Nábytok

Jedálenský stôl Ikea – 20 príkladov v najlepšej švédskej kvalite

KEJSARKRONA ikea jedálenský stôl drevená lavica

Jedálenský stôl … vedľa pohovky v obývacej izbe je najdôležitejším miestom stretávania sa rodiny. A nielen na jedenie. Tiež sa radi hrajú hry alebo si robia domáce úlohy za jedálenským stolom. Je to hlavne kvôli jeho perfektnej veľkosti. To je niečo, čo má pred niekedy nepohodlne nízkym konferenčným stolíkom. A keďže sa jedálenský stôl používa tak často a s potešením, je dôležité, aby bol stabilný a sľuboval kvalitu.

Ak ste fanúšikom škandinávskeho nábytku, určite sa vám vybaví Ikea. A ako viete, švédsky obchod s nábytkom so sídlom v Holandsku je známy svojim vysoko kvalitným nábytkom, ktorý je k dispozícii za skvelé ceny. Radi by sme vám poskytli niekoľko skvelých príkladov Jedálenský stôl Ikea predstaviť. Niektoré z nich sú k dispozícii v rôznych farbách a veľkostiach. Bez ohľadu na to, koľko miesta je k dispozícii pre stôl a aký štýl hľadáte, zaručene nájdete ten pravý model pre vašu kuchyňu alebo jedáleň. Teraz sa však zoznámte s niektorými pôsobivými ponukami z Ikea.

1. Jedálenský stôl Ikea INGO

ingo Ikea jedálenský stôl masívne-borovicové-čierne stoličky

 Tento stôl má jednoduchý dizajn, ktorý pochádza od Gillis Lundgren. Je vyrobený z masívnej borovice. Svetlé drevo vytvára priateľskú atmosféru. S cenou len 60 eur si nemusíte s kúpou dvakrát lámať hlavu.

2. SEVER Skladací stôl

Jedálenský stôl Ikea skladacie zásuvky na stôl zo severného brezy

 Tento jedálenský stôl Ikea je skvelým nápadom do malej kuchyne alebo do dvojčlennej domácnosti. V prípade, že máte návštevu, môžu sa v ňom ubytovať až 4 osoby. V opačnom prípade jednoducho sklopte polovicu stolovej dosky, aby ste ju mohli položiť na stenu bez toho, aby zaberala veľa miesta. Ďalšou skvelou vlastnosťou je, že má v strede 6 zásuviek. Môžete tam uložiť príbory, obrúsky alebo obrusy a mať ich pripravené pri ruke, keď prestierate stôl. Tento jedálenský stôl Ikea je vyrobený z brezového dreva. Tento pôsobivý stôl je k dispozícii aj v elegantnej bielej farbe.

3. Rozťahovací stôl NORDEN

severný-ikea-jedálenský stôl-obdĺžnikový-svetlé drevo

Tento jedálenský stôl Ikea je ideálnym stolom pre veľké rodiny alebo tých, ktorí majú radi často návštevy. Dá sa vytiahnuť a má ďalšiu dosku, ktorú je možné pohodlne uložiť pod dosku stola. Celkovo jedálenský stôl ponúka miesto pre 10 až 12 osôb. Ak máte vo svojej obývačke alebo jedálni alebo v kuchyni dostatok voľného miesta, v žiadnom prípade by ste sa nemali zaobísť bez tohto šperku z masívnej brezy. Za nádherný dizajn vďačí dizajnér Mikael Warnhammar.

4. Jedálenské stoly INGATORP

ingatorp-ikea-jedálenský stôl-biely-obdĺžnikový-rozťahovací stôl

Tu máte na výber tri možnosti. Môžete si napríklad vybrať skladací stôl, do ktorého sa zmestia dve až štyri osoby. Ten je možné sklopiť z oboch strán, takže na jedenie zostane iba stredná doska stola v štvorcovom tvare. Jedálenský stôl Ikea má aj praktickú zásuvku na uloženie rôznych vecí. Je ponúkaný v bielej farbe, ako aj v antickom laku a čiernohnedej farbe. Skladá sa z rôznych druhov dreva.

ingatorp-ikea-jedálenský stôl-s-chlopňami-biely

Variant jedálenského stola Ikea s okrúhlou stolovou doskou je možné vytiahnuť a má dodatočnú dosku. Môže ubytovať 4 až 6 osôb. Praktické sú aj nastaviteľné kryty nôh. Ak teda máte nerovnú podlahu, už to nie je problém. Je ponúkaný aj v čiernej farbe. Dizajn s pekne tvarovanými nohami pochádza z Carina Bengs.

