Interiérový dizajn

Navrhnite nástenné výklenky a vytvorte viac úložného priestoru – 20 nápadov na bývanie

Nástenné výklenky vytvárajú modernú obývaciu izbu-televíziu-výklenok-poličku s knihami

Mnoho bytov má nástenné výklenky, ktoré na prvý pohľad pôsobia neprakticky a predstavujú skôr prekážku v zariaďovaní. Namiesto ich zamurovania však môžete využiť dostupný priestor a čo najlepšie ho využiť. V článku uvádzame niekoľko nápadov, ako používať Dizajnové nástenné výklenky, ozdobte ho a v interiéri ho premeníte na nádherný pútavec.

Navrhnite nástenné výklenky a nájdite vhodné vstavané skrine

Nástenné výklenky navrhujú kamenné steny-výklenok-vstavané skrine-úložný priestor-nástenná dekorácia

Podľa toho, kde a ako sú nástenné výklenky umiestnené, sa dajú prerobiť na praktický a zároveň krásny doplnok interiéru. Malé výklenky budú s väčšou pravdepodobnosťou použité ako výstavný priestor pre krásne dekoratívne predmety, nástenné dekorácie alebo vázy s kvetmi, tie väčšie sú ideálne pre vstavané skrine. To vytvára ďalší úložný priestor v miestnosti bez toho, aby zaberal voľný podlahový priestor.

Navrhnite nástenné výklenky a nainštalujte úložný priestor

Nástenné výklenky vytvárajú ďalší úložný priestor-obývačka-police-knihy-umelecká dekorácia

V bytoch s malými obývačkami, ktoré nemajú priestor na knižnice, je možné dostupné nástenné výklenky premeniť na úložný priestor. Ak výklenok nie je dostatočne hlboký na vstavanú skriňu, môžete namiesto toho nechať zabudovať jednoduché police a využiť ich ako úložný priestor.

Založte si malú obývačku, aby ste ušetrili miesto

Vytvorte nástenné výklenky police-drevo-nainštalujte-si-vytvorte-ďalší-úložný-priestor

Nástenné výklenky sú perfektné na priestorovo úsporné zariadenie malých miestností, pretože napríklad zaberajú podstatne menej miesta ako nástenná jednotka. Poličky do výklenku môžete tiež nainštalovať sami a potom ich navrhnúť a ozdobiť podľa svojho osobného vkusu.

Objednajte si skrinky na mieru do nástenných výklenkov

Dizajnové nástenné výklenky na mieru-zodpovedajúce-vstavané-v-objednanom-nábytku-televíznej poličke

Nástenná nika, ktorá sa vynára pod schodiskom, sa na prvý pohľad javí ako zbytočná oblasť, ktorú treba v každom prípade zamurovať. Namiesto plytvania týmto priestorom však môžete plochu presne zmerať a nechať si vyrobiť zodpovedajúcu nástennú jednotku.

Dizajnové nástenné výklenky – maximalizujte dostupný priestor v obývacej izbe

výklenok-dizajn-obývacia izba-biely-rám-obrazu-dekorácia-knihy-úložný priestor

Byty vo veľkom meste majú spravidla malú plochu a mali by byť zariadené tak, aby šetrili priestorom. Preto by ste sa mali pokúsiť využiť každý dostupný priestor. Ak sú nástenné výklenky navrhnuté s úložným priestorom, získate skvelú alternatívu ku klasickej polici, ktorá sa hodí aj do bytov v modernom štýle zariaďovania..

Urobte obývačku praktickou pomocou nástenných výklenkov

nástenné výklenky-dizajn-obývačka-výklenok-sedačka-obklad steny-tehlový-vzhľad

Úžasným nápadom na nástenné výklenky s dostatočnou šírkou a hĺbkou je poskytnúť im vankúše a vankúše a navrhnúť ich ako pohovku. S inou farbou steny alebo tapetou môže byť nástenná nika tiež krásne zdobená a jasne odlíšená od zvyšku obývačky.

Nainštalujte krb do výklenku v stene

nástenné výklenky-dizajn-obývačka-krb-vstavané skrine-drevený obklad-sedačka

Nástenné výklenky v obývacej izbe sú často vybavené moderným krbom s úložným priestorom na palivové drevo. Krb je takpovediac integrovaný do steny a funguje ako jeho súčasť. Niekedy sa dokonca vytvoria výklenky a použijú sa na inštaláciu krbu.

Dizajnové rozdeľovače miestností s výklenkami

stena-výklenok-dizajn-obývačka-izba-rozdeľovač-elektrický-krb-vstavaný

Oddeľovače miestností s výklenkami vytvárajú prepojenie medzi dvoma miestnosťami v interiéri a vytvárajú doma útulnú atmosféru. Krb, ktorý je presklený z dvoch alebo troch strán, vyzerá skvele vo výklenku rozdeľovača miestností a v miestnosti sa stane pútačom pozornosti. Aby stena nad krbom nepôsobila príliš masívne, je možné navrhnúť a použiť ďalšie nástenné výklenky, napríklad ako police na palivové drevo.

