jedáleň

Moderné zariadenie jedálne – 18 inšpiratívnych návrhov

moderné zariadenie jedálne zariadenie drevené stoličky z tmavej kože jedálenský stôl kuchyňa

Či už vo forme jedálenského kúta alebo ako samostatnej miestnosti, zariadenie do jedálne by malo byť starostlivo vyberané a ladiť so zvyškom štýlu zariaďovania. Ďalším dôležitým bodom je, že moderné zariadenie jedálne tiež vyhovuje vášmu vkusu. Teraz možno nemáte skutočnú predstavu o tom, čo chcete. Pri veľkom výbere to nie je neobvyklé. Dúfame, že vám pomôžeme s nasledujúcou galériou a dáme vám inšpiráciu na moderné zariadenie jedálne.

Moderný interiér jedálne s abstraktným tvarom

zariadenie moderná jedáleň abstraktný dizajn stoličky stôl drevo kuchyňa béžová vysoký lesk

Táto moderná jedáleň sa nachádza v malej kuchyni. Jedálenský stôl aj stoličky majú abstraktný tvar a skvele spolu ladia, aj keď majú inú farbu. Ako vidíte, nemusíte byť bez skvelého vybavenia len preto, že priestor je malý..

Okrúhle stoly pre moderné zariadenie jedálne

zariadenie modernej jedálne okrúhly jedálenský stôl béžové stoličky klavír biely interiér

Obzvlášť elegantne pôsobia aj okrúhle stoly. Ak sú aj tieto biele, ušľachtilý a zároveň moderný nábytok do jedálne je zaručený. Stôl je kombinovaný so svetlošedými stoličkami, aby v bielej miestnosti priniesol malé spestrenie.

Vybavte jedáleň skleneným stolom

zariadenie modernej jedálne sivé textilné stoličky koža čierne sklo idea

Vždy ste snívali o sklenenom stole? Potom by pre vás mohol byť tento variant ideálny. Jedálenský stôl je kombinovaný so sivými, elegantnými stoličkami a čiernymi koženými stoličkami pre „výkonné sedadlá“. Tento moderný nábytok do jedálne je vhodný pre akýkoľvek typ dizajnu miestnosti.

Zrkadlové povrchy pre malú jedáleň

zariadenie moderných jedálenských zrkadlových plôch skrinka kovová

V pomerne úzkom priestore si môžete vybrať moderný interiér jedálne s reflexnými povrchmi. Vďaka tomu miestnosť vyzerá oveľa priestrannejšie. Ale takéto modely sú tiež veľmi dobré vo veľkej jedálni.

Minimalistický interiér

zariadenie modernej jedálne, minimalistické biele jedálenské stoličky, čierna koža

Minimalistický štýl je v tomto prípade moderného interiéru jedálne okamžite zrejmý. Biely stôl aj čiernobiele kožené stoličky pôsobia skvelým dojmom a sú nádhernou pozvánkou na rodinné večery s chutným jedlom.

Moderný jedálenský stôl s jednoduchým dizajnom

zariadenie moderná jedáleň jednoduchý dizajn jedálenský stôl svetlo drevo biele stoličky kuchyňa

Tento jedálenský stôl zo svetlého dreva je jednoduchý a nemá žiadny špeciálny tvar. A práve to ho robí takým sympatickým. Na jednej strane nenápadný a na druhej strane masívny sa stáva vrcholom miestnosti a tvorí moderný nábytok do jedálne. Aby stoličky stále pútali pozornosť, mala by im byť zvolená iná farba.

Mixujte stoličky v jedálni

moderné zariadenie jedálne patchwork žltá stolička kovový rošt sivá parkety

Skvelým nápadom pre moderný interiér jedálne je tiež kombinovať stoličky vyrobené z rôznych materiálov a v rôznych štýloch. A farby je tiež možné zvoliť rôzne. Malá jedálenská časť, ako je táto, sa stane skutočným pútačom pozornosti.

Futuristické zariadenie

zariadenie modernej jedálne futuristický dizajn stoličky sklenený jedálenský stôl

Máte radi futuristický dizajn nábytku? Čo si myslíte o tomto pôsobivom modeli stoličky pre moderné zariadenie jedálne? Za zmienku určite stojí aj tabuľka. Čierne nohy stola, ktoré tvoria kríž, sú doplnené elegantnou sklenenou doskou.

