Interiérový dizajn

Zvieracia tlač v interiéri – nápady na dekoráciu, bytové doplnky a nábytok

nápady na živočíšnu tlač-tipy-zariaďovanie-moderné-klasické

Ak hľadáte nápady na zariadenie a dekoráciu, ktoré pravdepodobne nikdy nevyjdú z módy, so zvieracími motívmi a potlačami zaručene nič nepokazíte. Pretože sú nielen štýlové, ale dajú sa použiť aj v rôznych štýloch zariaďovania, aby vytvorili zaujímavý pútač očí. Nezáleží teda na tom, či je rustikálny, moderný, očarujúci, ženský alebo Art Deco. Napriek tomu by to s výtlačkami nemalo byť preháňané, pretože prepracovaný vzor sa môže rýchlo stať príliš dobrou vecou. Zostavili sme pre vás niekoľko nápadov, v akej forme môžete použiť Animal Print, a tiež vám ukážeme niekoľko príkladov vybavenia. nechajte sa inšpirovať!

kreslo so zvieracím vzorom-zariadenie-interiéru-dekorácie-nápady

Zvieracia potlač je preto typickým vzorom zvieracej srsti. Pretože sú skiny dostupné v rôznych farbách, je možné vytvárať akékoľvek efekty a štýly. Čiernobiela tlač zebry vyzerá v minimalistickej miestnosti veľmi dobre, zatiaľ čo klasický a prirodzený vzor Leo môže vytvárať farebný takt. Okrem toho existujú aj varianty v jasných farbách, ktoré samozrejme vytvárajú veľmi špeciálne zvýraznenia. Či už preferujete prirodzenú alebo extravagantnú farbu, je to čisto vec vkusu. Pretože aj v jednoduchom, minimalistickom interiéri môžu farebné textilné potlače, čalúnenie a tapety pôsobiť šik.

Tapeta so zvieracou potlačou

tapety so zvieracím vzorom-tiger-hnedo-béžové-pruhy-obloženie na stenu

Zvlášť holú stenu je možné okoreniť originálnymi tapetami a dodať miestnosti jedinečnú atmosféru. Na to sú vhodné predovšetkým menšie miestnosti, ako sú chodby, toalety, maskérne alebo šatne. V závislosti od veľkosti a funkcie miestnosti môžu byť všetky alebo iba dve alebo tri steny ozdobené tapetou.

tapeta so zvieracím vzorom-dalmatínci-čierna-biela-kúpeľňa-kovový-nábytok-WC

Dalmatínsky vzor je obzvlášť obľúbený pre tapety so zvieracími motívmi. Ako pravdepodobne hádate, jedná sa o biele pozadie s nepravidelnými čiernymi škvrnami. Tieto sú také obľúbené, pretože nie sú príliš dotieravé a štýlové. Vzor je neutrálnej farby, a preto ho možno kombinovať s akýmikoľvek inými farbami na zariadenie a dekoráciu. Výsledok je očarujúci, ktorý je dokonca možné vylepšiť pridaním niekoľkých medených alebo mosadzných akcentov.

dekorácie-tapety-krokodíl-had-obyčajný-štýl-bočný-stôl-na-zvieratko-tlač

Rovnaký efekt má aj čiernobiela tapeta zebra. Ak teda máte radšej prúžky ako bodky, je to dobrá alternatíva, ktorá nie je o nič menej populárna ako dalmatínsky variant. Aj tu získate neutrálne odtiene, ktoré je možné kombinovať s akýmikoľvek farbami a materiálmi. Sami sa rozhodnete, či drevo alebo kov na zariadenie príslušnej miestnosti. Alebo čo tak jednoduchší vzor krokodíla alebo hada?

Zvierací vzor na čalúnení

živočíšna tlač-čalúnenie-taburetka-moderný-dizajn-zebra-vzor

Elegantnými prvkami sú tiež čalúnenie s akýmkoľvek zvieracím motívom, či už je to pohovka, kreslo alebo pohovka so zvieracou potlačou. Takéto kusy nábytku sú nadčasové. So stoličkami môžete nielen ozdobiť jedálenský kút, ale napríklad aj krb ohraničením nábytku. Štýlový vzhľad môžete doplniť retro jednohubkou, pričom veľmi atraktívne vyzerá aj moderný nábytok so zvieracou potlačou. Klasická alebo jednoduchá moderná kuchyňa sa osvieži, ak sa použijú stoličky alebo barové stoličky s vankúšmi so zvieracou potlačou.

