Remeselné nápady

Práca s deťmi: 14 nápadov na spracovanie dreva a jednoduché pokyny

Drevo je jedným z najobľúbenejších materiálov, z ktorého môžete vyrobiť veľa krásnych vecí. Remeselné možnosti sú početné! Deti môžu tiež baviť práca s drevom a navrhovanie krásnych figúrok, dekorácií a predmetov pod dohľadom dospelej osoby.

Spracovanie dreva s deťmi nápady-základná škola-držiak pera-dizajn-muž

Dnes vám poskytneme niekoľko jednoduchých nápadov Práca s drevom s deťmi, ktoré je ľahké vyrobiť pomocou správnych nástrojov.

Práca s deťmi v jasliach

Práce s drevom s deťmi nápady-denná starostlivosť-kocky-maliarske-veže-budova

Menšia práca s drevom s deťmi – to je samozrejme flexibilný termín. Niektoré z projektov je možné vykonať s malou schránkou na náradie, iné vyžadujú trochu viac manuálnej zručnosti. Malé deti v dennom stacionári môžu napríklad maľovať drevené kocky podľa vlastného uváženia a používať ich na vymýšľanie vlastných návrhov. Bloky a stĺpy sú obzvlášť dobré na stavbu veží.

Ľahká práca s drevom s deťmi

práca s drevom-deti-nápady-chlapci-batoľatá-závodné autá-gombíky-drevené kolíky

Drevené spony sú ideálnym materiálom pre ručné práce pre deti, pretože sú veľmi univerzálne v možných použitiach, ale ľahko sa s nimi pracuje. Výhodou je, že sú lacné a sú tiež vyrobené z prírodného produktu. Zvlášť malí chlapci by si s drevenými autíčkami užili veľa zábavy.

Hrací kútik v škôlke

drevo-deti-nápady-závodné-autá-dráha-washi-páska-podlaha

Na výrobu týchto skvelých závodných automobilov potrebujete drevené klipy, farbiace alebo washi pásky, veľké gombíky, špáradlá, lepidlo a ozdobné slamky. Špáradlá slúžia na točenie pneumatík. Skvelým nápadom by bola aj táto automobilová závodná dráha na podlahe, ktorá je jednoducho vyrobená pomocou washi pások.

Drotár s preglejkou & ozdobiť – 10 skvelých nápadov na DIY na imitáciu

Ručné práce s drevom – 7 nápadov s návodom na každé ročné obdobie a každý vek

Drotár s recyklovaným drevom pre jedinečné vianočné ozdoby

Drobné drevené plachetnice s malými deťmi

práca s drevom-deti-nápady-plachetnice-naplavené drevo

Pohrať sa s deťmi na plachetnici je perfektná aktivita na horúce letné dni. Ak vezmete svoje dieťa na prechádzku do lesa, porozhliadnite sa okolo seba a zistite, či nájdete nejaké pekné vetvy, ktoré by sa dali použiť na plachetnicu. Ideálne je aj naplavené drevo.

jednoduchý návod na plachetnicu

práca s drevom-deti-nápady-batoľatá-jednoduché-pokyny-plachetnica

Rám je najskôr vyrobený zo štyroch kusov dreva, potom sú ostatné prilepené na svoje miesto. Stožiar sa potom zapichne do trupu lode a zlepí. Plachty, vlajky a záchranné koleso sú vystrihnuté zo stavebného papiera. Dieťa môže tiež kresliť vtipné vlajky na farebný papier pomocou pasteliek.

Ježkový držiak na pero vyrobený z dreva

Nápady na prácu s drevom s deťmi Držiak pera Ježek pracuje s detskou základnou školou

Nový držiak pera do školy je dobrý nápad na prácu s drevom s deťmi. Namiesto výroby škatule na perá môžete vidieť ježka. Na tento účel si môžete stiahnuť a vytlačiť šablónu. Rozmery svojho ježka si môžete určiť sami. Môžete použiť nasledujúce rozmery: výška 10 cm / šírka 15 cm / hrúbka 50 mm.

