Interiérový dizajn

Retro nábytok pre zariadenie s nostalgickým šarmom

retro nábytok obývacia izba-dizajn-kúzlo-moderné

DS House je atraktívny rodinný dom v Sao Paolo v Brazílii, pre ktorý bol vybraný efektný retro interiér. Návrh, ktorý bol implementovaný a dokončený v roku 2015, pochádza zo Štúdia Arthur Casa. Chceme, aby ste navrhli tento úžasný dom s nábytkom Retro nábytok predstavte si zvonku aj zvnútra.

Retro nábytok do obývačky

retro nábytok kreslo-sedačka-konferenčný stolík-sklenený stôl z dreva

Domov s retro nábytkom je dôkazom, že každý výstrelok sa časom vráti. V kombinácii s modernými funkciami vytvára novo použitý nábytok veľmi zvláštne kúzlo, ktoré vytvára nostalgickú atmosféru.

Retro nábytok pre pohodlné sedenie

retro nábytok stoličky-nápad-hnedá-koža-neutrálne-farby

Moderný retro nábytok nájdete všade v dome. Retro obývaciu izbu zdobí retro sedačka a kreslá. Retro stoličky zaisťujú pohodlie v jedálni. Okrem rôznych textílií je tento retro nábytok vyrobený aj z hnedej kože. Na vystavenie retro lámp sa používa atraktívny sklenený stolík.

Retro nádych v obývacej časti

retro-nábytok-interiér-obývačka-krb-biele steny

Retro dizajnový nábytok je kombináciou rôznych materiálov. Okrem už spomínanej kože a textilu sa používa veľa dreva, ale aj jemného prírodného kameňa v podobe mramoru. Retro nábytok, ale aj interiérový dizajn vo všeobecnosti, pozostáva z neutrálnych a harmonicky kombinovaných zemských tónov, akými sú hnedá, béžová, biela alebo khaki.

Jedáleň s jednoduchým dizajnom

retro-nábytok-jedálenský-jedálenský-stôl-kameň-čierne-sklenené-konferenčný stolík

V dome sú zriadené rôzne miesta na sedenie na relaxáciu. Obývacia izba je jednou z miestností s útulným salónikom. Prechod medzi retro obývacou izbou a jedálňou má menšie posedenie so stoličkami a kreslami, ako aj konferenčný stolík z kameňa a skla, ktorý je ako stvorený na vychutnanie si popoludňajšej kávy, čítania alebo rozprávania. Retro nábytok tam pozostáva hlavne zo svetlých farieb.

Televízna miestnosť s retro obrázkami

retro nábytok, tv miestnosť, nízka doska, televízne nástenné obrazy

Na dekoráciu sa používajú aj ďalšie atraktívne nápady pre retro život. Televízna miestnosť má napríklad efektnú akcentovú stenu vyrobenú z retro obrázkov v čiernej a bielej farbe. Príborník s integrovaným stolom má moderný dizajn, ale farebne sa dokonale hodí k dizajnu retro nábytku.

Schodisko z dreveného trámu

retro-nábytok-schody-nápad-drevená-trámová-podlaha-béžová

Dekoratívne a zároveň užitočné využitie nespracovaného dreva nájdete na chodbe. Z trámov tam bolo postavené jedinečné schodisko. Tmavá farba kontrastuje so svetlou podlahou z prírodného kameňa a bielymi stenami. Kontrast v štýle je dosiahnutý použitím moderného zábradlia.

Moderné a retro prvky

retro-nábytok-ds-dom-predsieň-osvetlenie-originál-štúdio-arthur-casas

Drevené trámy slúžia ako opora pre schody. Tieto zaujmú svojim ultratenkým dizajnom. Táto myšlienka zaisťuje, že schodisko nepôsobí príliš objemne a predstavuje moderný prvok v tomto dizajne. Výsledkom je štýlové schodisko, ktoré je rustikálne a moderné súčasne.

Vertikálna záhrada

retro-nábytok-záhrada-vertikálne-bujné-tropické-rastliny

Za zmienku stojí aj svieža, vysadená, vertikálna záhrada, ktorá bola vybraná na návrh steny v záhrade. Nie je ozdobou len vstupného priestoru, ale celej steny pozdĺž bazéna. Použili sa tropické rastliny, ktoré sú pre túto klimatickú zónu typické. Vertikálna záhrada je skvelou alternatívou k bežnej záhrade, najmä na tomto pozemku, kde nie je priestor pre trávniky.

Predné okno

retro-nábytok-terasa-drevo-fasáda-bazén-stoličky

Okno v obývacej izbe s retro nábytkom je možné úplne otvoriť a ponúka perfektný prístup na veľkú terasu s dreveným bazénom. Bazén je moderný a dlhý, takže je ideálny na plávanie. Príjemnú atmosféru navodzuje aj osvetlenie bazéna.

Atraktívny dizajn terasy

retro-nábytok-terasa-pohodlie-luxus-lavička-jedálenský kút

Dokonalú relaxáciu okrem bazéna s modernými retro ležadlami zaručuje aj jedálenský kút na terase. Pozostáva z jedálenského stola s lavicami, ktoré sú moderné a kryté, a kuchynského ostrovčeka s pracovnou plochou a drezom. Súhra dreva a prírodného kameňa vytvára harmonické prostredie.

Drevená fasáda

retro-nábytok-fasáda-dom-design-brazília

Skutočnosť, že drevo hrá pri návrhu retro domu hlavnú úlohu, je opäť vidieť na fasáde. Pretože obklady stien z dreva sú pre retro dizajn bežné, boli zvolené aj pre fasádu domu. Toto má tiež atraktívny, vlnitý tvar a priťahuje pozornosť všetkých.

Dizajn od Štúdio Arthur Casas.