Kuchyňa

Kuchynský dizajn vhodný pre rodinu: nápady a tipy

Kuchynské nápady vhodné pre deti

Je zaujímavé sledovať, ako je to moderné Návrh kuchyne  Vyvinuté z miesta na prípravu iba na jedlo do miesta stretnutia pre celú rodinu, kde sa každý rád stretne po dlhom, ťažkom dni. Áno, stále je nás veľa, ktorí radšej zostaneme pred televízorom a dáme si niečo pod zub, ale zdá sa, že takéto rodiny sa radi stretnú v kuchyni aspoň na jedno rýchle raňajky! A práve tento vývoj priniesol koncept „sociálnej kuchyne“. Postavenie kuchyne ako „srdca a duše“ domu sa etablovalo vďaka všestrannosti modernej kuchyne ako sociálneho centra domova.

Myšlienka sa v posledných rokoch stala tak populárnou, že Diesel a Scavolini pracovali na novom koncepte kuchyne, ktorý slúži výlučne na tento účel a nazvali ho „Sociálna kuchyňa“. Ale možno nechcete novú kuchyňu. Potom môžete prísť s myšlienkou premeniť svoju existujúcu kuchyňu na sociálne centrum domu vhodné pre rodiny. Tu je pár tipov, ktoré vám s touto premenou môžu pomôcť.

Kuchynský dizajn vhodný pre rodinu: Ako môžete svoju kuchyňu premeniť na príjemné spoločenské centrum?

Návrhy dizajnu kuchynského ostrova pre rodinu

Asi najľahší spôsob, ako premeniť kuchyňu na sociálny priestor, je otvoriť ju v obytných priestoroch, ktoré ju obklopujú. Ak už máte otvorený pôdorys, nemáte sa čoho obávať. Ale pre tých, ktorí majú oddelenú kuchyňu, je určite dobré zbúrať jednu zo stien. Potom je váš priestor na varenie spojený s priľahlým jedálenským alebo obývacím priestorom. Ak vám to nejako prekáža, môžete miestnosť opticky vymedziť a vytvoriť medzi miestnosťami jasné hranice. Polovičná stena so vstavanými policami alebo sklenená stena sú v tomto prípade dokonalým riešením.

Šikovne postavená polovičná stena môže fungovať aj ako most medzi chladnou jedálňou na jednej strane a Návrh kuchyne slúžiť na druhom. Z kuchynskej strany môžete mať ďalší úložný priestor a na druhej strane je podávanie jedál a nápojov jednoduchšie a zábavnejšie.

Návrh kuchyne – kuchynský ostrovček a barová stolička

Kuchynský ostrovček obložený drevom, moderný, priestranný

Ak máte otvorený pôdorys a ste si stále istí, či chcete alebo nechcete transformovať svoju kuchyňu na príjemné spoločenské centrum, potom je čas pozrieť sa zblízka na kuchynské ostrovy. Moderné kuchynské ostrovy majú mnoho štýlov a ponúkajú veľa z hľadiska úžitkových priestorov, prípravných priestorov a dokonca aj rozťahovacích jedálenských stolov, ktoré sa v prípade nepoužívania zasúvajú. Skombinujte svoj všestranný kuchynský ostrov s elegantnými barovými stoličkami a získate nádherný priestor vhodný pre rodiny. Výber správnych barových stoličiek pre váš kuchynský ostrov môže znamenať rozdiel medzi pohodlnou a štýlovou kuchyňou a kuchyňou, ktorá je pre hostí a rodinu nepríjemná.

 Kuchynský dizajn – dobre organizovaný a ležérny zároveň

Nápady na dizajn kuchyne Úložný priestor poličky na ostrove

Jeden z dôvodov, prečo väčšina z nás pochybuje o dokonalom Návrh kuchyne je inteligentná zmes formy a funkcie, ktorú potrebuje. „Sociálna kuchyňa“ musí byť príťažlivým a príjemným miestom, ktoré má tiež neformálne a uvoľnené prostredie. Zdá sa, že príliš veľa moderných kuchýň kladie príliš veľký dôraz na iskrivý, ultra-minimalistický vzhľad, ktorý ich transformuje do sterilného prostredia. Rozhodne nechcete, aby bola v kuchyni kuchyňa, v ktorej svojim deťom poviete, že všetko je zakázané a môžu sa dotýkať iba jednej alebo dvoch vecí! To by vám mohlo poskytnúť dokonalý obraz o vašom dome, ale čoskoro by sa tam nikto neodvážil urobiť čokoľvek kvôli všetkým týmto prísnym pravidlám.

Prakticky nad pekný vzhľad!