Rozložiť je možné aj veľký jedálenský stôl INGATORP pre štyri až šesť osôb. Zvláštne na tom je, že nohy sa pri vyťahovaní tiež upravia a zostanú v rohoch stola. Tak nebudete rušení neskôr pri nastavovaní stoličiek ani pri sedení. Rovnako ako pri okrúhlej verzii, krásne tvary nôh stola umožňujú použiť stôl na romantické vintage zariadenie. Prispieva k tomu aj biela farba. Je ale k dispozícii aj v elegantnej čiernej farbe. Tento jedálenský stôl Ikea navrhla tiež Carina Bengs.

5. Ikea jedálenský stôl GLIVARP

GLIVARP-predĺženie-stôl-sklo-doska-kov-rám-akrylové stoličky

 Chceli by ste to elegantnejšie? Potom si vyberte tento stôl s priehľadnou sklenenou doskou a rámom z hliníka, ktorý je tiež možné vytiahnuť a ponúka tak miesto pre štyri až šesť osôb. Napriek tomu vyzerá priehľadné sklo menšie, ako v skutočnosti je. Sklenený tanier má tiež skvelú ochrannú funkciu. Ak je sklo poškodené, maximálne sa rozbije, ale bez úlomkov. Nádherný jedálenský stôl Ikea je dizajnom Carla Öjerstama.

6. Jedálenský stôl STOCKHOLM

STOCKHOLM-ikea-jedálenský stôl-orech-dyha-nohy-masív-dub

Tento jedálenský stôl Ikea vyrobený z taniera z orechovej dyhy a nožičiek z masívneho jaseňa, doska stola má prírodnú kresbu, zaisťuje v miestnosti teplú a útulnú atmosféru. Dizajn, vďaka ktorému skutočne veľký jedálenský stôl vyzerá jemne a elegantne, pochádza z Ola Wihlborg. Je ideálny pre oslavy, kde sa môže zísť celá rodina, pretože sa doň zmestí až 8 ľudí.

7. BJURSNÄS

ikea-jedálenský stôl-BJURSNÄS-okrúhle-čierne-drevo-malé-jedálenské-miesto

Tento okrúhly jedálenský stôl Ikea je k dispozícii v čiernej farbe. Povrch sa obzvlášť ľahko ošetruje, pretože je potiahnutý melamínom. Pri stole je miesto až pre štyri osoby.

8. GAMLEBY

GAMLEBY-ikea-jedálenský stôl-klopa-oválny

Tento jedálenský stôl Ikea so zaujímavým dizajnom švédskej IKEA je vyrobený z borovicového dreva. Rozkladací stôl je možné jednoducho nastaviť. Takto je poskytnutý priestor pre štyri až šesť ľudí. Má praktickú zásuvku a oválnu dosku.

9. Ikea jedálenský stôl TORSBY

TORSBY-ikea-jedálenský stôl-kov-rám-sklenená doska

Nápadný dizajn od Carl Öjerstam a IKEA zo Švédska sa vyznačuje doskou stola s lesklým povrchom. Je ponúkaný v rôznych farbách, ako je výrazná červená, elegantná čierna, tmavošedá a v jemnej krémovej farbe. Rám je zase vyrobený z ocele. Všetko dohromady tvorí nádherný jedálenský stôl v modernom štýle, kde sa budete jednoducho cítiť pohodlne.

