Krása

Permanentná depilácia – informácie a tipy k laseru, IPL a SHR

tipy na trvalé odstraňovanie chĺpkov-náklady-výhody-nevýhody-riziká

Aké nepríjemné môže byť neustále odstraňovanie chĺpkov na tele, nie je známe len dámam medzi nami. Mnoho mužov sa tiež uchýli k rôznym prostriedkom, ako sa zbaviť nechcených vlasov. A ak máte v zime šťastie, že ste leniví a schovávate si vlasy pomocou dlhého oblečenia, v lete to tak nie je. Existujú epilátory alebo voskovanie, ale to zase trvá veľa času alebo stojí peniaze v kozmetickom salóne. Preto nie je divu, že sa mnohé zaujímajú o trvalé odstránenie chĺpkov a rozhodnú sa tak urobiť. Mnohí však celej veci skutočne neveria a hľadajú ďalšie informácie. Radi by sme vám ich dnes ponúkli. Zistite, ako fungujú lasery, aké náklady môžete očakávať a koľko sedení je potrebných na to, aby ste si mohli dlhodobo užívať hladkú a krásnu pokožku..

Trvalé odstránenie chĺpkov – aké sú možnosti?

trvalé odstránenie chĺpkov shr-bezbolestné-náklady-tipy-depilácia-trvalé

Existujú dve možnosti úspešného a trvalého odstránenia chĺpkov. Najznámejšou metódou je laserová epilácia. Tu sa na odstraňovanie chĺpkov používa svetlo. Známa je aj liečba IPL. Novším variantom je SHR. Radi by sme vám predstavili všetky tri možnosti nižšie. Teraz zistíte, aký je medzi nimi rozdiel, koľko sedení je potrebných a ktorá z týchto troch je najlepšia na trvalé odstránenie chĺpkov.

Laserová epilácia

trvalé odstraňovanie chĺpkov-odstraňovanie chĺpkov na tvári-škaredé-otravné-trvalé-odstránenie

Trvalá epilácia laserom je najznámejšia. Aj keď sa tu používa svetlo, premieňa sa na teplo. Ten preniká do vlasových korienkov, čo spôsobuje ich odumieranie. Pri použití lasera je možná efektívna a presnejšia presnosť. Pri odstraňovaní chĺpkov svetlom sa používa melanín. Je to pigment, ktorý sa nachádza v tmavých vlasoch a pomáha prenášať teplo z lasera do koreňov. Lasery používajú výhradne lekári a sú len pre ne schválené.

permanentná depilácia-muži-krása-starostlivosť o telo

Dobrou správou je, že tento proces je relatívne bezbolestný. Dá sa očakávať len mierne potiahnutie, čo je samozrejme veľmi prospešné pri použití v oblastiach citlivých na bolesť, ako je oblasť genitálií alebo koža na tvári. Ak si teda chcete odstraňovanie chĺpkov užiť natrvalo, ale ste veľmi citliví na bolesť, môžete sa tu spoľahnúť na šťastie.

Liečba IPL

trvalé-odstraňovanie chĺpkov-nohy-leto-ženy-ipl

Ošetrenie na trvalé odstránenie chĺpkov pomocou laseru IPL môžu vykonávať nielen lekári, ale aj iné osoby. Skratka znamená „intenzívne pulzné svetlo“. To znamená, že sú vyžarované svetelné impulzy, ktoré, podobne ako pri laseroch, používajú teplo na znečistenie koreňov a zabránenie zarastaniu chĺpkov. Aj tu melanín prispieva k odstráneniu chĺpkov. Na rozdiel od ošetrenia laserom sa tu používa väčšie svetelné spektrum. To znamená, že sa naraz ošetrí väčšia plocha. Opäť by sa tomu však malo zabrániť v oblastiach s mnohými krtkami.

Chĺpky sa úspešne odstraňujú iba vo fáze rastu. Pretože však nie je možné, aby všetky vlasy rástli súčasne, je potrebné vykonať niekoľko sedení. Môžete očakávať až osem aplikácií, ale to sa môže líšiť od človeka k človeku a závisí od typu pokožky a vlasov. Po prvom ošetrení trvá až 20 dní, kým začnú vypadávať prvé vlasy. Medzi jednotlivými aplikáciami by tiež malo byť niekoľko (najmenej štyri) týždne.

trvalé odstránenie chĺpkov ipl tvár laserové ošetrenie

IPL je v súčasnej dobe najpopulárnejšou a najpoužívanejšou metódou na trvalé odstránenie chĺpkov. Náklady sú 50 až 200 eur za reláciu, takže sú dosť drahé. Ceny za laserové ošetrenie sú podobné. Je to však jednorazová investícia, pretože akonáhle sú korene teplom zničené, nedokážu sa samy obnoviť.