Mramor top kuchynský ostrovček biele skrinky kuchynská lavica

Môžete si teda myslieť, že by sme nejaký odporučili Návrh kuchyne, kde je všetko neorganizované a chaotické? Nie, vôbec nie! Keď hovoríme o stále dobre rodinnej, dobre organizovanej kuchyni, hovoríme o mieste, ktoré zvládne dopravu a je stále dobre udržiavané. Namiesto mramorových dosiek sa rozhodnite pre povrchy ako nehrdzavejúca oceľ, žula alebo Corian, ktoré v skutočnosti nezaberú. Umiestnite krásne sklenené skrinky a porcelán na úroveň, na ktorú budú deti ťažko dostupné, a prispôsobte chladničku veľkosti kuchyne. Uistite sa, že vaše kuchynské spotrebiče nezasahujú do procesu varenia.

Úložné jednotky so sklenenými dverami sú tiež dobrým nápadom pre kuchyňu, sú oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie sa používajú. Každý v rodine vidí, kde sú uložené často používané zásoby jedla, aby ho nemuseli trápiť otázky každé dve minúty!

 Kuchynský dizajn vhodný pre deti

nápady na dizajn modernej kuchyne

Keď máte okolo domu deti, často to znamená investovať do dekoratívnych kúskov a povrchov, ktoré vydržia všetky ich činnosti. To platí rovnako pre kuchyňu, ako pre zvyšok nábytku. Potrebujete napríklad správnu veľkosť taburetky a iného nábytku, aby miestnosť vyzerala pre tých najmenších ešte príjemnejšie. Nemusíte nutne investovať do nábytku určeného pre deti, stačí si priniesť domov zodpovedajúcu stoličku, pomocou ktorej sa vaše deti môžu kedykoľvek dostať k umývadlu alebo pultu. Plyšové koberce a detské ihriská bezpečné pre deti sú tiež nevyhnutnosťou, keď máte tých najmenších nablízku. Často vymýšľajú tie najnepravdepodobnejšie spôsoby, ako sa zmocniť toho či onoho!

Zóna domácich úloh a útulné zákutia

Kuchynské dekoračné vankúše maľované sklo kuchynský splashback

Ak chcete vytvoriť kuchyňu, v ktorej by vaše deti mohli s vami večer stráviť nejaký čas, kým pripravujete rodinnú večeru, naplánujte si aj pre svojich najmenších malú pracovnú plochu, kde sa budú môcť venovať ručným prácam alebo písaniu domácich úloh. To nie je vôbec zlý nápad. Všetko, čo potrebujete, je malý priestor na stole a pár stoličiek. Môžete pridať niekoľko políc a nechať svoje deti mať svoje veci tam, namiesto toho, aby chodili do svojej izby každé dve minúty. Bezpečný hrací priestor slúži na podobný účel pre matky s veľmi malými deťmi. Ak máte v kuchyni požehnaný veľkorysý roh okna, pridajte k nemu ležadlo alebo bujné sedadlo a užite si tam svoje vzácne chvíle pokoja!

Zobraziť správu!

farebná kuchynská čierna tabuľa farba na stenu farebné stoličky

Rodinná tabuľa, stena, na ktorej sa deti môžu pochváliť všetkými svojimi výtvarnými dielami, alebo tabuľa na maľovanie, môžu z vašej kuchyne urobiť interaktívny priestor. Je to myšlienka, ktorá nevyžaduje veľa úsilia a výsledky uvidíte takmer okamžite! Túto oblasť je možné použiť aj na zanechanie správ iným členom rodiny a v „ére smartfónov“ to znamená, že si stále píšete správy, takže zverejnenie správy na stenu je ešte zábavnejšie. Je to len doplnok ako tento, ktorý v konečnom dôsledku robí obrovský rozdiel.

Ako teda nájsť nápady v dnešnom článku? Chcete čoskoro premeniť svoju kuchyňu na spoločenské ústredné miesto vo svojom dome, aby vyzerala ako „sociálna kuchyňa“?

Je zaujímavé sledovať, ako je to moderné Návrh kuchyne  Vyvinuté z miesta na prípravu iba na jedlo do miesta stretnutia pre celú rodinu, kde sa každý rád stretne po dlhom, náročnom dni..

Kuchyňa vhodná pre deti je nielen bezpečná, ale je aj navrhnutá tak, aby bola praktická

Nápady na dizajn kuchynského ostrova umývajú márnosť

Moderný kuchynský nábytok v rôznych farbách

jedálenský kút z farebných panelov z dreveného nábytku

Benzínová modrá stena a zelené stoličky – farebné akcenty v inak puristickej bielej kuchyni

minimalistická kuchyňa šedé zelené stoličky jedálenský kút

Klasická a moderná zároveň – kuchyňa pre celú rodinu

Kuchynské drevené fronty drevený nábytok bielej farby

Úložný priestor pre detské kuchynské potreby a papiernictvo

Drevená kuchyňa vo vidieckom štýle v moderných bielych čelách

Posedenie Jedáleň Kuchyňa v klasickom štýle

vintage dizajn nábytku nápady vhodné pre deti