10. KEJSARKRONA

KEJSARKRONA-ikea-jedálenský stôl-country-škandinávsky

 Dubové drevo, z ktorého je tento stabilný jedálenský stôl Ikea vyrobený, má príjemnú svetlošedú farbu. Pretože je drevo ošetrené olejom, malo by byť pravidelne olejované, aby bola zaistená úplná ochrana. V opačnom prípade sa o stôl ľahko stará a dá sa čistiť vodou alebo jemným čistiacim prostriedkom.

11. STORNÄS

STORNÄS-ikea-jedálenský stôl-drevo-veľký-obdĺžnikový

 Tento robustný jedálenský stôl je možné prestavať na ešte väčší jedálenský stôl Ikea, ktorý pojme až 8 osôb pomocou dvoch ďalších listov, ktoré možno pohodlne uložiť pod stôl. Tmavé, sympatické borovicové drevo dodáva miestnosti skvelú atmosféru a časom mení svoju farbu. Vďaka tomu bude drevo časom len krajšie. Vďaka jednoduchému dizajnu od Cariny Bengs je stôl vhodný takmer pre každý štýl zariaďovania. Zaobstarajte si tento model a pozvite na Vianoce celú rodinu!

12. BJURSTABJURSTA-ikea-jedálenský stôl-breza-svetlo-čierna-čalúnené-stoličky

 S týmto modelom máte k dispozícii veľký výber. V tomto prípade určite nebudete mať problém nájsť správnu veľkosť, pretože je k dispozícii v najmenej štyroch rôznych veľkostiach, ktoré sú zase k dispozícii v štyroch rôznych farbách. Všetky je možné tiež vytiahnuť, aby bolo možné v prípade potreby zväčšiť aj najmenší stôl. Tento jedálenský stôl Ikea v bielej, hnedej, čiernej alebo príjemnej béžovej farbe je ideálnou voľbou do vašej kuchyne alebo jedálne. Malé alebo stredne veľké verzie sú rovnako vhodné ako príručný stolík alebo stôl v domácej kancelárii alebo detskej izbe.

13. Ikea jedálenský stôl LERHAMN

LERHAMN-malý-ikea-jedálenský-stôl-hranatý-drevo

Za tento pekný dizajn vďačíme spoločnosti Nike Karlsson. Doska stola je lakovaná svetlou starožitnosťou, zatiaľ čo nohy stola sú vyrobené z borovicového dreva, majú elegantnú bielu farbu. Štandardná veľkosť stola je ideálna pre malé rodiny, pretože sa doň zmestia až 4 osoby.

14. IKEA PS 2012

IKEA-PS-2012-skladací-stôl-drevo-malá kuchyňa

Tento má dosť extravagantný dizajn Ikea Jedálenský stôl. Na svedomí to má dizajnér Jon Karlsson. Doska stola, ktorá sa dá sklopiť z oboch strán, je smerom von trochu užšia a je vyrobená z odolného bambusu. Ako materiál na nohy bol opäť zvolený hliník. Kombinácia dreva a kovu robí z jedálenského stola moderný kus nábytku, ktorý tiež vytvára príjemnú atmosféru. Podľa toho, či je doska stola zložená hore alebo dole, sa na nej môžu zhromaždiť štyria až šiesti ľudia.

15. NORNÄS

NORNÄS-ikea-jedálenský stôl-svetlo-borovica-lavica

Pri tomto modeli je sklopená iba jedna strana dosky stola. Bez ohľadu na stav je masívny jedálenský stôl Ikea z borovicového dreva dostatočne veľký na každodenné potreby aj na návštevy. Nohy stola sa smerom dole zužujú, a tak okorenia inak skôr elegantný dizajn. Dizajn pochádza od K Hagberga a M Hagberga.

16. Jedálenský stôl Docksta

ikea-jedálenský stôl-docksta-okrúhly stôl-modré stoličky

17. Ikea PS 2014

ikea-jedálenský stôl-ikea-ps-2014-obdĺžnikový-svetlý-drevo

18. Ingatorp

ikea-jedálenský stôl-ingatorp-skladací-stôl-zásuvka na drevo

19. Sever

ikea-jedálenský stôl-sever-rozkladací-stôl-biely-lak

20. Norraker

ikea-jedálenský stôl-obdĺžnikový-svetlé-drevo-kuchynský koberec