Nápady na vianočné dekorácie

Vyrobte si adventný veniec z plátkov stromov sami – tipy a nápady na krásnu dekoráciu

Adventný veniec vyrobený z plátkov stromu, stolové sviečky, etapy, nápady na vianočné nápady

V dnešnej dobe už vianočný adventný veniec nemusí mať nevyhnutne klasický okrúhly tvar a typické materiály ako jedľová zeleň, šišky a podobne sa teraz líšia, sú rozšírené alebo nahradené inými vecami. Dizajn adventného venca si môžete vybrať, ako sa vám páči, a najmä ak si chcete túto dôležitú adventnú dekoráciu vyrobiť sami, môže to byť výhoda. Pretože môžete voľne rozvíjať svoju predstavivosť a skúšať svoje vlastné výtvory, aby ste získali jedinečnú ozdobu. Ľudia majú vo vianočnom období okrem iného obzvlášť radi drotárenie s drevenými diskami. A v tomto článku by sme vám chceli ukázať presne to – ako si môžete vyrobiť adventný veniec sami z plátkov stromov. Zhromažďujte nápady a používajte naše tipy pri plánovaní vlastného modelu. Možností je veľa.

Adventný veniec vyrobený z plátkov stromov v akejkoľvek veľkosti

Vyrobte si svoj vlastný adventný veniec z plátkov stromu, tipy na nápady rustikálne biele

Na jednej strane máte na výber medzi rôznymi veľkosťami drevených diskov, a teda aj medzi najrozmanitejšími možnosťami použitia. Na jednej strane sa dá použiť kotúč hrubšieho kmeňa. V tomto prípade disk slúži ako podnos alebo základňa, dá sa povedať, že potom môže byť navrhnutý podľa želania. Ďalšou možnosťou by bolo nakrájať konáre na plátky. Získate tak akúsi tácku, na ktorú potom môžete položiť sviečky. Podľa veľkosti sviečok, ktoré chcete použiť alebo od toho, čo ste vymysleli na návrh adventného venca z plátkov stromu, sa môžete zorientovať. Na priemere nezáleží. Hlavné je, že sa ti to páči!

Adventný veniec z plátkov stromčeka jednoduché vianočné ozdoby vŕtacie lampáše

Môžete tiež hrať s ohľadom na hrúbku plátkov stromu. Nie je tiež potrebné, aby všetky štyri sviečky boli na tabuľách. Pekným variantom je napríklad položiť sviečku na disk prvý advent a nasledujúce sviečky v rôznych výškach. Výšky sa získavajú rezaním konárov na stále väčšie kusy. Jednoducho položte sviečky na vrch alebo vyvŕtajte otvory pomocou korunkového vrtáka. To je obzvlášť výhodné, ak používate sviečky, ktoré nemôžu stáť samostatne (napr. Stolové sviečky) alebo ak chcete sviečky nastaviť stabilnejšie.

Ozdobte adventný veniec vyrobený z plátkov stromov vždyzelených, jedľových, moderných a rustikálnych

Ešte viac si to môžete uľahčiť jednoduchým vystavením hotového adventného venca na drevenom disku. Možno ste si vlani vyrobili veniec, ktorý by ste chceli tento rok znova použiť. Potom ho môžete trochu upraviť tak, že ho tentokrát jednoducho položíte na drevený kotúč. To vyzerá ešte atraktívnejšie a vyžaruje to určité rustikálne kúzlo.