Nevýhody a riziká laserovej a IPL epilácie

trvalé odstránenie chĺpkov kozmetické-sedenie-laserové ošetrenie-ipl

Akákoľvek úprava svetlom a teplom má rovnakú nevýhodu. Oba spôsoby vyžadujú pigmenty na trvalé odstránenie chĺpkov. Vo svetlých chĺpkoch, ako sú blond, sivé alebo červené, ich takmer alebo vôbec nie je, takže ani IPL ani laser nemôžu prispieť k trvalému odstráneniu chĺpkov. Ošetrenie je tiež ťažké vykonať u ľudí s tmavou pokožkou, pretože sa môžu rýchlo vyvinúť popáleniny.

Vedľajšie účinky sú prítomné, ale zvyčajne časom zmiznú. K tomu samozrejme patrí začervenanie, ako sa vyskytuje aj počas epilácie alebo voskovania. V najhoršom prípade sa objavia kôry, ktoré sú tiež len dočasným problémom. Ak sa ľudia s tmavou pleťou rozhodnú pre liečbu svetlom, dá sa očakávať takzvaný posun pigmentu. To, čo znie na prvý pohľad dosť zle, ale je to len dočasný vedľajší účinok, ak by k tomu vôbec došlo.

trvalé-odstraňovanie chĺpkov-laserové-ošetrovanie tela-sedenie-teplo-svetlo

Pred ošetrením je dôležité, aby ste sa poradili s dermatológom. Je to kvôli tomu, že vás musia vyšetriť na kožné ochorenia, ako je rakovina kože. Ak sú tieto testy pozitívne alebo špecialista určí predispozíciu, je potrebné liečbu laserom alebo IPL odradiť. Je to spôsobené tým, že tieto metódy stimulujú rast buniek.

SHR ako trvalé odstránenie chĺpkov

trvalá depilácia-laser-body-beauty-women-depilácia

Skratka znamená „Super Hair Removal“. Táto technika na trvalé odstránenie chĺpkov je kombináciou laserovej metódy a takzvanej metódy pulzného svetla. Výsledkom je, že zahrievanie je pomalé. To má nielen tú výhodu, že je možné liečiť tmavé typy pokožky. Už tu nie sú problémom ani svetlé chĺpky, ktoré sa laserovými verziami nedajú odstrániť. Ošetrenie SHR je jemnejšie, čo znamená, že pokožka je lepšie chránená a je tiež bezbolestné.

Rovnako ako u IPL sa náklady veľmi líšia a závisia od časti tela, ktoré sa má liečiť, alebo od veľkosti oblasti. Malé oblasti tváre je možné ošetriť už od 40 eur za sedenie, pričom celé nohy stoja napríklad okolo 250 eur. Obvykle sa ponúkajú aj praktické balíčky, v ktorých sa skombinuje niekoľko oblastí tela za nižšiu cenu. Ceny pre mužov a ženy sa tiež líšia. Najlepšie je zistiť, čo je vo vašej oblasti najlacnejšie.

Vykonajte trvalé odstránenie chĺpkov doma

trvalé-odstraňovanie chĺpkov-diy-ipl-laser-zariadenie-doma

Mnohí sú ochotní investovať do domáceho zariadenia, aby ušetrili peniaze na mnohé ošetrenia. Ak si chcete sami urobiť trvalé odstránenie chĺpkov, mali by ste vedieť, že zariadenia IPL sú určite k dispozícii. Sú k dispozícii za rôzne ceny, takže by ste mali vopred zistiť, ktorá možnosť je lepšia. Nakoniec však možno predpokladať, že výsledok nebude taký uspokojivý, pretože na trvalé odstraňovanie chĺpkov sa používajú zariadenia, ktoré sú menej účinné ako zariadenia používané odborníkmi. Malé popáleniny sa môžu tiež rýchlo vyvinúť.

trvalé-odstraňovanie chĺpkov-doma-zariadenia-podpaží-depilačné

Ak sa však rozhodnete pre domácu liečbu, riaďte sa výlučne pokynmi výrobcu a najskôr vyskúšajte prístroj na malej a neviditeľnej oblasti, než budete pokračovať s väčšími časťami tela. Vopred a môžete sa poradiť s lekárom. Môžu vám poskytnúť ďalšie tipy a bezpečnostné informácie a prípadne vám odporučiť zariadenie.