Interiérový dizajn

Sprievodca chladičom: Agónia voľby

Obývacia izba purpurová stena štýlový moderný vykurovací systém

Každý majiteľ domu alebo kondominia sa skôr alebo neskôr bude musieť vysporiadať s témou vykurovania. Ak sa stavia nový dom, stavia sa relatívne skoro, ale aj keď sa kúpi existujúca nehnuteľnosť, môže to byť nevyhnutné ako súčasť rekonštrukcie., zodpovedajúce radiátory musieť kúpiť. Kým pred niekoľkými generáciami boli radiátory relatívne rovnomerné, dnes je veľký výber, takže niektorí už pre stromy nevidia les.

Sprievodca radiátorom: sálavé teplo pre alergikov

Radiátor štýlový dekor béžovo ružová stena

Pri vykurovaní existujú dva zásadné rozdiely, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Aby bolo teplo vnímané ako príjemné, je často vhodné zvoliť si model, ktorý produkuje sálavé teplo. Pri týchto ohrievačoch je teplo generované infračerveným žiarením. Nie všetok vzduch v miestnosti je však zahriaty, iba pevné predmety, na ktoré lúče dopadajú. Na jednej strane je to nábytok, ale samozrejme aj človek, ktorý je v miestnosti. To je veľká výhoda pre alergikov, ktorí reagujú na domáci prach alebo peľ, pretože pri tejto metóde nedochádza k víreniu prachu. Pri konvekčnom teple, v ktorom je vzduch v miestnosti ohrievaný radiátorom, na druhej strane dochádza k cirkulácii vzduchu.

Vedenie chladiča – flexibilita

Radiátor obývacia izba schodisko chodba dizajn

Sekčné radiátory sú typické ohrievače, ktoré sú inštalované v mnohých starších domoch a bytoch. Pretože pomocou prepojovacích článkov je veľmi ľahké dosiahnuť v zodpovedajúcej miestnosti najvyšší možný tepelný výkon a sú lacné, sú stále veľmi obľúbené, najmä keď je potrebné vykurovať veľké miestnosti..

Ak však nemáte problémy s alergiami, môžete samozrejme použiť konvektor. Tieto ohrievače sú k dispozícii v mnohých veľkostiach a prevedeniach, čo má výhodu v tom, že sa s nimi dajú relatívne ľahko splniť vaše vlastné priania ohľadom inštalácie. Obyvatelia si však musia uvedomiť, že modely sú často relatívne drahé.

Rady k vykurovaniu – rúrkové radiátory do kúpeľne

tmavá stena dizajn drevený nábytok originálne nápady

Rúrkové radiátory sa používajú hlavne v kúpeľni. Môžu sa nachádzať v mnohých prevedeniach a sú veľmi vhodné na sušenie uterákov po použití. Sú tiež atraktívnym riešením, ktoré sa tiež ľahko čistí. Uteráky by ste však mali odstrániť z chladiča, akonáhle sú suché, pretože absorbujú časť tepla. Potom sa musí viac zahriať, aby sa zahriala kúpeľňa, čo zvyšuje náklady na energiu.

Neviditeľné podlahové kúrenie

Podlahy v teplom prostredí, čalúnenie moderným nábytkom

Panelové radiátory je v dnešnej dobe možné vidieť v mnohých domácnostiach. Sú relatívne nenápadné a majú dobrý tepelný výkon. Na druhej strane je podlahové vykurovanie, ktoré je inštalované v podlahe, neviditeľné. V tomto prípade môžu byť miestnosti voľne navrhnuté, pretože radiátory už nemusia byť brané do úvahy. Teplo je tiež rovnomerne distribuované v miestnosti; Podlahové kúrenie je preto často inštalované v kúpeľni, pretože sa tým vyhnete studeným rohom. Pokiaľ ide o podlahu, tu takmer vôbec nie je potrebné brať do úvahy; iba bežné koberce by sa nemali klásť vo veľkom, pretože to minimalizuje vykurovací výkon. Na riešenie podlahového vykurovania existujú špeciálne koberce, ktoré tento problém riešia.