architektúra

Remeslá s čipkovanými doličkami pre atraktívne dekorácie pre domácich majstrov

drotár s čipkovanými doilies nástenná maľba-kutilstvo-vinobranie-ošarpaný-rám-drevo

Ak máte radi romantické dekorácie, čipkou nič nepokazíte. Nostalgická atmosféra vytvorená vrchom robí z každého interiéru miesto na oddych. Pretože nie každý môže háčkovať alebo jednoducho nemá čas, dajú sa použiť aj hotové látky. Obzvlášť vhodné sú na to čipkované obrúsky. Máme niekoľko originálnych nápadov, ako na to Remeselné spracovanie s čipkovanými podložkami dajte dohromady, že ich môžete napodobňovať. Budete prekvapení, aké pekné veci sa dajú s týmito obrusmi robiť.

Ručné práce s čipkovanými podložkami – lampa v tvare gule

Drotár s čipkovanými doilies tieňový efekt-svetlo-miestnosť-osvetlenie-nápad

Obzvlášť atraktívne sú žiarovky, ktoré na stenu vrhajú skvelé efekty svetla a tieňa. Ak použijete na výrobu takejto vintage žiarovky čipky, získate presne tento efekt a tým aj skvelú dekoráciu pre domácich majstrov do akejkoľvek miestnosti. V závislosti od veľkosti žiarovky budete potrebovať niekoľko čipkovaných obrúskov, ako aj okrúhly balónik alebo guličkové a tapetové lepidlo.

Vyrobte si atraktívnu lampu z čipkovanej obrúsky

drotár s čipkovanými pomôckami balón-gulička-palica-gulička-tvarová lampa

Nafúknite balónik, alebo lepšie povedané, vezmite si loptu a priložte na ňu prvú podložku, ak túto myšlienku robíte s čipkovanými doštičkami. Kým ho držíte, hojne potierajte lepidlom na tapety, kým nie je úplne namočené. Potom pridajte ďalšie ubrousky, prekrývajúce sa s predchádzajúcim a tak ďalej. Nechajte všetko dobre uschnúť. Potom prepichnite loptu alebo balónik, vyberte ich zvnútra a pridajte objímku a žiarovku.

Tinker osvetlenie detskej izby sami

drotár s čipkovanými pomôckami lampa-urob si sám-ľahké-dekorácia do detskej izby

Ako som už povedal, lampu si môžete vybrať v akejkoľvek veľkosti. Túto guľu môžete použiť aj na vylepšenie starej stojacej alebo stolnej lampy. Jednoducho vyberte staré tienidlo a nahraďte ho loptičkou vyrobenou z čipky. Na výrobu lámp s čipkovanými doličkami nie sú potrebné žiadne špeciálne schopnosti ani veľa peňazí.

Lampa v tvare pologule

tinker-lace-doilies-blue-hemisférická lampa-tienidlo v tvare balónika

Ďalším variantom žiarovky je tvar pologule. Je to tiež skvelá alternatíva, ak nemáte dostatok doiliek na vytvorenie celej gule. Na ručné práce s čipkovanými obrúskami opäť potrebujete balónik a dečky, ktoré môžete aj vyfarbiť. Pri výrobe postupujte rovnako ako v predchádzajúcom príklade.

Vyrobte misky 

tinker-doilies-colored-paint-bowls-do it-yourself-easy

Tvar pologule môžete použiť aj na výrobu ozdobných misiek. Škrupiny vyzerajú najlepšie, keď vždy použijete plné obrúsky. Ak je to potrebné, môžete prilepiť niekoľko obrúskov k sebe, aby ste z čipky vyrobili väčšie misky na ručné práce.

Farbiace čipky

drotárstvo-čipka-obrúsok-misa-výroba-vody-sfarbenie-zelené

Misky vyzerajú obzvlášť atraktívne, ak ich vopred zafarbíte. Použite akýkoľvek odtieň potravinárskeho farbiva a vonkajší okraj len namočte do farby. Efekt ombre sa vytvorí automaticky, keď sa farba rozšíri trochu ďalej dovnútra. Čím viac sa potápate, tým je farba silnejšia. Potom nechajte obrúsok 24 hodín schnúť, než budete pokračovať v pohrávaní s čipkovanými doštičkami.

Vyformujte škrupinu

ručné práce-čipky-dečky-lepidlo-misa-tvar-šablóna-sušenie

Teraz budete na ručné práce s čipkovanými podložkami opäť potrebovať lepidlo na tapety, ktoré je najlepšie vložiť do misky, ako aj potravinovej fólie a plastovej alebo kovovej misky akejkoľvek veľkosti. Misku zabalte do fólie, aby bola chránená pred lepidlom. Ubrousok úplne ponorte do lepidla, nechajte ho krátko odkvapkať a rovnomerne rozprestrite obrúsok na misku hore dnom, kde by teraz malo lepidlo zaschnúť..

Atraktívny látkový zvonček na tortu

drotár s čipkovanými obrúskami pestrofarebný dezert-zvonček-kapucňa

Rovnaký tvar môžete použiť aj na drobenie čipkovaných doličiek, ak chcete vyrábať tortové zvončeky. Aby ste mohli zvonček jednoduchšie zdvihnúť, mali by ste pripojiť iba čo najľahšie tlačidlo alebo gombík. Pamätajte si, že oká a otvory by mali byť čo najmenšie, aby sa hmyz nedostal dovnútra pri pití kávy vonku.

