Interiérový dizajn

Čerstvé nápady na zariadenie živej obývačky

nápady-na zariadenie-rozmanitosti-farby-moderný-štýl-obývačka-podkrovie

Radi by sme vám predstavili 20 úžasných nápadov na zariadenie obývačky. Tam uvidíte, ako je možné zariadiť tmavú obývaciu izbu tak, aby pôsobila veselo a ako môžete monochromatickú obývaciu izbu oživiť niekoľkými doplnkami alebo doplnkovými kusmi nábytku. Pozrite sa do galérie nižšie Nápady na zariadenie a nechajte sa inšpirovať okorenením vlastnej obývačky! To vám určite vyrazí dych.

Nápady na zdobenie farbou

obývačka-nápady-na zariaďovanie-neutrálne-odtiene-akcenty-zelená-moderná-koberec

1. Celkovo je interiér tvorený neutrálnymi tónmi. Aby sa však do miestnosti vniesla malá farba, boli pridané akcenty v zelenej farbe. Za týmto účelom boli v sedacej časti použité ozdobné vankúše a moderný koberec.

Zariadenie obývačky v kontrastných farbách

Nápady-na zariaďovanie-obývacia izba-sedačka-stena-podlaha-montáž na tmavú stenu

2. Svetlé farby tu síce chýbajú, ale to nie je prekážkou toho, aby obývačka pôsobila prívetivo. Svetlé farby pohovky, steny a podlahy sa tu úspešne kombinujú s tmavšími farbami pre časť stien a predlžovaciu stenu..

Nápady na zdobenie kvetmi a zelenými rastlinami

monochromatická obývacia izba-zariadenie-dekoratívne-články-korenie-vankúše-pohovka

3. Monochromatický interiér, či už v obývacej izbe alebo v inej miestnosti, môže byť okorenený niekoľkými dekoratívnymi predmetmi. V tomto prípade sa to dosiahne pomocou vankúšov šikovne umiestnených na tmavej pohovke. Nemožno prehliadnuť ani farebný kvet na konferenčnom stolíku – ďalší spôsob, ako dodať miestnosti živosť.

Dizajn v prírodných farbách

Nápady na zariaďovanie-prírodné farby-béžová-sedacia-časť-koberec-zaujímavý-vzor-čierno-biela

4. Prírodné farby v béžovej farbe určujú zariadenie v tejto obývačke v každom ohľade. Stred obývačky, teda sedenia, zvýrazňuje skvelý koberec so zaujímavým vzorom. A aj keď je to len čiernobiele, poskytuje to rozmanitosť. Rovnaký efekt majú ozdobné vankúše na pohovke a pekný obrázok na stene.

Obývacia izba so sviežimi akcentmi

moderné nápady na zariaďovanie-farebné-koberce-nástenné-dekorácie-obývačky

5. Nielen pekné tulipány hneď padnú do oka. Koberec v skutočnosti opäť poskytuje farbu. To predstavuje farebnú dekoráciu pre oblasť medzi obývacou izbou a kuchyňou, ktorá by inak mohla pôsobiť príliš holo.

Nápady na zariadenie – dokonalé osvetlenie miestnosti

Nápady-zariadenie-sivá-rohová sedačka-stropné osvetlenie-minimalistický-monochromatický štýl

6. Ale môžete tiež nádherne navrhnúť miestnosť s osvetlením. Minimalistický nábytok v monochromatickom štýle takmer kričí po nejakej farbe. Aby sme to neprehnali, slúži tu na dobrú zmenu zaujímavé osvetlenie. Ten bol do stropu zapracovaný tak, aby bol izolovaný, a preto nebol rušivý.

Úspešná zmes štýlov a materiálov

moderný nábytok-tradičná-perzská-koberec-farba-v obývacej izbe

7. Čo tak skombinovať svoj moderný interiér s tradičným perzským kobercom. Možno to pre vašu myseľ neznie veľmi lákavo, ale pozrite sa, aký úžasný je výsledok v tomto prípade. Myšlienka je jedinečná a dodáva obývačke extra farbu.

Moderný dekor s tónmi dreva

Nápady-na-zariadenie-bielej-fotografickej tapety-plávajúce-schody-farebný-akcent-na-prednej strane

8. Toto biele zariadenie bolo okorenené fotografickou tapetou na protiľahlej stene. To zďaleka nie je všetko. Biele plávajúce schodisko má farebný akcent v podobe koralového schodu a prechádza priamo do príborníka. To dáva obývačke skutočne jedinečnú a modernú atmosféru. V blízkej dobe vás nikto nebude napodobňovať.

Prívetivá obývačka v podkrovnom štýle

Nápady na zariadenie šedo-modrej pohovky-svetlejšej podlahy-skvelé-farebné efekty

9. Sivomodrý gauč vyzerá neskutočne pohodlne a pozýva vás sadnúť si a ľahnúť. Obývačka vyzerá vďaka svetlej podlahe a bielym stenám veľmi priateľsky, ale aj trochu bezfarebne, nemyslíte? Majitelia si to určite tiež myslia, pretože nad pohovkou visí pekný obrázok so skvelými farebnými efektmi.

Nápady na zariadenie v klasickom štýle

Nápady-zariadenie obývačky-žltá-stena-mramor-maľba-klasické-umenie

10. Táto zaujímavá obývačka má veľa teplých farieb. To sa dosahuje žltou mramorovou stenou, ale aj maľbami klasického umenia. Takýmto spôsobom je dokonale zdôraznený nádherný, biely gauč.

Viac nápadov na vybavenie živej obývačky nájdete na Home-designing.com