajú krásne cencúle, ktoré odrážajú krásu zimnej krajiny. Ak chcete svojmu domovu dodať iskrivý, zimný nádych, môžete si vyrobiť elegantnú, trblietavú rampouchovú dekoráciu sami. Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi pre domácich majstrov.

Vyrobte si elegantné cencúle z kamienkov

cencúľ dekorácia drotárske kamienky drôtené zimné

Táto krásna ozdoba na cencúľ dodá vášmu vianočnému stromčeku jedinečné zimné kúzlo. Domáce ozdoby, ktoré vyžarujú železný nádych, sa rýchlo vyrábajú a krásne odrážajú svetlo blikajúcich rozprávkových svetiel. Na výrobu ušľachtilých ozdôb potrebujete kamienky alebo umelé drahokamy, remeselný drôt, horúce lepidlo a kliešte. Kombinácia pekných ozdôb je veľmi jednoduchá. Najprv odrežte kus remeselného drôtu dlhý asi 10 cm a kliešťami ho narovnajte čo najrovnejšie. Na kamienok položte kvapku horúceho lepidla a položte ho na drôt. Opakujte postup s použitím menších kameňov pre spodnú časť čapu. Chvíľu počkajte, kým lepidlo zaschne, a potom ohnite drôt do háčika na zavesenie. Môžete tiež použiť farebné kamene, ktoré ozdobia vianočný stromček krásnymi tónmi šperkov. Kam by ste zavesili tieto nádherné ozdoby??

Vyrobte si ozdobné cencúle z plastu

dekorácia cencúľ plast urob si fľašu horúce lepidlo trblietky

Ak chcete pomocou cencúľov vykúzliť dokonalú zimnú ilúziu, môžete ako materiál použiť aj veľmi jednoduché plastové poháre. Na úžasné šumivé šišky budete potrebovať:

priehľadné plastové poháre

Glitrový prášok v modrej a fialovej farbe

nožnice

Perforátor

priadza

cencúle drotár vianočné ozdoby plastové poháre trblietavé lepidlo

Hrnček najskôr prekrojte na polovicu. Ďalej z plastu vystrihnite trojuholníky, ktoré vyzerajú ako skutočné kužele. Prepichnite cencúle do ich najširšej časti. Teraz môžete ozdobiť cencúle. Položte ich na papier a potrite ich remeselným lepidlom. Potom ho posypte trblietkami. Túto úlohu môžu zvládnuť aj deti. Nechajte výzdobu z cencúľa uschnúť, kým z nej vytvoríte veniec.

návod cencúľ dekorácie ozdoby drotár plastový trblietavý prášok

prázdne pruhy z plastovej fľaše pruhy rampouch dekorácia urobte si ozdoby

Klamlivo skutočné dekoratívne cencúle je možné vyrobiť aj z prázdnych PET fliaš. Na výrobu plastových ozdobných cencúľov potrebujete nasledujúce materiály:

veľká, prázdna a čistá PET fľaša

nožnice

Remeselný nôž

Čajová sviečka

Dierovač alebo ihla

Pomocou remeselného noža odrežte dno a vrch fľaše. Teraz môžete zo zvyšného stredového kusa odstrihnúť široké pásy. Zapáľte čajovú sviečku a kus plastu dajte na plameň, aby sa plast mierne zahrial. Nesmie sčernať ani sa topiť. Potom začnite kus plastu otáčať od špičky nahor. Pracujte rýchlo, pretože plast vychladne a opäť rýchlo stvrdne. Môžete tiež zavesiť cencúle do záhrady.

rampouch dekorácie sami vyrábať plastové prúžky prázdna pet fľaša zabaliť sviečku

Tinker cencúľová dekorácia z fólie

girlanda z alobalu ozdoba cencúle vianočné ozdoby vianočné ozdoby jedľa

Sopel sa tiež rýchlo zroluje a natrie hliníkovou fóliou. Jednoducho vytvorte rukami dostatočne veľký kus hliníkovej fólie v podobe cencúľov a potom ozdobte do sýtosti a doladíte so zvyškom dekorácie. Čističe potrubí v krásnych farbách sa skvele hodia na zdobenie.

cencúľ drotár zlaté paličky na vianočné ozdoby

Ďalší ručný projekt je dobrým dôkazom toho, ako sa každodenné predmety môžu stať krásnymi ozdobami vianočných stromčekov. Na napodobnenie týchto trblietavých cencúľov budete potrebovať remeselné lepidlo, trblietavý prášok, remeselné drôty, kliešte alebo vykrajovače a paličky na drôt. Omotajte kúsok drôtu okolo hrubého konca tyčinky zmrzliny a koncom drôtu urobte háčik. Celú paličku potrieme remeselným lepidlom a posypeme trblietkami. Nielen zlato vyzerá skvele, ale aj striebro a vlastne každá iná farba by dodali elegantnej vianočnej výzdobe zvláštne čaro.

cencúľ dekorácia drotárske paličky lepidlo remeselné drôtené kliešte trblietavý prášok

diy cencúľ dekorácia drotár vianočné trblietky zlaté paličky

DIY ozdoba z cencúľa vyrobená z horúceho lepidla

rampouch dekorácia drotárska girlanda horúce lepidlo vianočné remeselné projekty

Tento mimoriadny nápad na zimnú výzdobu sa vám môže spočiatku zdať zvláštny, ale je ľahké ho implementovať a je to skvelý spôsob, ako priniesť zimu dovnútra. Malé cencúle sú vhodnou tematickou ozdobou párty s mrazenou tematikou.

Ľadová dekorácia si vyrobte priadzu za horúca lepiaca pištoľ

Za týmto účelom pripevnite kúsok špagátu na plech a roztiahnite horúce lepidlo pozdĺž povrazu a nadol. Nechajte lepidlo zaschnúť a potom odstráňte cencúle z panvice. Stoličky, stôl a police môžete ozdobiť jemnými cencúľmi.

Vytvorte ozdobu z cencúľa s boraxom

Snehové dekorácie si vyrobte podľa pokynov pre čistič boraxových rúrok

Koncentrovaný roztok bóraxu a vody tiež vytvára krásne kryštály.

Požadovaný materiál:

borax

hlboká sklenená alebo plastová nádoba

Čističe potrubí

voda

lyžica

Nôž alebo ceruzka

domáca dekorácia na vianočné ozdoby cencúle ohýbajúce drôtené korálky

Vezmite dlhý kus čističa rúrok a vytvorte z neho cencúľ. Najlepšie je použiť flexibilný plyš v bielej alebo inej svetlej farbe. Na prípravu roztoku tvoriaceho kryštály vmiešajte tri polievkové lyžice bóraxu do šálky horúcej vody. Prášok boraxu by sa mal úplne rozpustiť, preto ho opatrne premiešajte. Množstvo môžete samozrejme prispôsobiť podľa veľkosti nádoby. Cvicírku na čistenie rúrok uviažte na nôž a vložte ju do roztoku borax-voda. Nechajte nádobu stáť najmenej 8 hodín bez toho, aby ste s ňou pohli. Po chvíli uvidíte, ako kryštály rastú na cencúle. Akonáhle budú mať cencúle požadovanú veľkosť, vyberte ich z roztoku a nechajte uschnúť na papierových utierkach. Nikdy nenechávajte svoje deti bez dozoru v blízkosti kontajnera na tomto projekte.

cencúľ dekorácia drotár zimné ručné projekty papierová girlanda pompony korálky

papierová ozdoba cencúle si sama vyrobíte zimné ozdoby

kremenné kamene drôtené cencúle ozdobné ozdoby na Vianoce