Navrhnite si DIY adventný veniec s originálnym stojanom

Adventný veniec stojany na stromček nápad nápad dizajn podnosu deco vianočné moderné

Disky môžete použiť aj na stavbu atraktívneho stojana. Aj tu sú možné rôzne varianty adventného venca vyrobeného z kotúčov stromov. Za prvé, ako základ môžete použiť hrubú vetvu. Nakrájajte na to po stranách dostatočne široké, aby ste mohli vložiť plátky. Opravte ich tiež lepidlom. Alternatívne je možné postaviť stojan, ktorý pripomína stojan na dezert. Na tento účel použite na každé poschodie disk inej veľkosti, aby vznikla pyramída. V tomto prípade sú vianočné sviečky umiestnené na najvrchnejší kotúč stromu, inak by plameň drevo spálil. Všetky ostatné poschodia sú potom vhodné na vystavenie rôznych dekorácií a domácich úprav.

Môžete tiež položiť niekoľko plátkov na seba na adventný veniec z plátkov stromu. Tak trochu zdvihnete hladinu sviečkam, aby si prišli na svoje. Okolo nej sa nachádza zvyšok dekorácie. Ide o menej komplexný variant, na ktorý nepotrebujete žiadne špeciálne nástroje, stroje ani manuálne zručnosti. Vymyslite teda niečo zaujímavé na ozdobu svojho roštu na strome, aby bola zaujímavejšia!

Ozdobte aj adventný veniec vyrobený z plátkov stromu

Plátky adventného venca jednoduché diy nápady vianočné dekorácie adventné obdobie

Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete pre ručné práce s roštami na strom, samotné sviečky nestačia, pokiaľ nehľadáte jednoduchý a moderný nápad na dekoráciu. V opačnom prípade sú potrebné ďalšie dekoratívne prvky. Ak ste si vybrali variantu vo forme podnosu, najskôr rozložte sviečky, ako sa vám páči. Teraz môžete okolo nich usporiadať jedľové vetvy alebo bobule, šišky, vianočné figúrky a dokonca aj gule vianočného stromčeka.

Plátky ozdobte sami

Adventný veniec trblietky na strome postavte sa a vyrobte si vianočné ozdoby na ozdobenie drevených plátkov

Zvlášť ak chcete vyrobiť celkom jednoduchý adventný veniec z plátkov stromov, odporúča sa aspoň dizajn plátkov, aby to celé vyzeralo o niečo viac vianočne. Drevo môže byť krásne ozdobené farbami v spreji a inými farbami. Môžu sa použiť aj trblietky alebo môžete použiť techniku ​​decoupage alebo nálepky na pekné motívy. Výsledkom je jednoduchá, ale vianočná a atmosférická dekorácia stola vyrobená z drevených diskov.

Tento nápad na adventný veniec z kotúčov stromov považujeme za veľmi nápaditý. Vyberte si miesto pre ručné práce, kde veniec môže bez rušenia zostať až do Vianoc, pretože akonáhle je navrhnutý, nie je také ľahké sa pohybovať, pokiaľ nepoužívate podložku. Pôvodná vec na tejto myšlienke je, že ju možno použiť aj ako adventný kalendár súčasne. Existujú štyri sviečky, ktoré symbolizujú každý nový advent. Malé drevené kotúče zasa symbolizujú jednotlivé dni do Vianoc. Ďalej sa na označenie dátumu používa jednoduchá čajová sviečka. Čajová sviečka sa teda každý deň presúva do nového dňa.

Adventný veniec a kalendár v jednom

Plátky adventného venca stromček adventný kalendár čajová sviečka malé plátky vždyzelené

Aby to bolo celé lepšie vidieť, môžu byť malé drevené kotúče aj označené. Na to môžete použiť tabuľové farby a kriedové perá, jednoducho fixky alebo opäť techniku ​​decoupage. V každom prípade je tento nápad na adventný veniec z kotúčov stromov veľmi nápaditý a stojí za námahu. Ak by ste chceli celé navrhnúť na podklad, môžete okrem malých plátkov stromčeka použiť na ručné práce aj väčší, na ktorý môžete položiť štyri sviečky a akékoľvek dekorácie. Potom jednoducho prilepte malé disky okolo nich k okraju veľkých. Kreatívna dekorácia s drevenými kotúčmi je už hotová.