Interiérový dizajn

Priemyselný elegantný štýl v modernom byte v Tel Avive

zariadenie v modernom elegantnom štýle v industriálnom štýle

Priemyselný štýl neznamená len vysoké stropy, hrubé steny s betónovým vzhľadom, rúry a oceľové nosníky. Podľa najnovších trendov zariaďovania klasický priemyselný vzhľad stratil chlad a stáva sa viac domáckym, osobným a elegantným. Priemyselná elegancia je v súčasnej dobe na perách každého a zapôsobí svojou neformálnosťou. Dnes predstavujeme štýlový byt v izraelskom Tel Avive, ktorý je skvelým príkladom vybavenia v industriálnom elegantnom štýle.

Moderný byt v industriálnom elegantnom štýle

industriálny elegantný interiér otvorený obývacia izba

Byt bol navrhnutý architektonickým štúdiom Aviram Kushmirski v roku 2017. Má veľký otvorený obývací priestor, ktorý zahŕňa obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň, spálňu a dve kúpeľne. Interiérový dizajn odkazuje na priemyselný štýl bez toho, aby pôsobil príliš chladne a formálne. Prečítajte si viac o jednotlivých prvkoch zariadenia nižšie.

Obývačka

nápady na obývaciu izbu osvetlenie priemyselného elegantného štýlu

Najprv sa pozrime na otvorený životný priestor. Verejný priestor je členený tak, že ponúka maximálnu otvorenosť. Napriek tomu je každá jednotlivá oblasť a jej funkcia jasne definovaná s úplným oddelením od súkromných miestností. Dizajnový koncept je založený na vzájomnom vzťahu medzi elegantným a ležérnym. Je to štýlové, ale nie formálne; rafinované, ale nie falošné; inteligentný, ale nie náročný; kreatívne, inovatívne a bez módy závislej na čase.

obývacia izba dizajn obrázok okno žalúzie na ochranu pred svetlom

Obývacia izba je útulná, príjemná a zariadená s dôrazom na detail. Veľké obrazové okno otvára nádherný výhľad na mesto, ktoré je v noci krásne osvetlené. Priestor pred oknom je navrhnutý ako pohodlné sedadlo k oknu a vonkajšie žalúzie v čiernej farbe ponúkajú nielen dokonalú slnečnú ochranu na deň, ale aj praktickú obrazovku na ochranu osobných údajov vo večerných hodinách..

zariadenie obývačky s drevenými podlahami v priemyselnom elegantnom štýle

Nástenná jednotka sa skladá z dvoch častí: knižnice a priestoru pre televíziu. Za televíziou je stena obložená panelom s betónovým vzhľadom v obľúbenom industriálnom štýle. Tmavosivá farba dokonale harmonizuje s časťou čalúneného nábytku a koberca.

nábytok v priemyselnom elegantnom štýle nástenná knižnica kovová

Naľavo od televízie je polička s knihami, ktorá zaujme svojim dômyselným dizajnom. Poličky a police majú rôzne tvary a veľkosti a nepredstavujú len knihy, ale aj rôzne dekorácie. Materiál použitý na poličku s knihami je mosadz, ktorá je momentálne v móde a objavuje sa v iných častiach obývačky. Na osvetlenie architekti použili viacplameňové stropné bodové svetlá, ktoré pripomínajú výstavnú miestnosť.

interiérový dizajn priemyselný elegantný štýl obývačka kuchyňa závesná polička poháre na víno

Nábytok v obývacej časti je jednoduchý, ale má štýlový prvok. Konferenčný stolík z tmavého dreva je v harmónii s tmavou drevenou podlahou a zároveň vynikne na sivom koberci. Tmavomodrá pohovka vytvára v miestnosti sofistikovaný farebný akcent a okamžite sa stane pútačom pozornosti.

otvorená obývacia izba deliaca stena obývacia izba jedálenský kút

Na rozdelenie otvoreného priestoru na samostatné oblasti sa v strede miestnosti používa deliaca stena. Na strane obývačky je vyzdobená abstraktnou nástennou maľbou, zatiaľ čo druhá strana stále čaká na vhodné umelecké dielo..

