Kuchyňa

Nerezová doska do kuchyne – výhody a nevýhody

Nerezová pracovná doska svietidlá biela-kuchyňa-tehla-stena-veľká-kuchyňa-ostrov-závesné

Chcete zrekonštruovať svoju kuchyňu a hľadáte novú kuchynskú dosku? Pretože existuje široká škála materiálov a modelov, z ktorých si môžete vyberať, musíte sa najskôr rozhodnúť. Dnes zhrnieme výhody a nevýhody Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele spoločne vám poskytnú tipy na správnu starostlivosť a predstavia niekoľko krásnych modelov do kuchyne.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele – navrhnite praktický kuchynský ostrovček

Brúsená nerezová pracovná doska-drez-tmavohnedá-kuchyňa-kuchynský ostrovček

Nerezová oceľ je preferovaným materiálom pre profesionálne kuchyne vo väčšine reštaurácií. Dôvod spočíva v jeho skvelých vlastnostiach – je takmer nezničiteľný. V poslednej dobe je nehrdzavejúca oceľ na pracovné dosky čoraz obľúbenejšia v kuchynskom zariadení v domácnosti a výhody materiálu si už môžete užívať pohodlne aj doma.

Výhody pracovnej dosky z nehrdzavejúcej ocele

Nerezová pracovná doska kuchynská linka vstavaná-masívne drevo-kuchynské skrinky-plynové varné dosky

Ako vlastník nerezovej pracovnej dosky sa môžete pochváliť mnohými výhodami. Po prvé, kuchynské dosky vyrobené z tohto materiálu sú trvanlivé a odolné voči takmer všetkým vonkajším vplyvom. Sú odolné voči teplu, vode a škvrnám. Nerezová oceľ má povrch bez pórov, takže do nej nemôžu preniknúť žiadne kvapaliny ani látky.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele zaisťuje hygienu počas používania

Nerezová pracovná doska kuchynský drez-príprava jedla-špagety

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele je pri pravidelnom čistení mimoriadne hygienická na prípravu jedál. Pleseň a všetky baktérie rozšírené v domácnosti nemajú proti povrchu z nehrdzavejúcej ocele šancu. Takýmto spôsobom sa staráte o zdravie svojich detí a rodiny.

Povrchy z nehrdzavejúcej ocele nemožno odfarbiť

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele kuchynský ostrov-krásne-kuchynské-barové stoličky-reflexné povrchy

Povrchy z nehrdzavejúcej ocele sa nezafarbia – nemusíte sa obávať zafarbenia olejmi, kyselinami, vínom, paradajkovými omáčkami ani potravinárskym farbivom. Preto sú tieto pracovné dosky ideálne pre rodiny s malými deťmi, ktoré často „pomáhajú“ svojim rodičom s varením. Všetko sa dá z povrchu rýchlo zotrieť a nezostanú po ňom stopy špiny.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele – odolná voči teplu

nerezová pracovná doska-zaoblená-neošetrená-tehlová stena-biela-kuchynské-skrinky

Na pracovnú dosku z nehrdzavejúcej ocele môžete položiť horúce panvice a hrnce – nedôjde k ich poškodeniu. Nasledujúca oblasť je zahriata, ale teplo neprebieha po doske. Ich povrch navyše zostáva v teplých letných mesiacoch chladný – ďalšia výhoda.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele je narezaná na mieru

nerezová pracovná doska-drez-vstavané spotrebiče-kuchynské linky-drevo

Kuchynské ostrovčeky s pracovnými doskami z nehrdzavejúcej ocele sú prispôsobené potrebám zákazníka, aby sa perfektne hodili do zodpovedajúcej kuchyne. Výsledkom je elegantná a na mieru vyrobená pracovná doska, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Populárnym variantom je dizajn so vstavaným umývadlom. To uľahčuje čistenie, pretože medzi drezom a pracovnou doskou často nie je žiadna hrana.

Optická ilúzia pre väčšiu kuchyňu z nehrdzavejúcej ocele

nerezová pracovná doska-povrch-plynový sporák-luster-vidiecky štýl

S pracovnou doskou z nehrdzavejúcej ocele sa odrážajú rôzne povrchy vo vašej kuchyni, čo vytvára optický klam a miestnosť vyzerá oveľa väčšia a jasnejšia. Ak chcete získať tento konečný súčet, poraďte sa s odborníkom na dizajn, ktorý vám môže ukázať najlepšie výsledky. Vhodné osvetlenie má pre túto optiku zásadný význam.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele do malej kuchyne

nerezová pracovná doska-malá-kuchyňa-bielo-sivá-barové stoličky-drevo

Táto pracovná doska sa dokonca hodí aj do menších kuchynských priestorov. Môže tiež slúžiť ako jedálenský kút, ktorý šetrí miesto. Na to je potrebná pracovná doska v tvare L s vystupujúcou časťou a pár barových stoličiek.

Moderná kuchyňa v bielej a sivej farbe

nerezová pracovná doska-kuchyňa-moderný-dizajn-bielo-sivá-drevená podlahová-barová stolička

Nerezová oceľ má skvelý vzhľad, ktorý je ideálny pre moderné kuchyne. Ak hľadáte lesklý moderný interiér, pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele je tou najlepšou voľbou. V byte v minimalistickom štýle je možné materiál skombinovať s čiernou alebo bielou a vytvoriť tak vkusný dizajn.

