kúpeľňa

Rastliny v kúpeľni: indikácie pre správny výber a starostlivosť

návrhár umývadla stoly-rastliny hrnce-nápady dekorácie stena z prírodného kameňa

Mnohí veria, že kúpeľňa nie je tým pravým miestom pre živé rastliny. Z tohto dôvodu uprednostňujú zdobenie tejto miestnosti umelými kvetmi. Pri zdobení väčšinou používame obrázky, ktoré sme videli v časopisoch. Len málokto však má odvahu premeniť svoju kúpeľňu na tropický raj. Na to nepotrebujete veľa. Stačí len popustiť uzdu fantázii a môžete svoju kúpeľňu premeniť na miesto úplného relaxu. V kúpeľni sú zvyčajne krátke obdobia zvýšenej teploty a vlhkosti, po ktorých nasleduje dlhšia a chladnejšia klíma. Platí to najmä v zime, keď vykurovanie nebeží neustále. Okná sú často malé a v miestnosti je len málo svetla. the Rastliny v kúpeľni si musia vystačiť s vonnými sprejmi, rôznymi druhmi mastenca a sanitárnou kozmetikou, ktorá sa v nich často používa. A to všetko v skutočnosti nezjednodušuje život rastliny.

Najlepšie miesta pre rastliny v kúpeľni

kúpeľňa v záhrade dizajnová vaňa z prírodného kameňa exotická flóra

Pre Rastliny v kúpeľni malo by byť zvolené miesto, kam sa nedostane striekanie sprchy, ako aj rôznych pracích alebo čistiacich prostriedkov. Okolie vane teda nie je vhodným a bezpečným miestom, pretože rastliny by tam boli neustále mokré a svetla by tam bolo najmenej. Ak je to možné, využite parapet ako priestor pre rastliny v kúpeľni, najmä ak kvitne. Do tmavších oblastí kúpeľne môžete umiestniť dekoratívne listové rastliny, ako napríklad okrasnú špargľu alebo dlabu, najlepšie pred zrkadlo. Získate tak dvakrát viac svetla, aj keď iba odrazeného. Vďaka tomu pôsobia aj objemnejšie.

Závesné kvetináče zdobia holú stenu

interiérový dizajn kúpeľne-okrúhla vaňa drevené závesné rastliny

Brečtan, popínavý filodendron a ďalšie viacročné rastliny sú skvelé pre vyššie police. Listy tak môžu pekne spadnúť. Ak máte dostatok miesta, môžete kvitnúť Rastliny v kúpeľni Umiestnite na poličku pred alebo pod zrkadlo, ako aj na bočný stôl alebo dosku stola. Na to sa hodí Saintpaulia alebo Kalanchoe. K týmto kvetinám si vyberte pekné kvetináče, ktorých odtieň zodpovedá kúpeľni. Tieto kvety bohužiaľ nežijú dlho a je potrebné ich po niekoľkých týždňoch vymeniť.

Špeciálna starostlivosť o rastliny v kúpeľni

dizajn kúpeľne zen atmosféra popínavé rastliny tipy na starostlivosť

Kvety, ktoré ste sa rozhodli vyzdobiť naj vlhkejšiu miestnosť vo svojom dome, tiež vyžadujú špecializovanejšiu starostlivosť. Raz týždenne je potrebné listy otrieť vlhkou handričkou. Pretože rastliny s nadýchanými listami častejšie zbierajú prach, vyhnite sa tým do kúpeľne. Ak sa na rastlinách nahromadilo príliš veľa spreja, laku alebo iného prostriedku, je najlepšie ich opláchnuť pod tečúcou vodou. To je obzvlášť výhodné, ak máte veľa rastlín, pretože umývanie každého listu jednotlivo by zabralo veľa času. Ak by ste na liste niekedy videli mydlo, šampón alebo zubnú pastu, ihneď ho odstráňte. Vzhľadom na slabé svetlo, Rastliny v kúpeľni otočte sa k oknu. Ak je to aj váš prípad, nezabudnite hrnce pravidelne obracať.

Vytvorte si malú kúpeľňovú džungľu s veľkou predstavivosťou

kúpeľňové materiály kamenná obklad na stenu koberce drevená vaňa

Ak zistíte, že Rastliny v kúpeľni napriek tomu, že nevyzeráte tak dobre, dajte ich von na mesiac alebo dva a oni rýchlo ožijú. Potom ich môžete dať späť do kúpeľne.

