Kuchyňa

Nájdenie správnej chladničky – tipy a trendy v kuchyni

Nájdite rady-chladničky-moderné-kuchynské-led-osvetlenie-drevené fronty-žulová pracovná doska

Ak si chcete kúpiť chladničku, dnes to už také jednoduché nie je, pretože existuje nespočetné množstvo inovácií a modelov pre veľmi odlišné požiadavky. Ale zároveň môžete revolučne zmeniť svoju vlastnú kuchyňu a opticky ju vylepšiť. Čo hľadáte pri kúpe chladničky? Pripravili sme pre vás tipy a trendy.

Pred kúpou chladničky by ste mali urobiť niekoľko základných rozhodnutí:

– Chcem chladničku a mrazničku v jednom?

– Stojí za to kúpiť americký model s úložným priestorom pre širšiu rodinu, to znamená dvojdverový model?

– Je pre mňa dôležitá environmentálna kompatibilita a tým aj energetická účinnosť?

– Chcem vstavanú chladničku?

– Hľadám najnovšiu technológiu, to znamená chladničku s pripojením na internet, ktorá dokáže komunikovať s mojím smartfónom?

Nie, to nie je vtip. V posledných rokoch na technologických veľtrhoch opakovane zobrazované chladničky s touchpadmi alebo integrovanými tabletmi, ktoré so svojimi užívateľmi komunikujú prostredníctvom wifi. To neznamená, že si jednoducho kúpime chladničku, ktorá nakupuje za nás – to je v tejto chvíli ešte veľmi ďaleko. Môžete nám však poslať fotografie obsahu skrinky vo svojom mobilnom telefóne a oznámiť nám, ktorým výrobkom čoskoro vyprší platnosť alebo budú prázdne. Ak si len nedokážeme predstaviť dobré menu na večerné stretnutie, nie je to pre našu chladničku, ktorá nám poskytuje pevné recepty, žiadny problém. Všetko samozrejme za predpokladu, že sme vopred zadali nastavené produkty ručne na touchpade.

Inteligentná chladnička Samsung

Nájdite trendový nastavovač chladničky-dotykový-RF4289-Samsung

Najmä Samsung a LG v posledných rokoch vyvinuli v tomto smere modely, napríklad RF4289 (Samsung) a Smart ThinQ (LG). Na tohtoročnom CES napríklad prišla spoločnosť LG aj s nožným senzorom, ktorý po aktivácii otvára dvere chladničky. Otázkou zostáva, či trik objaví aj domáci pes alebo mačka potom, čo nás pozoroval, ako operujeme …

V každom prípade komunikácia medzi smartfónmi a inteligentnými domácnosťami otvára úplne nové možnosti a bude zaujímavé sledovať, ako sa tieto veci budú vyvíjať. V každom prípade v Nemecku bol doposiaľ malý dopyt po takýchto high-tech zariadeniach. Uvedenie na trh v USA sa ešte len uvidí.

Ako nájsť správnu chladničku

Nájdite tipy na nákup a pravidelné skladovanie chladničky

Rozhodnutie o kúpe vstavanej chladničky nemusí nutne závisieť od toho, či je k dispozícii aj príslušná kuchyňa. Rovnako dobre to môže byť aj voľne stojace v kuchyni.

To, či ide o model s mraziacim priestorom alebo bez neho, však robí obrovský rozdiel. Variant s integrovaným mraziacim priestorom na jednej strane spotrebuje viac elektrickej energie, a preto je menej energeticky efektívny. Na druhej strane rýchlo dosahuje svoj kapacitný limit. Okrem malých mrazených potravín nie je takmer žiadny priestor, obzvlášť nie na skladovanie a skladovanie predvarených potravín. Niekedy to dokonca znamená, že sa skutočný priestor chladničky v dôsledku toho zmenšuje. Samozrejme, v niektorých domácnostiach je jednoducho nedostatok miesta na nastavenie viac ako jedného zariadenia.

Ak je však nedostatok miesta, je vhodnejšie zvoliť vyššie zariadenie, v ktorom sú obe oblasti zreteľne oddelené oddelenými dverami a ktoré ponúka väčšiu kapacitu. Samostatné dvere zabraňujú vyššie uvedenému dodatočnému výdaju energie. V tejto oblasti môžete získať jeden relatívne lacno Kúpte si chladničku.

Chladnička vedľa seba

chladnička-side-by-side-double-door-american

Veľké rodiny alebo rodiny v oblastiach ďaleko od supermarketu môžu hľadať oveľa väčšie modely. Malo by sa povedať, že existujú aj takzvané „vedľa seba“ chladničky, to znamená, že na jednej strane je chladnička, na druhej mraznička. Jedná sa o dvojdverové dvere, ktoré samozrejme ponúkajú oveľa viac úložného priestoru. Tento model chladničky pôvodne pochádza z USA a často má na strane mrazničky aj dávkovač vody a dávkovač ľadu – či už je k dispozícii drvený ľad alebo kocka. Pre takéto doplnky je však potrebná aj trvalá vodná prípojka.

Chladnička vedľa seba je napríklad RS7528THCSLEF od spoločnosti Samsung. Jeho vzhľad z nehrdzavejúcej ocele je elegantný a nadčasový. Na vonkajších dverách je regulátor teploty. Integrovaný viacprúdový systém chladí špeciálnym spôsobom: do priečinka na zeleninu je dodávaná vyššia vlhkosť ako v ostatných oddeleniach. To znamená, že ovocie a zelenina zostanú čerstvé oveľa dlhšie. Nemá však dávkovač ľadu.

LG GS 9366 NECZ s priehradkou na bar

chladnička-trendy-nastavenie-side-by-side-dvojité dvere-LG-GS-9366-NECZ

Tiež systém No Frost od LG sa zaoberá príslušným chladiacim výkonom. Cieľom tohto systému je umožniť rovnomerné chladenie; robí rozmrazovanie nadbytočným a je hygienické. Toto má napríklad LG GS 9366 NECZ.

Niektoré zariadenia majú dokonca priehradku na bar. Mať takto poruke nápoje je luxus, na ktorý si mnoho užívateľov s radosťou potrpí. Takýmto špecialistom je model Samsung RS7778FHCSLEF Side-by-Side, ktorý preto ponúka skutočne rozsiahle pohodlie.

Luxusná kuchyňa so vstavanou chladničkou

Tipy na chladničku-americká-chladnička-dvojdverové

Čo sa týka ceny, za luxus sa samozrejme platí. Na druhej strane si môžete ušetriť veľa jazdy po jednom hromadnom nákupe. Na druhej strane auto s inteligentnou chladničkou, ktoré si objednáte sami, by sa v budúcnosti mohlo stať nadbytočným …

Zdroje obrázkov:

ThreeDiCube – 322219877 / Shutterstock.com

Stokkete – 188281028 / Shutterstock.com

Photographee.eu – 243962401 / Shutterstock.com