Nábytok

Úžasný dizajnérsky nábytok z páleného dreva od Yaroslava Galanta

Dizajn toaletného stolíka s efektom spáleného dreva Jaroslavom Galantom

Napadlo by vám niekedy zapáliť váš nábytok, aby vyzeral lepšie? Väčšine ľudí by tento nápad prišiel čudný. Ale keď sa pozriete na návrhy od Jaroslav Galant Zdá sa, že táto myšlienka vôbec nevyzerá tak zvláštne. Tento mladý ukrajinský návrhár posúva hranice dizajnu a ukazuje nám úžasnú zbierku zuhoľnateného dreveného nábytku. Títo Dizajnový nábytok zo spáleného dreva by vás ohromil.

Dizajnový nábytok zo zuhoľnateného dreva

dizajnérsky nábytok pálené drevo patent Yaroslava Galanta

Yaroslav Galant nepochybne zaujal pri vytváraní tohto spáleného dreveného nábytku pomerne inovatívny prístup. the Dizajnový nábytok Kolekcia sa nazýva „Born 2B Burn“ a tento toaletný stolík so zrkadlom je jej súčasťou. Ako to funguje? Rám zrkadla sa najskôr spáli. Projektant vynašiel a patentoval postup na zuhoľnatenie dreva pri teplote 1 000 stupňov Celzia! Drevo je teda krátkodobo vystavené vysokému teplu a v tomto procese sú vonkajšie vrstvy dreveného rámu zuhoľnatené, ale jadro je zachované. V procese spaľovania povrch získa požadovanú farbu a textúru.

spálený dizajnérsky nábytok od Yaroslava Galanta

dizajnérsky nábytok pálil drevo Yaroslav Galant

Hneď ako spálený rám vychladne, dizajnér ošetrí drevo patentovanou látkou, ktorú sám vynašiel – Epioftonol. Impregnuje drevo a potom nasleduje proces kryštalizácie, ktorý môže trvať týždeň až mesiac. Je to množstvo a koncentrácia tejto látky, ktorá určuje farbu a textúru každého kusu. Len čo kus nábytku dosiahne požadovaný vzhľad, je vymaľovaný a získa tak konečnú úpravu. Dizajnový nábytok môže byť vyrobený v akomkoľvek štýle. Táto technika je fantastická aj pre moderný nábytok.

jedinečná farba a textúra

dizajnérsky nábytok zuhoľnatená patentovaná technika Yaroslav Galant

Dizajnér Yaroslav Galant

dizajnérsky nábytok zuhoľnatený inovatívny Yaroslav Galant

spálený toaletný stolík so zrkadlom

dizajnový nábytok unikátny efekt zuhoľnateného dreva Yaroslav Galant

dizajnérsky nábytok drevo inovatívny proces zuhoľnatený Yaroslav Galantt

dizajnérsky nábytok spálené zrkadlo na toaletný stolík Yaroslav Galant