Interiérový dizajn

Krb bez komína pre atraktívnu hru plameňov – 30 skvelých prevedení

Krb bez komína-obývacia izba-jedáleň-plynová priečka

Zvlášť v chladnom období vám chýba teplo, čo následne vedie k krúživým myšlienkam. Vďaka modernej technológii a bez veľkého úsilia sa krbový sen dá splniť kdekoľvek. Alternatíva, ktorá nemá žiadne nevýhody, je dekoratívna Krb bez komína, ktorý je prevádzkovaný plynom, etanolom alebo elektrinou. Vytvára hru plameňov bez dymu a jemného prachu.

Možný je krb bez komína

Krb bez komína-biely-moderný-škandinávsky-jednoduchý

Spravidla platí, že každý krb potrebuje odvetranie dymu. Takže bez komína to nie je komín. Stále existujú komíny, ktoré nevypúšťajú dym ani výfukové plyny, a preto sa podľa zákonných ustanovení nepovažujú za kachle na drevo.

Otvorený krb bez komína – nie každý krb potrebuje digestor

Krb bez komína -čierno-biely-škandinávsky-minimalistický

Etanolové krby sú známe aj ako bio alebo gélové krby. Pri nich vlastne vzniká plameň spaľovaním etanolu, ale bez škodlivých výfukových plynov a dymu. Útulné teplo je možné cítiť aj ako vedľajší účinok. Zapaľovanie, regulácia, všetko sa robí stlačením tlačidla.

Užite si krb na bioetanol bez komína a otvoreného ohňa

Krb bez komína -otvorená-obývačka-jedáleň-biela

Pri etanolovom krbe nie je potrebné pripojenie komína, ale zároveň si môžete užiť skutočnú hru plameňov. Veľkou výhodou je, že krb bez komína nepodlieha registrácii. Objednajte, vybalte a užívajte si. Môže byť namontovaný, zabudovaný do steny atď..

Etanolový krb bez komína – emisia tepla

Krb bez komína-minimalistická obývačka-plochý nábytok

Etanolové krby bez komína nie sú náhradou za vykurovanie. Pri spaľovaní etanolu vzniká ako vedľajší produkt dodatočné teplo, ktoré sa môže líšiť v závislosti od veľkosti miestnosti a výmeny vzduchu. Pri tepelnom výkone približne 3 000 wattov (3 kWh) pri spaľovaní 0,5 l etanolu za hodinu to možno vziať do úvahy.

Mini krb bez komína – bezpečná krbová zábava

Krb bez komína -moderný-tradičný-čierno-biely

Každý, kto má malé deti alebo domáce zviera, určite ocení bezpečný otvorený oheň. Takto sú presvedčivé moderné krby bez komína. Vďaka modernej technológii je krb simulovaný a vyzerá klamlivo reálne. Dnes je navyše času málo. Ak by ste sa museli starať o palivové drevo a jemný prach, kde je zábava a relax? Pre tých, ktorým sa zdá príliš veľa práce, sú tu tieto komíny, ktoré sú vďaka svojej konštrukcii a spôsobu prevádzky mimoriadne bezpečné a ľahko sa používajú..

Elektrický krb bez komína – Optická ilúzia vytvorená technológiou

Krb bez komína-minimalistický-betón-mramor-biely

Moderné elektrické krby s realistickým dojmom presvedčia o plápolajúcom otvorenom ohni. Toto je generované kombináciou LED osvetlenia a vodnej pary. Voliteľne je k dispozícii vykurovací výkon, vďaka ktorému je zábava ešte realistickejšia.

Krb bez komína s moderným vzhľadom

Krb bez komína -moderný-betón-otvorený-pôdorys

Elektrické krby sú tým pravým pre tých, ktorí chcú investovať málo úsilia do prevádzky. Bez rúbania a skladovania dreva, bez jemného prachu a dymu si môžete užiť skutočnú hru s plameňmi a stráviť tak dlhé zimné večery uvoľnene. Plameň je možné nastaviť pomocou diaľkového ovládača a jednoduché, bezdymové ovládanie krbu bez komína si môžete užívať.

Krb bez komína – 3D elektrický krb poslednej generácie

krb-bez-komín-drevo-obklad stien-prírodný kameň-moderný

Elektrické krby poslednej generácie pracujú na princípe 3D technológie a prinášajú revolučný vzhľad. Ilúzia skutočného ohňa s realistickými efektmi plameňa, iskrami a žeravými uhlíkami sa vytvára zahmlievaním parou a vytvára sa prepínateľná funkcia vykurovania..