Nerezovú oceľ je možné ľubovoľne kombinovať

nerezová doska-drez-drez-žltá-kuchynské-skrinky-závesné-žiarovky

Tento kov má neutrálnu farbu a môže byť použitý v akejkoľvek kuchyni bez ohľadu na existujúce farby nábytku. Aj v kuchyniach s klasickým dizajnom sú nerezové pracovné dosky vhodným doplnkom.

Nevýhody dosiek z nehrdzavejúcej ocele 

nerezová pracovná doska-kuchyňa-kuchyňa nástenné skrinky-ostrovný-odsávač pár

Ako všetko, aj tu existujú tienisté stránky. Keď si kúpite dosku z nehrdzavejúcej ocele, bude spočiatku lesklá a bez škrabancov. Mali by ste však dávať pozor a pripraviť sa na to, že počas tejto doby dôjde k poškriabaniu povrchu. Napriek tomu škrabance na doske nevyzerajú vôbec zle a časom si na ne zvyknete. Kombinujú sa a po chvíli získajú prirodzený vzhľad.

Pracujte opatrne, aby ste sa vyhli priehlbinám

nerezová pracovná doska-klasika-kuchyňa-nerez-plynový sporák-odsávač pár

Po určitom čase môžete na nerezovej pracovnej doske očakávať preliačiny. Aby ste sa tomuto problému vyhli, je dôležité najať si špecialistu na inštaláciu pracovnej dosky, ktorý má s nerezovou oceľou dostatočné skúsenosti. Kov je obvykle umiestnený na drevo, aby bola pravdepodobnosť vzniku preliačin minimálna.

Pracovná doska z brúsenej nehrdzavejúcej ocele

nerezová pracovná doska-brúsená-kuchyňa-ostrov-reflexné-hrany-úložný priestor

Tento brúsený dizajn je menej lesklý, takže počítajte s menším poškriabaním. Myšlienka reflexných hrán vyzerá pekne a upozorňuje na malý kuchynský ostrov.

Studený vzhľad nehrdzavejúcej ocele

pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele-biela-lakovaná-kuchyňa-elegantná-bezúchytka-kuchynská linka

Niektorí ľudia nemajú radi chladný vzhľad kovu a do kuchyne uprednostňujú drevený nábytok. Najmä ľudia s profesiami, ako sú lekári, sestry alebo kuchynský personál, ktorí každý deň pracujú v miestnostiach s pracovnými stolmi vyrobenými z ocele, častejšie vyberajú do vlastnej kuchyne pracovné dosky z iného materiálu..

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele – žiadne škvrny ani odtlačky prstov

nerezová pracovná doska-čierna-biela-drez-police-nástenné svietidlá

Ako bolo uvedené vyššie, tieto dosky sa nezašpinia, ale odtlačky prstov zostanú po každom dotyku. Malé drobky sú tiež lepšie viditeľné na lesklom povrchu. Pri výbere dosky z tohto materiálu pre váš domov musíte vedieť, že by sa mala utierať pravidelnejšie ako ostatné povrchy.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele pre vonkajšiu kuchyňu

pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele-vonkajšia-kuchyňa-gril-záhrada

Ostrovy na varenie z nehrdzavejúcej ocele sú stále vhodné pre vonkajšie kuchyne. Je dôležité poskytnúť strechu, pretože povrch sa na slnku zahrieva a odráža slnečné lúče.

Kuchynský ostrovček so zaujímavým dizajnom

nerezová pracovná doska-betón-kombinácia-drez-kuchyňa-ostrov-šalát

Nerezovú oceľ je možné použiť samostatne na pracovnú dosku alebo kombinovať s inými materiálmi. Najpopulárnejšia je kombinácia s drevom, ale tento variant zobrazený pri betóne je rovnako krásny. Opýtajte sa odborníka na akékoľvek ďalšie možnosti, ktoré vám pomôžu vybrať si to pravé pre vás.

Správne čistenie dosiek z nehrdzavejúcej ocele v kuchyni

nerezová pracovná doska-umývadlo-kuchyňa-ostrov-jedáleň-rustikálny stôl

Pri čistení povrchov z nehrdzavejúcej ocele by ste nemali používať žiadne abrazívne čistiace prostriedky, pretože existuje možnosť ich zafarbenia alebo trvalého poškodenia. Uterák a teplá voda sú najbezpečnejšie spôsoby čistenia nehrdzavejúcej ocele. Takto zmiznú odtlačky prstov a šmuhy. Povrch z nehrdzavejúcej ocele je možné čistiť aj domácimi čistiacimi prostriedkami, ktoré obsahujú amoniak. Škrabance je možné liečiť bieliacou zubnou pastou, ale táto metóda funguje iba vtedy, ak sú veľmi malé.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele do domácnosti

nerezová pracovná doska-kuchynské zásuvky-drevená podlaha-veľký-kuchynský-ostrov

Nerezová pracovná doska do vlastnej kuchyne nie je pre každého. Napriek tomu vlastnosti materiálu vyzerajú pôsobivo, bez ohľadu na nevýhody. Ak si teda ceníte elegantný vzhľad, trvanlivosť a hygienické výhody, potom je pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele to pravé pre vás.