Nábytok

Dizajnová stolička filtruje a odráža slnečné svetlo: kreslo „dúha“

dizajnová stolička rúrkový nábytok priesvitný

Predstavujeme vám dizajnérsku stoličku s inovatívnym konceptom – talentovaná mladá Taehwan Kim z Kórey vyrobila rúrkové oceľové kreslo. Sedadlo takzvanej „dúhovej“ stoličky je potiahnuté dichroickým filtrom. Využíva vplyv rušenia a filtruje slnečné svetlo v závislosti od farby. Konečným výsledkom je vzrušujúci farebný gradient, ktorý sa neustále mení v závislosti od uhla pohľadu. Týmto spôsobom kus nábytku vytvára fascinujúcu hru svetla a tieňa a môže byť predstavený v interiéri aj exteriéri..

Dizajnová stolička s dichroickým filtrom vytvára vzrušujúcu súhru svetla a tieňa

dizajnová stolička rúrkový nábytok svetlo odráža

Dizajnová stolička sa skladá z jednoduchého rúrkového oceľového rámu a sedadla s operadlom a podrúčkami vyrezaných z polykarbonátových panelov, ktoré je ku konštrukcii pripevnené pomocou očiek. Presný výrobný postup si môžete pozrieť vo videu nižšie. Plast je tiež špeciálne potiahnutý dichroickým filtrom. Odráža slnečné svetlo v závislosti od vlnovej dĺžky – určité vlnové dĺžky sa prenášajú, iné odrážajú. Filtre sa používajú hlavne vo video technológii-tam rozdeľujú dopadajúce svetlo do červeno-zeleno-modrého farebného priestoru. Takýto interferenčný filter so širokým rozsahom prenosu vytvára vzrušujúce svetelné efekty nielen na samotnom sedadle, ale aj na tieňoch, ktoré vrhá.

Dizajnová stolička s minimalistickým vzhľadom – kreslo „dúha“

dizajnová stolička moderná jednoduchá transparentná

Taehwan Kim sa rozhodla dať kusu nábytku minimalistický vzhľad, aby si farebný gradient kresla „dúhy“ prišiel na svoje. Jednoduchá, ale veľmi elegantná konštrukcia sa hodí predovšetkým do puristického zariadenia. Stolička však taktiež vytvára peknú postavu v interiéri v industriálnom štýle. A pretože materiály sú mimoriadne trvanlivé a bez problémov odolajú slnku aj dažďu, stolička môže vytvárať akcenty aj vo vonkajšej jedálni. Pokiaľ ide o pohodlie sedenia, sedadlo a operadlo sa prispôsobujú tvaru tela, takže môžete relaxovať bez vankúša..

dizajnová stolička rúrkový nábytok záhradná jedáleň

dizajnová stolová lakťová opierka plastový rúrkový nábytok

stolička deisgner akrylový polykarbonátový panelový rúrkový nábytok

Projekt od Taehwan Kim