Jedáleň

priemyselný elegantný štýl moderný byt kuchyňa veľká kuchyňa ostrov

Cieľom malej deliacej steny je opticky oddeliť obývaciu časť od jedálne. Na rozdiel od obývačky v tejto oblasti prevládajú tmavé farby.

priemyselný elegantný štýl interiérový dizajn jedáleň drevený stôl priemyselná lampa

Prírodné materiály tiež hrajú dôležitú úlohu pri navrhovaní bytu v Tel Avive. Jedným z príkladov je stôl zo skutočného dreva v jedálni, ktorý má prírodný vzhľad. Je spárovaný s čiernymi stoličkami a nad ním visí zaujímavá závesná lampa v industriálnom elegantnom štýle.

dizajn steny priemyselný elegantný štýl čierna stena so vzorom

Veľký dojem robí aj čierna stena za jedálenským stolom. Ich pútavý vzor je skutočným pútačom pozornosti v tejto časti bytu a dodáva celkovému dizajnu interiéru ďalší zaujímavý nádych. Stena navyše drží tajomstvo, a to výklopnú nástennú lištu.

zaujímavý dizajn steny skrytý výklenok bar

závesná lampa v priemyselnom štýle ľahká jedáleň

Kuchyňa

kuchyňa priemyselný elegantný štýl čierna biela šedá metalické akcenty

Monochromatická kuchyňa slúži ako prepojenie medzi obývacou izbou a jedálenským kútom. Farebná schéma v bielej, sivej a čiernej farbe je kombinovaná s prvkami z mosadze, ktoré jej dodávajú elegantný nádych. Tie sa používajú ako na kuchynskom ostrove, tak aj na zaujímavej závesnej poličke izbových rastlín a pohárov na víno. Regál je vybavený aj nepriamym LED osvetlením, ktoré nielenže vyzerá moderne, ale je aj veľmi praktické do kuchyne.

kuchyňa v čiernej priemyselnej elegantnej polici do skriniek bez úchytiek

kuchynský ostrovček závesná polička stropné osvetlenie črepníkové rastliny

moderná kuchyňa priemyselné kúzlo kuchynský ostrovček závesné policové stropné rastliny

Spálňa

spálňa sedadlo v industriálnom elegantnom štýle

V spálni taktiež nechýbajú prvky v industriálnom elegantnom štýle. Na rozdiel od verejného priestoru sú tu menej výrazné a stále spojené s rustikálnym nádychom. V zásade je izba moderná a pohodlne zariadená. Má manželskú posteľ s lavicou, dva nočné stolíky, sedadlo pri okne a minimalistickú šatníkovú skriňu s výklenkom pre televízor..

dizajn spálne priemyselné elegantné dvere stodoly čierne drevo

Rustikálnym prvkom, ktorý dobre ladí s moderným dizajnom, sú posuvné dvere, ktoré pripomínajú typické dvere stodoly. Sú natreté na čierno a spájajú izbu s obývacou izbou a vlastnou kúpeľňou.

spálne čalúnené čelo postele v industriálnom elegantnom štýle

Kúpele

moderný byt vchod v industriálnom štýle

Byt má dve moderné kúpeľne, ktoré sú zas zariadené v industriálnom elegantnom štýle. Jedna kúpeľňa je hneď vedľa vchodových dverí a druhá – v spálni.

čierny dizajn kúpeľne v industriálnom elegantnom štýle

Farebná paleta v prvej kúpeľni je založená predovšetkým na čiernych tónoch, ktoré sú kombinované s umývadlom a toaletou v bielej farbe. Zaujímavé závesné svietidlo v industriálnom štýle vytvára veľký akcent a svojim dizajnom pripomína veľkú závesnú lampu nad jedálenským stolom.

kúpeľňa priemyselný elegantný štýl čierna šedá minimalistická

V súkromnej kúpeľni je čierna zjemnená množstvom šedej a výsledkom je moderná kúpeľňa s monochromatickým dizajnom. Malý výklenok na stene funguje ako kúpeľňová skrinka a sprchovací kút je za presklenými dverami.

priemyselný elegantný štýl obkladov do kúpelne sprchový kút zo sivého skla

Nádherný výhľad cez panoramatické okno

bytový dizajn industriálny elegantný štýl súmrak

byt tel aviv panoráma výhľad balkónové sedadlo

Dizajn od Aviram Kushmirski

Fotografie Oshri Aviram