stoličky so zvieracou potlačou-jedálenský kút-jedáleň-škvrny-čierno-biele-hnedé-parkety

Podľa toho, ako extravagantne by mal vzhľad vyzerať, si môžete vybrať zebrový alebo dalmatínsky vzor alebo zvoliť prepracovanejší zvierací motív ako napríklad potlač geparda alebo leoparda v teplých béžových a hnedých tónoch. Jedinečné prostredie s vynikajúcimi pútadlami je zaručené a môže byť dokonca zdôraznené akcentovanou stenou so zodpovedajúcou tapetou. Aj tu však platí opatrnosť! Ani s čalúnením by ste to nemali preháňať, inak si rýchlo prezriete dizajn.

Koberec so zvieracou potlačou

zviera-potlač-koberce-interiérový-dizajn-vintage-nábytok-dekorácie

Koberec je dôležitým životným doplnkom, ktorý chýba takmer v každom interiéri. A keďže v dnešnej dobe existujú modely v najrozmanitejších farbách a s najrozmanitejšími vzormi, je tiež zrejmé, že nechýbajú zvieracie motívy a vzory. Pokiaľ len takýmto doplnkom vyzdobíte miestnosť, taktiež nehrozí, že by ste to prehnali. Naopak, vytvárajú príjemný akcent a pútajú pozornosť, ktoré môžu zvýrazniť akúkoľvek oblasť. Takto je možné navrhnúť nielen sedenie v obývacej izbe, ale aj jedálenský kút alebo priestor pred posteľou. A prečo si nedáte pozor na ladiace kúpeľňové podložky so zvieracou potlačou? Zvlášť zvýrazňujú jednoduché kúpeľne. Ak chcete ukázať odvahu, môžete tiež navrhnúť celú izbu s kobercom.

hovädzia koža-myšlienka-béžová-moderný-nábytok-art-deco-jednohubka

Ak ste sa rozhodli pre koberec ako dekoratívny variant, mali by ste zvážiť aj pravú alebo umelú kožušinu. A tu by sme chceli zdôrazniť predovšetkým hovädziu kožu ako dekoráciu, ktorá vytvára jedinečný rustikálny prízvuk v každom životnom štýle. Hovädzia koža je k dispozícii v rôznych farbách, takže je splnený každý vkus. K dispozícii sú aj moderné vzory patchworku.

Ozdobte vankúšmi

kresba-pohovka-vankúš-akcenty-deko-rustikálny-moderný-drevený-múr

Vankúše so zvieracou potlačou sú ďalším spôsobom zdobenia so zvieracou potlačou, kde môžete byť diskrétni a štýloví a neriskujete tým, že použijete príliš veľa vzorov. Okrem toho je toto príslušenstvo v porovnaní s ostatnými veľmi lacné a je možné ho kedykoľvek zmeniť, ak jeden deň stále máte zvieracie vzory. Vzory si prídu na svoje na jednoduchej pohovke, kresle alebo jednohubke a zvýraznia obývaciu časť spolu s nábytkom. Spálňu a presnejšie posteľ je možné počas dňa ozdobiť aj dekoratívnymi vankúšmi.

vankúš-zviera-potlač-art-deko-zariaďovací-štýl-stôl-mosadz-sklo

S vankúšmi môžete vytvárať aj kontrasty, napríklad vybavením hnedého gauča čiernobielymi motívmi alebo doplnením farby nábytku. Varianty sú početné! Skombinujte s nábytkom a dekoráciami z dreva pre rustikálny a moderný nádych alebo vytvorte pôvab s kovovými.

Nápady s tkaninami

zvieracie-tlacene-zaclony-béžovo-tigrie-zebra-stolička-sivé

Tkaninu so živočíšnou potlačou je možné zase použiť na záclony, prikrývky alebo dokonca na obrusy. Záclony sú dobrým a obľúbeným spôsobom, ako vylepšiť izbu a vytvoriť krásne, ale nie príliš rušivé akcenty. Navrhnuté so zvieracími vzormi, s týmto domácim doplnkom nič nepokazíte. Prestieranie na stôl alebo obrus na stôl je možné zase kedykoľvek zmeniť a použiť ho len v ktorýkoľvek deň. A ak používate vankúše na pohovku, môžete ich skombinovať so zodpovedajúcou útulnou prikrývkou, ktorá nielenže plní dekoratívnu úlohu počas dňa, ale tiež spríjemňuje čas na sedačke v chladnejších dňoch a večeroch jej zahriatím..