Klasický a moderný zároveň

moderné vybavenie jedálne klasický biely čalúnený kreslo komoda koberec

Tu môžete vidieť klasickejší model nábytku do jedálne. Moderný nábytok do jedálne sa skladá z dreveného stola a stoličiek a dvoch kresiel, všetky s bielymi vankúšmi. Príborník bol tiež zvolený tak, aby ladil a biely koberec dodáva jedálni konečnú úpravu.

Moderný interiér jedálne s modrou stenou

zariadenie moderná jedáleň elegantná farba steny modrá tyrkysová benzínový bufet

Tento jedálenský stôl je tiež vyrobený z dreva. Naproti tomu stoličky sú vyrobené z bielej kože a kovu. Stoličky a jedálenské stoly však majú niečo do seba a tým je tvar nôh. Nábytok teda stále existuje ako celok a tvorí pôsobivé moderné zariadenie jedálne, ktoré je dokonale zvýraznené tmavomodrou stenou.

Oválny jedálenský stôl

zariadenie modernej jedálne oválny jedálenský stôl čiernobiely interiér otvorený obývací priestor

Ak sa vám zdá okrúhly alebo obdĺžnikový príliš nudný, môžete spadnúť aj na oválny jedálenský stôl. Tento čiernobiely a moderný nábytok do jedálne sa nádherne hodí k zvyšku interiéru otvoreného obývacieho priestoru.

Oválne, futuristické a moderné

zariadenie modernej jedálne oválny biely jedálenský stôl červené akcenty dekorácie ruže

Tento nábytok tiež vyzerá mimoriadne moderne. Sú vyrobené z bieleho plastu a vďaka vankúšom na sedenie majú atraktívne červené akcenty. Oválny, biely stôl je zasa ozdobený červenými ozdobami. Je pravda, že tento moderný nábytok do jedálne nie je tým pravým pre každého, ale skutočne púta pozornosť.

Moderný interiér jedálne – stoličky červeno -biele

zariadenie modernej jedálne červené biele stoličky nápad stôl z tmavého dreva patchwork

Zmiešajte dve farby pomocou stoličiek a vytvorte moderný interiér jedálne. Zvlášť atraktívna je aj myšlienka pridať k týmto stoličkám stôl z tmavého dreva. Výsledok je však úžasný. Harmonické a moderné usporiadanie jedálne, s ktorým si každý nemôže vynachváliť.

Tri farby v kuchyni s jedálenským kútom

moderné zariadenie jedálne drevo drevené poličky laminátové kovové stoličky

Kto hovorí, že môžete kombinovať iba farby z tej istej rodiny? V tomto príklade modernej jedálne s kuchyňou sa zmiešajú dva tóny dreva s kontrastnými bielymi a kovovými akcentmi a výsledkom je sen a skutočný úspech.

Farebné akcenty v jedálni

moderné zariadenie jedálne biely nábytok červený žltý akcent stena

Ak si ceníte úplne biely nábytok, mali by ste ho okoreniť farebnými akcentmi v podobe farieb na stenu, dekoratívnych predmetov alebo čalúnenia, aby atmosféra nebola príliš sterilná. V opačnom prípade je biely nábytok pre modernú jedáleň skutočne veľkým vrcholom.

Lavičky v jedálni

zariadenie modernej jedálne jednoduchý štýl lavica drevo kuchyňa oceľ

Lavičky sa v jedálni nachádzajú len zriedka. Zaistia útulnejšiu atmosféru, pretože v zariadení vytvoríte rustikálny prízvuk. Predstavujú teda veľkú zmenu tempa, pokiaľ ide o moderné vybavenie jedálne.

Stoličky Eames na zariaďovanie

moderné zariadenie jedálne ladí do pestrých farieb, škandinávsky

Pokiaľ ide o moderné vybavenie jedálne, treba samozrejme spomenúť aj stoličky Eames. Škandinávsky vkus, ktorý je nimi sprostredkovaný, je veľmi trendový, pretože dáva tiež určitý retro prízvuk. Vyberte si stoličky Eames v jednej farbe alebo kombinujte rôzne farby do trendového interiéru, ako sa to robilo v tomto prípade.