DIY, kuchyňa

Doska na krájanie z mramoru, plastu alebo dreva pre zdravý život

Nápady na čistenie dreva na doske

V dnešnej dobe existuje mnoho rôznych možností a prevedení z mramoru, plastu alebo Doska na rezanie dreva ponúkané. Krájacia doska je rovnako dôležitá ako správny nôž a môže vám výrazne uľahčiť život. V každom prípade je pri výbere kuchynského príslušenstva veľmi dôležité nielen myslieť na odolnosť a dizajn. Baktérie môžu žiť v malých trhlinách na doske a na surové mäso, morské plody, varené mäso a čerstvé produkty sa odporúča používať rôzne dosky na krájanie. Pri kúpe rezačky by ste mali myslieť na hygienickú údržbu.

Existuje mnoho argumentov v prospech každého druhu krájacej dosky – mramoru alebo plastu Doska na rezanie dreva. Niektorí odborníci sa domnievajú, že drevené dosky na krájanie ponúkajú prirodzenú ochranu pred baktériami, pretože nemajú radi drevené povrchy. Dosky na rezanie plastov a mramoru naopak nemožno impregnovať kvapalinami.

Drevená doska na krájanie – klady a zápory

Doska na krájanie z nerezovej ocele

Jedná sa o jednu z najstarších rezných dosiek Doska na rezanie dreva. Dosky na rezanie dreva majú oproti syntetickej doske výhody a nevýhody. Drevo má prírodné sterilné vlastnosti. Malé praskliny na povrchu sa môžu samy uzavrieť. Nikdy nenechávajte drevené dosky na krájanie v umývačke riadu alebo vo vode dlhší čas, pretože by to poškodilo lepidlo a materiál. Ak doštičku očistíte od soli, zbavíte ju všetkých pachov. Soľ stačí nechať niekoľko minút odležať na doske a potom ju opláchnuť vodou.

Doska na krájanie z plastu alebo dreva?

Plastová doska na krájanie-hygienické-výhody

Mnoho ľudí si myslí, že plastové rezacie dosky sú v zásade lepšie pre ich zdravie. Tiež známe ako polyetylénové rezacie dosky, majú povrch, ktorý je dosť mäkký a nemôže sa sám zavrieť. Tento materiál sa naopak ľahko čistí a je možné ho umývať v umývačke riadu.

Doska na krájanie z mramoru alebo dreva?

Kuchynská mramorová doska na rezanie dreva

Väčšina dosiek na rezanie mramoru nie je ideálna na rezanie. Stáli viac ako jeden Doska na rezanie dreva môžete ich však napríklad umyť mydlom a teplou vodou. Sú odolnejšie a nôž nepukne na povrchu – nemusíte sa teda báť baktérií v trhlinách. Bez ohľadu na to, aký typ doštičky si vyberiete, pravidelné úplné čistenie sa vyplatí.

Moderná doska na krájanie pre okrúhle umývadlo

výhody moderných plastových rezných dosiek

Hygienická starostlivosť o drevenú dosku

Krájacia doska-hygienická starostlivosť o drevoPraktická drevená doska na krájanie

Krájacia doska drevo zaujímavý dizajn

minimalistická kuchyňa

minimalistická plastová doska na krájanie

Mramorová doska na krájanie v rustikálnej kuchyni

Mramorová doska na rezanie v modernom dizajne

Kuchynská linka z čierneho mramoru

doska na krájanie z čierneho mramoru a plastu

Zaujímavá a praktická drevená doska na krájanie

Čistenie dosky na rezanie dreva