Kuchyňa

Nové nápady do kuchyne z Pinterestu a 8 nových trendov

nové nápady kuchyne moderný priemyselný vzhľad čierna dlažba metra stena

Biele kuchyne dominujú väčšine dosiek Pinterest už niekoľko rokov. Ale ak máte náladu na nové nápady do kuchyne, našli ste to tu. Ukážeme vám niekoľko nových krásnych kuchynských fotografií, ktoré sa na Pintereste tešia veľkej obľube. Pretože mnohé z nich majú niektoré spoločné vlastnosti, je možné vyvodiť aj niekoľko záverov. Neutrálne biele a prírodné tóny sú obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým, ale v žiadnom prípade nie sú nudné ani sterilné. Nižšie zistíte, ktoré trendy stále dobývajú kuchyne po celom svete.

Nové nápady do kuchyne: šedá je trendová

moderná kuchyňa šedá taupe biela pracovná doska

Ak šedá ešte nie je vašou obľúbenou farbou, mala by byť. Jemný odtieň stojí medzi sivou a béžovou a je neuveriteľne upokojujúci a elegantný. Bez ohľadu na to, či je chladný alebo teplý, svetlý alebo tmavý – Greige sa perfektne hodí k všetkým predstaviteľným farbám.

moderná kuchynská linka v odtieňoch sivej farby, mramorová pracovná doska

Chladné nuansy je možné vyvážiť béžovou. Biela je napríklad ideálna kombinácia do kuchyne a pôsobí čisto a sviežo. Izba sa stáva priateľskejšou a útulnejšou vďaka jasným striekaniam farieb alebo pastelových tónov, ako je marhuľa alebo mäta.

moderná kuchyňa neutrálne farby šedá

Bez ohľadu na to, či ide o farbu na stenu, kuchynskú linku alebo podlahovú krytinu, modernú farbu greige je možné bez námahy integrovať do akéhokoľvek dizajnu miestnosti. Čo si myslíte o podlahových dlaždiciach alebo dlažbe v Greige? Alebo prečo nie podlahová krytina v ušľachtilých farbách dreva?

Flexibilný kuchynský ostrov

moderný kuchynský barový pult Greige Industrial

Kuchynský ostrov je v modernej kuchyni nepostrádateľný. Výhody sú zrejmé: ponúka voľnosť pohybu, ďalší úložný priestor a podporuje spoločné varenie. Dizajnom a vybavením je ostrov pestrý a môže plniť aj niekoľko funkcií súčasne.

moderné kuchynské sklopné výsuvné pracovné dosky

Moderné kuchynské ostrovy sú tiež stále flexibilnejšie – napríklad s výsuvnými alebo skladacími stolmi a posuvnými pracovnými doskami. Takýmto spôsobom môžete v priebehu chvíľky vytvoriť ďalší úložný priestor a pracovný priestor, ktoré sú obzvlášť cenné v malých kuchyniach.

Biela kuchynka v kombinácii s tmavou podlahou

Kuchynské nápady biela tmavá drevená podlaha

Pri navrhovaní stien a podláh by ste určite mali dbať na kontrast svetlo-tma. Ak sú kuchynská linka a steny biele, potom by mal byť pre podlahu zvolený tmavý odtieň. Súhra dreva a bielej je nadčasovo krásna a vnáša do miestnosti útulnosť.

Zelené izbové rastliny ako krásny dekoratívny prvok

moderné kuchynské biele drevo akcenty závesné rastliny

Popínavé zelené rastliny a pestrofarebné kvetináče sú viac než kedykoľvek predtým nádhernou kombináciou moderných kuchýň. Pretože fronty sú často puristické, celkový obraz môže často pôsobiť nudne a málo kreatívne. Zelené striekance farieb je možné použiť na to, aby poskytli kuchyniam v bielej farbe útulnosť a teplo. Zelené rastliny v kuchyni nie sú len krásnymi dekoratívnymi prvkami, ale sú dobré aj pre vzduch v miestnosti.

Klasika v čiernej a bielej farbe

moderná kuchyňa čierna zadná stena bez úchytiek

Trendová čierna farba presviedča svojou všestrannosťou a nadčasovou eleganciou. Čierna dodáva kuchyni veľmi zvláštny nádych a vytvára príjemný kontrast k bielej. Aby však miestnosť nebola príliš ponurá, čiernu by ste mali používať striedmo a so značnou obratnosťou.

moderná kuchynská klasika v čiernom a bielom mramorovom kryte proti striekajúcej vode

Farebné doplnky je možné obzvlášť efektívne zdôrazniť najmä pri čiernej stene. Ale platí to aj naopak: pred bielou stenou pôsobia čierne akcenty dramaticky tmavo.

