Návrh interiéru, kuchyňa

Úprava kuchyne a priestorové rozvody

Kuchynská úprava v tvare L

Účinnosť kuchyne závisí od Usporiadanie kuchyne z – aké má rozloženie a koľko úložného priestoru a pohybu ponúka. Medzi rôznymi pracoviskami musí existovať prirodzený tok práce. Každý plán kuchyne obsahuje čiaru, ktorá tvorí trojuholník, ktorý ilustruje pohyb medzi primárnymi oblasťami činnosti. Tu vysvetlíme päť typov kuchynských úprav. Sú navrhnuté tak, aby maximálne využili dostupný priestor; vzhľadom na dispozíciu zvyšku domu.

Existuje 5 typov Usporiadanie kuchyne : V tvare L, v tvare U, galéra, kuchynský ostrov a samostatná kuchynka.

moderné usporiadanie kuchyne v tvare písmena L.

Rozloženie kuchyne v tvare L

moderná-kuchynská úprava-tvar L

Tvar L: Toto je veľmi populárny Usporiadanie kuchyne.  Ideálne pre rodiny a malé byty, pretože stoličky a stôl je možné umiestniť do jednej miestnosti. Kuchyňa tiež ťaží z nedostatku priechodnosti pri použití dvoch susedných stien.

Tvar L – obľúbený druh kuchynskej úpravy

Rozloženie kuchyne v tvare písmena u

malý dizajn kuchyne v tvare U

malý kuchynský dizajn v tvare písmena U

Tvar U: S tromi plnými stenami má izba tvar U Usporiadanie kuchyne perfektná kuchynská zóna na prípravu jedla. Chladničku, sporák alebo varnú dosku a drez je možné rozložiť, aby bola zaistená celková účinnosť a pohodlie. Je to skvelá správa pre tých, ktorí to so svojou kuchyňou myslia vážne, pretože ponúka najlepší pracovný postup s najkratšími vzdialenosťami okolo kuchyne.

kuchynská úprava kuchyne

Kuchynská dispozícia kuchyne

usporiadanie kuchyne v kuchyni

Usporiadanie kuchyne: Títo Usporiadanie kuchyne Tiež umožňuje veľké množstvo dosiek a úložný priestor. Pre mnohých profesionálnych kuchárov je to voľba číslo jedna, pretože maximálne efektívne využíva priestor. Dva rady umožňujú jednoduchú zmenu a aktivitu v oblasti a dajú sa ľahko otočiť. Ak je chodba otvorená na oboch koncoch, môže to spôsobiť preťaženie a tento typ usporiadania nie je ideálny. Zaistite dostatok priestoru na otvorenie zásuviek. Čistiace a varné priestory musia byť na tej istej strane, aby sa predišlo riziku nehôd pri premiestňovaní horúcich panvíc medzi drezom a varnou doskou.

kuchynský ostrovček kuchynský plán

moderný kuchynský ostrov a barové stoličky

moderná kuchyňa-ostrov-barové stoličky

Kuchynský ostrov: Veľmi populárny Usporiadanie kuchyne, perfektné, ak sa chystáte na rozhovor. Nezávislý ostrov v kuchyni sa môže súčasne pozerať na jedálenský alebo obývací priestor, aby sa mohli stýkať pri príprave jedla. Kuchynské ostrovy majú tiež často drez a skrinky, aby sa dosiahlo maximum z ich dizajnu.

usporiadanie jednej kuchynky a kuchyne

samostatná kuchynka s nerezovým dizajnom

nerezový dizajn pre jednu kuchynku

Jedna kuchynka: Ide o inteligentné a jednoduché riešenie do stiesnených priestorov, ideálne s malou stenou dlhou tri metre, bez okien a dverí. To však spôsobilo Usporiadanie kuchyne najdlhšie vzdialenosti, ako často musíte prejsť z jedného konca miestnosti na druhý. Preto môže mať zmysel umiestniť umývadlo do stredu kuchynskej linky.

   Samostatná kuchynka s akcentom zelenou stenou

jedno-kuchynský kút-malé-kuchyne

Rozloženie kuchyne v bielej kuchyni

úprava kuchyne v bielej kuchyni

Biela kuchyňa v tvare U

Biela kuchyňa v tvare U

Moderné usporiadanie kuchyne v tvare písmena L.

Rozloženie kuchyne v tvare L

Ďalších 100 nápadov do kuchyne