domácnosť

6 praktických nápadov na uskladnenie vianočných ozdôb po vianočnom období

praktické nápady na ukladanie vianočných ozdôb tipy na poriadok

Teraz sa vianočné obdobie skončilo a dekorácie sa musia opäť pomaly ukladať. Vianočná výzdoba zostáva najneskôr do druhého januárového týždňa. Potom sú skutočné vianočné stromčeky zlikvidované vo väčšine domácností. V tejto dobe mnohé zbory organizujú zbierku vianočných stromčekov, aby občanom výrazne uľahčili prácu. Je to perfektná príležitosť na vytriedenie a zahnanie zvyšku vianočnej výzdoby. 6 praktických nápadov na uloženie vám pomôže uložiť vianočné ozdoby.

6 praktických nápadov na ukladanie a tipy na vianočné ozdoby

praktické nápady na skladovanie vianočné dekorácie úložné boxy boxy plastové plastové tipy

Každý rok po Vianociach je vianočná výzdoba rýchlo uprataná a budúci rok neviete, ktorá škatuľka je čo. Krehké sklenené vianočné ozdoby sa navyše môžu poškodiť v dôsledku nevhodného skladovania. Pri rozprávkových svetlách sa často stáva, že sa navzájom zamotajú. Vďaka veľmi jednoduchým trikom si môžete ušetriť veľa času na ďalšej párty a užiť si to nervy. Predstavujeme 6 praktických nápadov na uskladnenie a užitočné tipy na ukladanie vianočných ozdôb.

praktické nápady na uskladnenie vianočné dekorácie vianočné gule úložný box

1. Aby ste nemuseli každý rok kupovať nové vianočné gule, staré by ste mali udržiavať v dobrom stave. Ak ich všetky dáte dohromady do škatule, zrazia sa a nakoniec zotrú farbu a ozdobu. Aby ste tomu zabránili, môžete medzi loptičky jednoducho vložiť kus lepenky a uložiť ich do škatúľ. Praktickou myšlienkou je použiť na ukladanie ozdôb na vianočné stromčeky prázdne obaly od vajíčok alebo plastové obaly od čokoládových pusiniek.

praktické nápady na uskladnenie vianočné ozdoby vianočné gule vianočné ozdoby na stromček

praktické nápady na uskladnenie vianočné ozdoby dekoračné materiály baliaci papier uložiť

2. Na správne uloženie zvyšného baliaceho papiera a iného obalového materiálu do ďalšej párty je možné použiť tašku na oblečenie alebo obuv. Alternatívne na to môžete použiť držiak plastového vrecka (napríklad od Ikea). Toto sa jednoducho pripevní na stenu v sklade alebo zvnútra na dvere skrinky. Baliaci papier je teda vždy po ruke.

praktické nápady na uskladnenie vianočných ozdôb, baliaceho papiera a pásky

praktické nápady na skladovanie vianočné dekorácie svetlá víla úložný box

3. Zvlášť pri starých rozprávkových svetlách, ktoré sú väčšinou zamotané v taške, máte pocit, že ste zavalení poriadok v kábloch. Preto je lepšie skladovať rozprávkové svetlá úhľadne. Na to budete najskôr potrebovať kus lepenky. Jednoducho naň omotajte reťaz svetiel. Nožnicami odstrihnite niekoľko medzier v kartóne, aby sa kábel znova neodvíjal. Nakoniec nechajte všetky rozprávkové svetlá v plastovom boxe a chráňte ich pred vlhkosťou.

praktické nápady na uloženie vianočných dekorácií rozprávkových svetiel

praktické nápady na ukladanie vianočných ozdôb, drobnosti, odložte remeselné materiály

4. Aby ste najrozmanitejšie vianočné ozdoby mohli šikovne skladovať počas celého roka až do ďalších Vianoc, mali by ste ich zoradiť podľa materiálu. Malé položky uchovávajte v malých škatuliach oddelene od väčších. Môžete dokonca použiť starý balíček tetra, ktorý bol vopred dôkladne vyčistený.

praktické nápady na skladovanie vianočná dekorácia plastový úložný box

5. Prehľadné úložné boxy s vekom sú k dispozícii v každej veľkosti. Majú tiež výhodu, že vždy viete, čo sa v ktorej škatuľke nachádza. Ak máte niekoľko políčok, ktoré nie sú priehľadné, mali by ste ich označiť. V opačnom prípade ich budúci rok budete musieť otvoriť, aby ste niečo našli.

praktické nápady na uskladnenie vianočných ozdôb úložné boxy boxy

6. Namiesto toho, aby ste si museli zaobstarať priehľadné plastové úložné boxy, môžete použiť boxy, ktoré vám zostali doma. Na to sú vhodné aj škatule od topánok a akékoľvek obaly. Alternatívne môžete najmenšie ozdobné prvky zabaliť do plastových vreciek na zips a uložiť do väčšej škatule.

praktické nápady na skladovanie vianočné dekorácie škatule štítky objednávka

praktické nápady na uskladnenie vianočných ozdôb