Vykurovanie krbom bez komína – plynový krb

krb-bez-komína-drevo-malý-pútavý-plameň

Niektoré plynové krby si vystačia bez komína a napriek tomu vyčarujú nádhernú hru plameňov. Je to kvôli ich špeciálnej povahe. Iba plynové krby triedy A alebo AS v skutočnosti nepotrebujú komín. Fungujú podobným spôsobom ako typický kuchynský sporák a majú nízku úroveň znečistenia oxidom uhličitým.

Krb bez komína na kúrenie

krb-bez-komína-plyn-oceľ-sklo-dekorácia-vykurovanie

Plynové krby so sklenenou tabuľou sú veľmi účinné. To umožňuje lepšiu likvidáciu odpadových plynov a produkovaný oxid uhličitý sa uvoľňuje do otvoreného priestoru bez potreby komína. Výsledkom je čisté spaľovanie a množstvo škodlivín sa výrazne zníži.

Plynový krb bez komína na rohu

krb-bez-komína-rohový-moderný-dizajn-sklo

Pred kúpou plynového krbu by ste sa mali u výrobcu vopred informovať. Existujú plynové požiare, ktoré pracujú s propánom alebo zemným plynom. Tiež nie každý plynový krb môže fungovať bez komína. Niektoré vyžadujú špeciálny výfukový systém, iné by mali byť pripojené k plynovej prípojke alebo ich prevádzkujú kvapalinové náplne.

Krb bez komína vytvára skutočnú krbovú atmosféru

krb-bez-komína-plameň-otvorený-plyn-etanolový-ohrev

Čo je to vlastne dekoratívny krb? V zásade pozostáva z puzdra, ktoré môže byť navrhnuté veľmi atraktívne, a požiarneho boxu, ktorý je pod povrchom zvyčajne neviditeľný. Naplní sa palivom, napríklad alkoholom, a zapáli sa tyčovým zapaľovačom. Vytvára sa skutočný plameň, pri ktorom sa neuvoľňujú žiadne znečisťujúce látky ani toxíny.

Krb bez komína vhodný do akejkoľvek oblasti

krb-bez-komína-etanolová-lampa-sklenená spálňa

Etanolové a elektrické krby sú vhodné pre každú oblasť, pretože pri ich horení nevznikajú sadze, dym, toxíny ani znečisťujúce látky. Logicky, práve z tohto dôvodu nie sú potrebné žiadne komíny. Tieto systémy majú čisto dekoratívnu funkciu a to je vrchol, ktorý je obzvlášť cenený v zimných mesiacoch.

Skutočná krbová atmosféra s krbom bez komína

krb-bez-komína-drevo-obývačka-zvýrazňovač-pútač očí

Krby bez komína nemôžu plniť funkciu vykurovania. Slúžia na vytvorenie útulnej a útulnej atmosféry vo vašom dome, akú dokáže iba skutočný plameň ohňa. Z tohto dôvodu sa im hovorí aj ozdobné komíny.

Nainštalujte moderný krb bez komína

krb-bez-komina-stena-integrovana-dlazba-medena

V skutočnosti spaľovaním etanolu vzniká plameň, ktorý sa prirodzene ohrieva, ale je to príjemný vedľajší účinok. Bioetanolové krby môžu pomôcť zvýšiť teplotu v miestnosti, ale nedokážu miestnosť vykurovať.

Dekoratívny krb bez komína s drevom 

krb-bez-komína-etanol-integrovaná-kúpeľňa-onyx-parketová podlaha

Polená často vidíte v ozdobnom krbe, ale prekvapivo v skutočnosti nehoria. Sú to klamlivo skutočné repliky vyrobené z keramiky a nemôžu však horieť.

Dodatočne namontujte komín bez komína a zaistite bezpečné používanie

krb-bez-komína-kúpeľňa-luxus-mramor-biela

Krby bez komína sa ľahko inštalujú, ale napriek tomu majú špeciálnu konštrukciu z nehorľavých materiálov. Spaľovacia komora je zvyčajne vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a krbový obklad je navrhnutý tak, aby sa do okolitých stien alebo nábytku neodvádzalo žiadne teplo. Pri nákupe by ste však mali skontrolovať bezpečnostné prvky, ako sú TÜV a DIN.

Sklenený oheň ako vrchol v kúpeľni – krb bez komína

krb-bez-komína-kúpeľňa-betón-etanol-drevo

Či si užijete dlhý kúpeľ alebo si len padnete do oka, oheň vytvára atmosféru pre relaxáciu a snívanie. Sklenený oheň je potom možné vďaka jeho šikovnosti dobre využiť. Je flexibilný a dá sa použiť rovnako dobre v každej oblasti.

Zvýraznite v miestnosti – krb bez komína

krb-bez-komína-moderný-ušľachtilý-kov-čierny-integrovaný

Špecialitou tohto typu otvoreného krbu je, že na plamene sa dá pozerať zo všetkých strán. Všetky druhy sklenených ohňov pozostávajú výlučne z vysoko kvalitných a veľmi odolných materiálov, ako sú: izolačné sklo so zvýšenou tepelnou ochranou, škandinávsky Gletzschersteine, taliansky mramor, hliník atď..