Výber rastlín v kúpeľni závisí od priestoru

Nápady na dekoráciu kvetináča a kúpeľne Philodendron z bieleho keramického oválu od

Nájdenie vhodných rastlín pre malú, chladnú kúpeľňu s malým oknom môže byť náročné. Do takejto kúpeľne sa najlepšie hodia rastliny s hladkými listami. Tu možno opäť spomenúť horolezecký filodendron. V USA sa dokonca často nazýva „rastlina do kúpeľne“. Pracujte rovnako dobre ako Rastliny v kúpeľni Scindapsus a Cissus. Pretože v malej kúpeľni nenájdete vhodné miesto na podlahe, dajte ich na okenný parapet alebo si vyberte kvetináče, ktoré môžete zavesiť na stenu.

Luxusná kúpeľňa s mramorovou podlahou

izbové rastliny do kvetináča, biele mramorové komody

Ak je vaša kúpeľňa väčšia a má väčšie okná, môžete si vybrať medzi oveľa väčším počtom rastlín a možností umiestnenia kvetináčov je viac. Jednotlivé rastliny, ako napríklad palma alebo Benjamini, premenia miestnosť na útulnú oázu. Ďalšia pekná variácia pre Rastliny v kúpeľni je navrhnúť celú okennú zeleň alebo malú záhradu z okrasnej špargle, brečtanu, purpurového moriaka alebo papradia pred okno.

Kúpeľňa sa zmenila na tropický raj

palma izbové rastliny vaňa biele keramické obrázky plagáty dekorácie na stenu

Niektorí tiež radi pózujú Rastliny v kúpeľni okolo vane. Tieto miesta však nie sú obzvlášť lacné, najmä ak máte malé deti. Z veľkej a dobre osvetlenej kúpeľne sa môže stať skutočný raj, ak sa tiež pravidelne vykuruje. V takom prípade si môžete vybrať aj niektoré exotickejšie rastliny, ako sú kvety plameniakov, maranthe, caladia alebo šípky. Okrem toho sa bromélie a mnoho ďalších rastlín milujúcich vlhkosť v takýchto podmienkach cíti ako doma. S nimi môžete vytvoriť skutočnú džungľu. Myslite však na to, že vyžadujú aj väčšiu pozornosť, starostlivosť a teda aj čas.

Zodpovedajúce kvetináče a kvetináče pre rastliny v kúpeľni

tipy na minimalistický dekor do sprchovacieho kúta v kúpeľni

Aj s výberom kvetináčov pre Rastliny v kúpeľni mali by ste byť pozorní. Tkané koše sú obzvlášť dobré ako kvetináče pre kúpeľne vo viktoriánskom štýle. Ak má vaša kúpeľňa modernejší dizajn a zariadenie, je lepšie zvoliť kovové alebo plastové hrnce.

Správne rastliny v kúpeľni

kúpeľňa so šikmými oknami-kvetináče deco nápady šetrné k životnému prostrediu

Ak máte veľký Rastliny v kúpeľni chcú a majú na to dostatok priestoru, môžete si vybrať medzi japonskou izbovou aráliou, filodendronmi a okennými krídlami. Spomedzi popínavých rastlín je najlepší popínavý filodendron, brečtan malolistý a brečtan. Zvlášť pekné a bujné sú ševcovské dlane, klasové nite alebo jemná horská palma, ktoré je možné umiestniť nielen do kúpeľne, ale aj do malých miestností.

minimalistické riešenie kúpeľne

jednoduchý kúpeľňový biely nábytok rastliny dekoratívny vzor

kúpeľňa svetlý otvorený dizajn ázijská vaňa na stenu

izbové rastliny kúpeľňa exotická atmosféra dizajnérska vaňa

nápady zenového štýlu kúpeľne na dekoráciu škrupinových balvanov voľne stojaca vaňa

vaňa biela keramická kúpeľňa drevená podlaha zelená terasa

voľne stojaca vaňa do kúpeľne kovové nohy črepníkové rastliny rustikálny rám zrkadla

biely držiak na uteráky prútené koše odkladacie priehradky dekorácie

vonkajšia kúpeľňa so zazelenaním stien obložených drevom

biela kúpeľňa-jednoduchá dekorácia živý rastlinný-umývadlový stôl

52 nápadov na obklady do kúpeľne – na ceste do vašej vysnívanej kúpeľne