Tento príklad na obrázku vyššie ukazuje, ako atraktívne vyzerajú LED bodové svetlá a barové stoličky v čiernej farbe pred bielou kuchynskou linkou. Čiernu a bielu nájdete v kryte proti striekajúcej vode s mramorovým vzhľadom, zatiaľ čo svetlé drevené podlahy harmonicky dopĺňajú celkový obraz..

Meď a mosadz môžu svietiť a lesknúť sa

Nové nápady pre kuchyňu Odsávač medi, mramorové predné diely, matná čierna

Meď a mosadz sa presťahujú do kuchyne a pôsobia oslnivo. Ale musia byť dávkované tak, aby nezahltili miestnosť. Jemné doplnky v kovovom vzhľade pôsobia elegantne a obzvlášť harmonicky vyzerajú s tmavými prednými časťami kuchyne v antracitovej farbe.

Nové nápady do kuchyne, obkladová mozaika, medený vzhľad

Tieto mozaikové dlaždice sú opatrené vrstvou fólie, aby sa trblietali v teple červenom zlatom medi. Takýmto spôsobom sa veľmi dobre zvýrazní zadná stena kuchyne. K tomu sa kombinujú jemné predné diely v bielej alebo čiernej farbe, aby lesklý vzhľad nebol prehnaný.

Nové nápady do kuchyne zvládajú mosadzné farebné svetlo šedé predné diely čiernu pracovnú dosku

Rukoväte v mosadznej farbe sú drobnými ozdobami kuchyne. Okrem sivej a čiernej nepôsobí mosadz vôbec staromódne, ale veľmi moderne a svojim teplým zlatým leskom vytvára útulnú atmosféru. Gombíky a držadlá v mosadzných farbách sú tento rok v Ikea tiež v centre pozornosti.

Nové nápady pre kuchyňu faucety čierna mosadzná farba

Dôležitým prvkom, ktorý sa v dizajne kuchyne často zanedbáva, je batéria. Moderné kuchynské príslušenstvo oslavuje geometrickú čistotu a presviedča exkluzívnymi farbami a povrchmi. Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu a vysoko kvalitnej funkčnosti sú elegantné pákové mixéry fascinujúce v každom ohľade a skutočne pútajú pozornosť..

Dlaždice metra oslavujú svoj návrat

biela kuchynská dlažba metro obkladaný betónový mramor

Metro dlaždice sú v súčasnej dobe tiež obzvlášť trendy a elegantné. Nadčasová klasika presviedča nadrozmerným geometrickým obrazom a v bielej vyzerá obzvlášť elegantne. Dlaždice metra vďačia za svoje meno parížskemu metru a majú spravidla veľkosť 7,5 x 15 cm. Vďaka svojej univerzálnosti a geometrickej uniformite sa známe úzke obdĺžniky v zásade hodia k akejkoľvek farbe a akémukoľvek štýlu zariaďovania..

Šesťhranné dlaždice v šedej a krémovej farbe

nové nápady do kuchyne šesťhranné dlaždice vzorovaná farba šedá

Šesťhranné dlaždice sú obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým. Aby držali krok s týmto trendom, stále viac výrobcov dlaždíc prináša na trh najrozmanitejšie modely v rôznych farbách a zaujímavých vzoroch. Najmä v kuchyni existuje mnoho spôsobov, ako využiť moderné šesťhranné dlaždice.

Príklad vyššie na obrázku ukazuje, ako krásne vyzerajú šesťhranné dlaždice ako podlahová krytina v kuchyni. Dlaždice sú navyše prezentované vo veľmi modernej šedej farbe, o ktorej sme sa už zmienili. Dve vtáky jedným kameňom!

Kuchyne vyrobené z regenerovaného dreva – trend k materiálom šetrným k životnému prostrediu

moderná kuchyňa z regenerovaného dreva, čierny priemyselný vzhľad

Nábytok vyrobený z regenerovaného dreva sa stáva čoraz obľúbenejším, a nie bez dôvodu. Špeciálny materiál dodáva každej miestnosti veľmi osobitý charakter. Rekultivované drevo je trvalo udržateľný materiál, ktorý prináša jedinečné, rustikálne teplo. Rekultivované drevené prvky je možné ľahko kombinovať s moderným kuchynským nábytkom a doplnkami a sú obzvlášť obľúbené v industriálnom štýle.

Nové nápady pre kuchyňu vidiecky dom moderný nádych industriálneho štýlu