domácnosť

Upratovanie garáže a suterénu: tipy na skladovanie a organizáciu

V mnohých domácnostiach garáž a suterén v zásade fungujú ako sklady. Od zimných pneumatík cez elektronické zariadenia až po škatule so starými platňami alebo CD – tam môžete uložiť všetko, čo nie je potrebné. Čím viac predmetov sa do tejto miestnosti dostane, tým bude chaotickejší. So správnou organizáciou môžete rýchlo dostať všetko do poriadku. V tomto príspevku prinášame tipy na to, ako si v garáži a v suteréne upratať a uložiť svoje veci úhľadne.

Možnosti skladovania garáže a suterénu

Upratovanie v garáži Tipy na udržanie poriadku

V závislosti od toho, čo chcete uložiť a koľko miesta je k dispozícii, si môžete vybrať z rôznych možností úložiska. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria celé úložné systémy, ako aj varianty šetriace priestor, ako sú závesné police a rohové police. Pretože ťažké predmety sú často uložené v suteréne alebo garáži, musíte dbať na vysokú nosnosť vybraného policového systému. V opačnom prípade by sa police mohli pod veľkou hmotnosťou prehýbať alebo dokonca spadnúť.

Správne skladujte ťažké predmety

Odolné kovové regály, ktoré udržia vo vašom dome poriadok

Najpohodlnejším a najbezpečnejším spôsobom skladovania osobných vecí sú pevné police. Jedná sa o obzvlášť stabilné policové systémy, ktoré je možné bez zaváhania zaťažiť ťažkými bremenami. Sú dobrým príkladom Odolné regály od toom, ktoré sú ponúkané v rôznych verziách, a preto sa hodia do každej miestnosti. Pokiaľ ide o materiál a veľkosť, na výber je niekoľko variantov, s optimálnym riešením pre každý účel. Regály vyrobené napríklad z dreva sú vizuálne veľmi atraktívne a majú domácky charakter. Ak však hľadáte úložný systém pre miestnosti, kde je vyššia vlhkosť, sú lepšie modely z pozinkovaného kovu alebo plastu.

Upratujte suterén drevenými policami

Aké ťažké police sú tam? Tieto police sa okrem materiálu líšia aj veľkosťou a konštrukciou. Môžete sa rozhodnúť pre rohové alebo závesné police šetriace priestor alebo sa spoľahnúť na klasický policový diel. Pokiaľ ide o montáž, policové regály pre vysoké zaťaženie sú ponúkané ako skrutkové aj skrutkové, pričom druhá možnosť umožňuje rýchlejšiu montáž bez nástrojov.

Čo váži ťažká polica?? Napriek svojej pôsobivej nosnosti gravitačné regály málo vážia a dajú sa ľahko prepravovať alebo premiestňovať. V závislosti od materiálu a veľkosti sa celková hmotnosť podláh a štruktúr obvykle pohybuje medzi 10 a 30 kilogramami.

Nedostatok miesta v garáži: použite strop a stenu ako úložný priestor

Tipy na organizovanie v garáži

Niekedy je haraburda v garáži taká veľká, že auto sa už nezmestí. Nie je to len nepríjemné, je to tiež zakázané a môže to viesť Pokuty od stavebného dozoru viesť. Musíte sa teda uistiť, že sa vaše motorové vozidlo vždy zmestí do garáže. V prípade nedostatku miesta môžete nainštalovať závesné systémy na steny a stropy, a tak optimálne využiť dostupný priestor až do posledného centimetra bez blokovania prístupu.

Týmto spôsobom vytvoríte väčší poriadok v suteréne a garáži

Vypratávanie skladovacej miestnosti, ignorovanie tipov na ďalší poriadok

Ak chcete dať do poriadku svoju úschovňu, mali by ste si naplánovať aspoň jeden deň do práce. Tu sme zhromaždili niekoľko praktických tipov, ktoré by vám mali pomôcť s organizáciou.

  • Najprv vyčistite miestnosť, zlikvidujte nepotrebné veci a zvyšok roztriedte do kategórií (napr. Záhradníctvo, športové potreby, náradie atď.)
  • Po vykopaní dôkladne vyčistite suterén / garáž.
  • Vyberte si vhodný policový systém.
  • Malé predmety tematicky ukladajte do úložných škatúľ, kartónových škatúľ alebo prepraviek a označte ich štítkom.
  • Na spodné police vždy ukladajte ťažké predmety a neprekračujte hmotnosť police.
  • Pokrytie nepoužívaných sezónnych predmetov, ako sú snowboardy alebo grilovačky.
  • Plánujte priestor pre nové položky.
  • Po uprataní urobte v garáži a suteréne poriadok.

Urobte si v garáži poriadok, aké možnosti skladovania existujú