Nábytok

Kreslo Panton: takto efektívne postavíte dizajnovú klasiku do centra pozornosti

stolička panton moderná jedálenská časť mix stoličiek

Keď Verner Panton v roku 1967 prvýkrát predstavil svoju stoličku Panton, vyvolalo to senzáciu. Jeho plastová konzolová stolička má výrazný tvar, a preto automaticky priťahuje pozornosť. Zároveň však harmonicky splynie s akýmkoľvek interiérom a komfortom nie je nijako horší ako klasická drevená jedálenská stolička. Hoci má dizajnová klasika už 51 rokov, vďaka svojmu jasnému jazyku dizajnu a výberu materiálov stále vyzerá moderne a stále sa teší veľkej obľube. V článku vám povieme, ako je efektívny kus nábytku správne zinscenovaný. Tu nájdete aj množstvo nápadov na štýl a príklady vybavenia na inšpiráciu. Nechajte sa inšpirovať všestrannou stoličkou Panton!

Postavte stoličku Panton v eklektickom obývacom priestore

stolička panton biely jedálenský stôl starožitná knižnica

Zrekonštruované staré budovy predstavujú vzrušujúci eklektický mix rôznych životných štýlov. V miestnosti zobrazenej vyššie sa všetko točí okolo vynoveného starožitného jedálenského stola s vrchnou doskou z recyklovaného dreva. Nastaví akcenty v miestnosti a dodá jedálni šmrnc. Šesť bielych stoličiek Panton v retro vzhľade dotvára obytný program v jedálni – sú diskrétne zdržanlivé a harmonicky zapadajú do puristickej farebnej palety. Poličkový systém od podlahy k stropu má puristický a jasný dizajnový jazyk. Ponúka dostatočný úložný priestor pre vaše obľúbené knihy, ako aj pre bytové doplnky a sochy. Za dverami skrinky je ďalší úložný priestor na riad a príbory.

Kombinujte so stoličkou Panton a upútajte pozornosť

mix stoličiek panton zodpovedajúci klasickému designu jedálenského priestoru

Trend mix-and-match sa v posledných rokoch teší stále väčšej obľube. Kombinuje sa predovšetkým škandinávska klasika dizajnu. Stolička Panton prestriháva jemnú postavu ako súčasť eklektického súboru a spolu s ostatnými stoličkami so zaoblenými hranami vytvára štýlový zlom s formálnym obdĺžnikovým stolom.

Čistý minimalizmus: navrhnite jedálenský kút v modernom rodinnom dome so stoličkami Panton

panton stolička stôl krb biela kuchyňa

Jasné línie, zdržanlivá farebná schéma, povrchy s vysokým leskom: minimalistický životný štýl sa spolieha na jednoduchý živý obraz. Krivky kresla Panton vnášajú do interiéru retro nádych 50. rokov a uvoľňujú strohé životné prostredie..

Stolička Panton je ideálna pre vonkajšie použitie

stoličky panton záhradný stôl nápady v štýle skvelé

Ľahká údržba, odolná a veľmi ľahká: stolička Panton je ideálna na použitie na balkóne alebo terase. Pôvodne bol vyrobený z plastovej peny, teraz je vyrobený z polypropylénu. Polypropylén je mimoriadne odolný materiál. Stolička preto môže ľahko odolávať vetru, dažďu a snehu, ale silné slnečné lúče v lete môžu plast skrehnúť – takže ochrana pred slnkom s pergolou, slnečníkom alebo markízou je absolútnou nevyhnutnosťou.

Priestorovo úsporná jedálenská časť pre malý byt

pantonová stolička mestská vila modulárne sedenie šetriace miesto v jedálni

Pokiaľ ide o zariadenie, malý byt predstavuje pre jeho majiteľov veľkú výzvu. Funkčný nábytok, ktorý nezaberá veľa miesta a je možné ho využiť rôznymi spôsobmi, ponúka praktické riešenie. V tomto prípade konzolová stolička plní niekoľko funkcií: cez deň slúži ako sólista ako stolička na čítanie, v noci ako vešiak na šaty v spálni. Spolu s ďalšími tromi stoličkami Panton a jedálenským stolom z brezového dreva vytvára večer útulný jedálenský kút.

Stolička Panton v malom formáte do detskej izby

stolička panton čierna detská izba škandinávske zariadenie

Stolička Panton je k dispozícii aj v malom formáte – do detskej izby. Proporcie sú rovnaké a mali by zaručiť najvyššiu úroveň komfortu sedenia.

Kreslo Panton – rozpoznanie originálu

stolička panton zimná záhrada herňa deti červená biela

Každý, kto si chce kúpiť stoličku Panton, by mal byť schopný rozpoznať rozdiel medzi originálom a replikou. Pôvodná konzolová stolička je teraz k dispozícii v šiestich farbách: biela, ľadovo šedá, trávovo zelená, čierna, červená a oranžová. Je ponúkaný s matným povrchom. Pôvodne bola dizajnová klasika ošetrená lakom-v dnešnej dobe stále nájdete také lesklé jednorazovky na Ebay alebo Amazone. Na lakovanom povrchu sa časom objavia praskliny a škrabance – tak sa dá rozpoznať originál zo 70. rokov. Repliky sú naopak ponúkané aj v iných farbách. Na trhu sú k dispozícii aj varianty s čalúnením. Repliky sú tiež inak spracované a často majú pod sedlom rebrá. Práve na týchto rebrách sa dajú najčastejšie odlíšiť od originálu.

pantonová stolička, rozkladací stôl

Či už ako sólista v skrini, v spálni alebo v čitárskom kútiku, alebo ako súčasť eklektického súboru – stoličku Panton je možné inscenovať mnohými spôsobmi. Konzolová stolička je okamžite rozpoznateľná podľa výraznej siluety a rýchlo sa stane ozdobou každej miestnosti.

pantonová stolička obývačka espplatz moderná

stolička panton ploché nápady škandinávsky

kreslo panton retro obývací štýl moderná sedačka šedá

stolička panton detská izba stolička pletená

stolička panton oranžový huňatý koberec nápady okolo stola v štýle stola

stolička panton čierna jedálenská časť s vysokým leskom škandinávsky dizajn klasika červená

pantonová stolička, stolová skrinka, moderný dizajn

stolička panton jedálenský stôl kuchynský kút

panton stolička toaletný stolík zrkadlo spálňa biela

stolička panton moderný nápad v štýle bytu čiernobiely

stolička panton podkrovný byt kuchyňa moderné parkety

stolička panton luster ružová kuchynská žulová doska drevený stôl mramor

stolička panton žltý krb vysoký strop obývacia izba

stolička panton jedálenský starožitný drevený stôl

stolička panton jedálenský stôl starožitný luster kuchyňa jedálenský kút

stolička panton jedálenská časť v priemyselnom štýle čierna

stolička panton jedálenský kút sklenené kovové nohy rúrkový nábytok jedálenský stôl krb

stolička panton kožený jedálenský kút okrúhly stôl luster

Pantonská stolička zariadená eklekticky

stolička panton rohová lavica okrúhly stôl biely

panton stolička knižnica nástenná polica úložný priestor