Krb bez komína v spálni

krb-bez-komína-moderný-dizajn-hranatá spálňa

Dekoračné krby je možné bez problémov demontovať a znova zložiť. Vďaka tomu sú vhodné nielen na každý pohyb, ale aj na použitie v každej časti bytu, vo vnútri aj mimo domu. Vďaka svojej mobilite sa všetky typy krbov bez komína stále označujú ako nábytkové krby.

Široká škála modelov a prevedení Krb bez komína

krb-bez-komína-moderný-dizajn-deco-trojuholník

Dekoratívne krby sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, modeloch a materiáloch, ktoré spĺňajú všetky druhy požiadaviek. Vzhľadom na rozmanitosť tvarov a farieb je možné do každej miestnosti nájsť vhodný krb. V nasledujúcom texte je predstavených iba niekoľko možných variantov.

Exkluzívny dizajn – krb bez komína ako dekoratívny predmet

krb-bez-komína-moderný-dizajn-etanol-biely

Ak je roh v byte väčšinou ignorovaný a potrebuje revitalizáciu, tento efekt je dosiahnutý moderným krbom, pri ktorom už nie je potrebný komín. Dizajnérske kúsky interpretujú hru plameňov úplne novým spôsobom.

Ako alternatívu k krbu – moderná olejová lampa

krb-bez-komína-plynová lampa-oceľová dekorácia

Olejové žiarovky sú nám dobre známe už od staroveku. Moderné návrhy nemajú nič iné spoločné s princípom hry plameňov. Slúžia ako ušľachtilé bytové doplnky, ale aj ako hrejivé svetlo vo vonkajšej časti. Novým spôsobom je možné olej znovu naplniť zhora, takže už nie je potrebné ho rozoberať.

Alternatívne: krb bez komína, ktorý upúta pozornosť

krb-bez-komína-parapet-alternatíva-drevo-breza

V starých bytoch a domoch bol kedysi komín, ale mal by byť z nejakého dôvodu zatvorený a zostala iba jeho hranica. V opačnom prípade si môžete jeden kúpiť sami a namontovať ho na požadované miesto. Falošný krb alebo krbové kachle však slúžia ako krásna dekorácia a v obývačke, detskej izbe alebo spálni upútajú pozornosť.

Urobte krb bez komína veľmi dekoratívnym – ozdobte krbový krb krbovými sviečkami

krb-bez-komínovej rímsy-alternatívne-sviečky-čajové svetlá

Ohnisko krbu môže byť navrhnuté podobne ako skutočný krb. Na tento účel sú potrebné aj komínové sviečky, ktoré je možné krásne navrhnúť do výklenku krbu.

Dekoratívny krb bez komína – ozdobte krbovú rímsu

krb-bez-komína-rímsa-alternatíva-zrkadlo-dekorácia

Ak neexistuje možnosť pre skutočný krb alebo s ozdobnou vložkou, dobrou alternatívou je krbová konzola, falošný krb. Môže byť navrhnutý veľmi nápadito a vyzdobený inak v každom ročnom období. Zasvätený tip: zrkadlo alebo iná štruktúra steny na stene za krbovou konzolou bude tiež slúžiť ako zvýraznenie.

Falošný krb bez komína ozdobený drevom 

komín-bez-komín-rímsa-deko-biely-škandinávsky

Palivové drevo je zvyčajne škandinávske a je umiestnené okolo otvoreného krbu. Zvlášť dobre vyzerá aj ako dekorácia a pekne kontrastuje s bielou základnou farbou. Máte možnosť naukladať skutočné palivové drevo alebo ho naaranžovať čisto dekoratívne ako mozaiku z plochých kúskov dreva.

Ozdobte krbovú rímsu prírodnými drevenými kotúčmi

komín-bez-komínovej rímsy-deko-drevo-biely-slinok

Tradičnú krbovú konzolu dostanete v takmer každom obchode s nábytkom alebo si ju môžete vyrobiť sami. Drevené kotúče sú tiež súčasťou požiadavky na ručné práce, ale dajú sa určite lacno kúpiť u stolára.

Ekologizácia krbu bez komína – malé sukulenty 

komín-bez-komínovej rímsy-alternatívna-rastlina-sukulenty

Krb, ktorý sa už nepoužíva, ponecháva voľný priestor, ktorý je možné veľmi kreatívne implementovať. Táto oblasť je zvyčajne ústredným bodom miestnosti, a preto je obzvlášť vhodná pre akékoľvek dekorácie. Nápaditým nápadom je usporiadať malé rastliny, ktoré sa ľahko udržiavajú, napríklad sukulenty.