Navrhnite nástenné výklenky a primerane ich osvetlite

stena-výklenok-dizajn-moderný-byt-obývačka-osvetlené-výklenkové vázy

Ak navrhujete nástenné výklenky a chcete ich využiť ako výstavný priestor pre dekoratívne predmety, ako sú vázy alebo starožitnosti, určite by ste mali myslieť na vhodné osvetlenie. V závislosti od veľkosti oblasti, ktorú chcete osvetliť, môžete použiť zapustené bodové a bodové svetlá LED alebo svetelné reťaze a svetelné pásy.

Premeňte nástenný výklenok v kuchyni na kuchynský kút

výklenok-dizajn-kuchyňa-kuchynský kút-praktický-priestorovo úsporný-varná doska-pracovná doska

Kuchyne sú často navrhnuté v hlbokých stenových výklenkoch, ak ponúkajú dostatok priestoru pre kuchynské linky a spotrebiče. Spodné skrinky s varnou doskou perfektne zapadnú do výklenku a do stropu výklenku je možné zabudovať odsávač pár s osvetlením.

Navrhovanie veľkých nástenných výklenkov – nápad na vstavanú posteľ

výklenok-dizajn-vstavaná skriňa-vstavaná-rozkladacia pohovka-polička-polička-malá izba

Postele s úložným priestorom je možné zabudovať aj do nástenných výklenkov, čo je dobrý nápad pri navrhovaní detskej alebo tínedžerskej izby. Ak ide o veľký výklenok, môžete si nechať vyrobiť šatník a zariadiť tak miestnosť, aby ste ušetrili ešte viac miesta.

Navrhnite úzke stenové výklenky

nástenné výklenky-dizajn-spálňa-výklenok-polička-pravé drevené podlahové dosky

Ak potrebujete vo svojom byte viac úložného priestoru, ale chcete nechať podlahovej ploche voľný, môžete si sami postaviť výklenky a navrhnúť ich podľa potreby. Úzke nástenné výklenky sú ideálne pre štýlovú poličku s knihami, ktorá je integrovaná priamo do steny.

Nástenný panel s výklenkom do modernej spálne

nástenné výklenky-dizajn-osvetlenie-spálňa-dekorácia-kvetinové vázy-úložný priestor

Nástenné výklenky môžu slúžiť ako ďalší zdroj svetla v miestnosti. Priame alebo nepriame osvetlenie vo výklenku sa perfektne hodí do spálne a vytvára útulnú atmosféru. Ak však nechcete nechať výklenok prázdny, môžete ho ozdobiť malými vázami na kvety, izbovými rastlinami alebo rámami na obrazy.

Dizajnové spálne so nástennými výklenkami

nástenné výklenky-dizajn-spálne-nápady-posteľ-výklenok-osvetlenie-nočné stolíky

Ak je vo vašej spálni veľký výklenok, môžete namiesto výklenku umiestniť posteľ do výklenku. Nástenný výklenok môže byť obložený napríklad drevom a vybavený ďalším osvetlením a úložným priestorom. Takže obľúbený viac voľného priestoru v miestnosti, ktorý si môžete navrhnúť, ako chcete.

Nastavte malú miestnosť, aby ste ušetrili miesto, a navrhnite ju pomocou nástenných výklenkov

výklenok-dizajn-detská izba-úspora miesta-vybavenie-výklenok-komoda-police

Miestnosti pre deti a deti nie sú spravidla príliš veľké a mali by byť zariadené tak, aby šetrili priestorom. Nástenné výklenky sú na to ako stvorené, pretože môžu byť navrhnuté s komodou a poličkou súčasne.

Navrhovanie úložného priestoru v kúpeľni

Nástenné výklenky-dizajn-kúpeľňa-chodba-v-sprche-úložný priestor-kúpeľňové doplnky

Nástenné výklenky môžu byť nápomocné aj v kúpeľni, ak sú nainštalované na vhodnom mieste. V kúpeľni so sprchovacím kútom je úložný priestor pre príslušenstvo do vane, ako je šampón a sprchový gél, nevyhnutné, ale inštalácia ďalšej police môže zničiť vysokokvalitný vzhľad..

Urobte kúpeľňu praktickou pomocou nástenných výklenkov

Nástenné výklenky-dizajn-kúpeľňa-sprchovací kút-polička-úložný priestor-uteráky

Praktickejším a zároveň krajším nápadom by bolo postaviť nástenný výklenok a použiť ho ako náhradu police. Nástenný výklenok môže byť obložený stenovými dlaždicami rôznych farieb, aby kontrastovali so stenou.

Nástenný výklenok namiesto políc v kúpeľni

Nástenné výklenky-dizajn-kúpeľňa-úložný priestor-police-úložný-priestor-kúpeľňa-spodná skrinka

Ak je v kúpeľni nástenný výklenok, môže nahradiť aj nástennú policu do kúpeľne. Môžu byť vybavené policami, ktoré ponúkajú dostatok miesta na najnutnejšie kúpeľňové potreby a niekoľko vonných sviečok.

Navrhnite nástenné výklenky s izbovými rastlinami

stena-nika-design-osvetlenie-led-bod-vasa-izbove rastliny-trblietave-stena-panel

Ak chcete vo svojom vlastnom byte vytvoriť útulnú atmosféru, môžete výklenky v stene ozdobiť rastlinami. Na to sú vhodné sušené kvety a kytice, ako aj izbové rastliny a sukulenty. Je to dobrý nápad pre tie malé nástenné výklenky, ktoré nie sú vhodné pre úložný priestor.