Romantický lampáš

tinker-krajka-doilies-lampión-dekorácia-sviečka-vianočné-snehové vločky-optika

Malé misky ako remeselný nápad na dekoráciu je možné použiť aj ako lampáš, a tak ozdobiť stôl atraktívnym spôsobom. Ak chcete pohrávať s čipkovanými obrúskami, postupujte podľa vyššie uvedeného postupu. Ak si netrúfate zapáliť skutočnú sviečku, aby ste omylom nespálili látku, jednoducho použite umelé LED sviečky.

Docela lapače snov

drotár-čipka-dečky-lapače snov-vyrobte si-pásy látky

Lapače snov sú obľúbenou ozdobou. Príslušenstvo, ktoré pochádza z indiánov, sa dá rýchlo a ľahko vyšťaviť, ak s ním použijete čipkované obrúsky. Potrebujete tiež drevený prsteň a rôzne stuhy, prípadne perie a nite. V nasledujúcom texte sa presne dozviete, ako máte postupovať, keď si pomocou čipkovaného doilies vyrábate lapače snov.

Remeslá s čipkovanými doštičkami – návod na lapač snov

drotár-čipka-doilies-návod-lapač snov-priadza-jednoduché-prítomné

Pri vytváraní tohto projektu môžete čipku zabaliť dreveným prsteňom stuhou alebo niťou. Vlákno je potom napnuté napnuté v krúžku rovnakou niťou. V spodnej časti prsteňa uviažte pásy látky, reťaze, perie alebo iné vhodné položky a v hornej časti šnúrku na zavesenie.

Skvelý tip na darček

tinker-lace-doilies-simple-tinker-idea-dream catcher-lace-ring -band

Keďže tieto lapače snov sa dajú rýchlo a ľahko vyrobiť, môžete využiť nápad pohrávať sa s čipkovanými doličkami, ak stále pre niekoho hľadáte vhodný darček. Môžete tiež použiť útržky látky a získate obzvlášť lacnú ozdobu pre svoj domov. Skvelá varianta na drobenie s čipkovanými doilies.

Farebný behúň na stôl

tinker-krajka-doilies-stôl bežec-nápad-farebné-kruhy-háčkovanie

Chcete originálny behúň na stôl, ktorý stôl špeciálne zvýrazní? Potom vytvorte patchwork z rôznych čipkovaných doličiek, ktoré tiež môžete predtým opäť zafarbiť. Vytvorte pestrý dizajn alebo zvoľte nuansy farby. Pri ručných prácach s čipkovanými pomôckami môžete jednotlivé dečky zošiť alebo použiť lepidlo.

Dizajnové nástenné maľby

drotársko-čipkové obrúsky-umenie-stena-ozdoba-nápad-žltozelené-plátno

Vyfarbite malé čipkované obrúsky a prilepte ich na akékoľvek plátno a vytvorte tak zaujímavé dekorácie na stenu. Tento nápad na ručné práce s čipkovanými doličkami je vhodný aj ako darček a dá sa rozšíriť o nápisy a priania. Môžete si tiež vybrať väčšie plátno a skombinovať niekoľko podložiek, ako sa to stalo s naším titulným obrázkom.

Pečiatka s čipkovaným vzorom

drotár-čipka-dečky-pečiatka-urobte si-krajkový-motív-romantický

Papier a textílie môžu byť navrhnuté jednotlivo, ak sa používa pečiatka. Verte či neverte, tieto sa dajú vyrobiť aj s čipkovanými doličkami. Budete tiež potrebovať valček a lepidlo. Pokyny na výrobu čipkovanými doštičkami sú uvedené nižšie.

Nôžky a valček

drotár-čipka-obrúčka-háčkovanie-cesto-rolka-motív-tlač-nástenný papier

Rolka cesta je potiahnutá lepidlom a potom prikrytá špicou. Urobte to krok za krokom. Je dôležité, aby sa aj obrúsok na konci nastrihal, aby sa oba konce neprekrývali, ale tvorili rovnomerný „spoj“. Nakoniec rolku opäť natrite lepidlom na tapety, aby všetko dobre utesnilo a môžete sa začať pohrávať s čipkovanými doilies.

Vytvorte pekné vzory

drotár-čipka-doilies-drevené-cesto-roll-stick-tip-pečiatka

S touto pečiatkou môžete teraz zdobiť všetky druhy vecí. Baliaci papier je teraz možné individuálne navrhnúť, rovnako ako steny alebo dokonca nábytok. Vzor tiež získava obľúbený ošúchaný vzhľad, pretože farba vyzerá opotrebovane. Dokonca aj začiatočníci môžu bez problémov vykonávať ručné práce s čipkovanými pomôckami!

Čipkovaná zástera

drotárska čipka-dečky-zástera-šitie-gazdinky-príslušenstvo-recyklácia

Ako už bolo spomenuté, bez čipky nemusíte ísť len preto, že neviete háčkovať. Niektoré hotové čipkované obrúsky je možné použiť na rôzne účely, pretože už majú veľmi dekoratívny vzhľad. Čo hovoríte na takú zásteru? Každá žena v domácnosti z toho bude mať veľkú radosť. Pri ručných prácach s čipkovanými pomôckami sú jednoducho zanesené, čo zvládnu aj začiatočníčky.

Vyrobte si vence na dvere z čipkovaných doličiek

drotár-čipka-doily-inšpirácia-veniec-dizajn-čipka-prsteň-šaty

Tento dverový veniec je tiež veľmi jednoduchým nápadom. Deky sú jednoducho omotané okolo venca a prilepené alebo uviazané. Opäť môžete vyrábať farebné čipky. Veniec môže byť ozdobený aj inými ozdobnými prvkami, ktoré nemusia byť nevyhnutne vyrobené z čipky. Prispôsobte ho ročnému obdobiu alebo aktuálnemu festivalu, keď ho budete vyrábať s čipkovanými doličkami.