Nábytok

Mramorový nábytok – ušľachtilé kusy nábytku, ktoré napodobňujú vlniacu sa oceánsku vodu

mramorový dizajnový nábytok elegantný 3d čierny mramor

Pre mnohých dizajnérov, výtvarníkov a architektov je príroda nekonečným zdrojom inšpirácie. V dnešnom príspevku predstavujeme nábytok z mramorového dizajnu, ktorý na každého zanechá pôsobivý dojem a je vnímaný nielen ako užitočný kus nábytku, ale aj ako skutočné umelecké dielo. Tieto jedinečné kusy nábytku pôsobia ako neviditeľný most medzi moderným interiérom a prirodzenosťou prírody. Mramorový dizajnový nábytok z kolekcie Ocean Memories so svojim jedinečným vzhľadom si zaslúži našu plnú pozornosť. Francúzsky návrhár Mathieu Lehanneur vytvoril kolekciu stolov, lavíc a stoličiek, ktorých dizajn bol inšpirovaný tajomným a jedinečným oceánom.

zbierka spomienok na oceán mathieu lehanneur mramorový bronz

Séria Ocean Memories je pokračovaním série Liquid Marble. Všetky kusy nábytku z mramorového dizajnu od spoločnosti Ocean Memories pôsobia, akoby sa vlniaca sa oceánska voda náhle zmrazila. Nábytok bol digitálne navrhnutý z mramorových blokov alebo lešteného bronzu. Dizajnér Mathieu Lehanneur používa na vytváranie jedinečných kusov nábytku softvér 3D špeciálnych efektov špeciálne vyvinutý pre filmový priemysel. Nerovný, trojrozmerný a vlnitý povrch vyzerá zdanlivo podobne ako skutočná voda. Hladký leštený povrch odráža svetlo podobným spôsobom ako voda, vďaka čomu je podobnosť s tajomným oceánom sveta úžasná. Zvlnená štruktúra dodáva tichému mramorovému materiálu pohyb a dynamiku. Na druhej strane sa tieto vlny javia ako skamenené kvôli účinku, ktorý vytvárajú.

konferenčný stolík z vlny podobný štruktúre z čierneho mramoru

Organický povrch plynule prechádza do geometrických štruktúr a vytvára jedinečný kontrast, ktorý v modernej miestnosti nezostane bez povšimnutia. Pre tých, ktorí by chceli mať výrazný dizajnový nábytok zafarbený, sú ponúkané aj z bronzu ako alternatívy k čiernemu mramoru. Mathieu Lehanneur zastáva názor, že takéto kusy nábytku sa stanú krásnymi iba vtedy, ak nespochybníme inovácie za nimi. Vďaka rýchlo sa rozvíjajúcim technológiám a procesom je tento dizajnový nábytok z mramoru dielom súčasnosti, modernej doby. Kusy nábytku zo série Ocean Memories fascinujú surreálnym efektom a pôsobia mimoriadne inovatívne a moderne.

stolík dizajnového nábytku stôl spomienky na oceán

trojrozmerný vlnový povrch povrchu stola s mramorovým dizajnom

mramorové bloky nerovný povrch čierna lavica

mramorový stôl z prírodného kameňa v modernom dizajne

stolička s dizajnovým nábytkom z čierneho mramoru

oceán spomienky kolekcia mramorový dizajn nábytok obdĺžnikový stôl

mramorový dizajnový povrch nábytku bronzový konferenčný stolík

dizajnový stôl z lamiel v tvare morskej vlny z mramorového bloku

stôl nerovný povrch mramorový dizajn kusy nábytku

* Môžete nájsť ďalšie projekty od dizajnéra Mathieu Lehanneura tu