Šablónový ježko na prácu s drevom s deťmi

drotárstvo, nápady na prácu s drevom, nápady pre deti, drevený držiak na ježka

Tŕne ježka predstavujú farebné kolíky. Uistite sa, že vrták zodpovedá veľkosti kolíkov. Tu bol použitý nástavec na dierovanie 19/64 mm. Otvory smerom k okraju je možné vyvŕtať o niečo hlbšie ako tie v strede, pretože obrys ježka je v strede o niečo vyšší. Bolo vyvŕtaných 12 otvorov. Potom treba všetko jemne obrúsiť a natrieť bezfarebným lakom.

Práce s drevom s deťmi základnej školy

Práce s drevom s deťmi-nápady-držiak pera-deň matiek-darčeky-fotografie s detskou základnou školou

Ak nemáte pílu alebo vhodnú šablónu, ale máte iba vŕtačku, potom sú drevené kocky na jednoduché práce s drevom s deťmi ako stvorené. Rodinné fotografie je možné nalepiť aj na boky drevenej kocky. Perfektný tip na darček ku Dňu matiek!

Malé drevené práce s deťmi – návod 

práca s drevom-deti-nápady-držiak pera-základná škola-kocky

Na vrch drevenej kocky nakreslite mriežku 16 polí. V každom krížovom bode vyvŕtajte zvislý otvor hlboký 5 cm. Hrúbka vrtáka by mala byť o niečo hrubšia ako kolíky. Drevenú kocku opatrne prebrúste. Teraz môžu deti namaľovať jednu stranu kocky alebo všetky štyri. Držiak pera sa potom rozotrie s leštidlom zo včelieho vosku.

Halloweenske figúrky vyrobené z lamiel

práca s drevom-deti-nápady-halloween-zdobenie-maľovanie-drevené trámy

Odrezané a natreté dosky je možné použiť na vytvorenie nádherných sezónnych dekorácií pre vonkajší priestor. Tiež veľmi ľahko sa stavia. Aby sa zabránilo prevrhnutiu dielov, sú upevnené na vodorovnej doske.

kreatívne drevené dekorácie na Vianoce a v zime

Práce s drevom s deťmi-nápady-vianoce-drevené lamely-maľba-záhradná dekorácia

Akonáhle sú drevené lamely narezané na mieru, môžu byť ozdobené podľa vášho želania. Frankenstein, duchovia, tekvice Jack-O a múmie sú obzvlášť obľúbenými motívmi Halloweenu. Na Vianoce môžete vyčarovať snehuliakov, tučniakov, soby a jedle.

jednoduchá práca s drevom na Vianoce

práca s drevom-deti-nápady-niť-drevo-disky-batoľa-šikovnosť

S malými okrúhlymi ozdobnými kotúčmi vyrobenými z dreva sa dajú krásne prívesky vianočného stromčeka pohrávať aj s deťmi. Tieto drevené disky sú už niekoľko rokov všade a v rôznych veľkostiach. Tieto malé drevené diely je možné využiť mnohými spôsobmi!

Ozdoby na vianočný stromček vyrobené sami z drevených diskov

Drevárske práce s deťmi nápady-vianoce-drevené disky-nitky-hviezdy

Na vyvŕtanie otvorov do dreveného kotúča potrebujete malý vrták a pomocou neho vytvorte ľubovoľný vzor. Potom sa cez otvory prevlečie farebná vlnená niť, aby sa zvýraznil vzor.

Prívesok vyrobený z dreva

práca s drevom-deti-nápady-šperky-dievča-náhrdelník-drevo-prívesok

Tieto dekorácie z drevených diskov sú skvelé na rozdávanie a ponúkajú veľa možností dizajnu. Môžete vytvárať abstraktné vzory alebo presne definované tvary, ako sú srdcia a hviezdy. Rozhodnutie môžete nechať na deti.

Vlnená niť v rôznych farbách

práca s drevom-deti-nápady-šperky-retiazka-prívesky-drevený-kotúčový závit

Ak sú otvory veľmi malé, na pomoc môžete použiť ihlu. Jemná motorika, šikovnosť a trpezlivosť detí sa cvičí navliekaním a viazaním.

Obraz drotárskej nite s motívom traktora do škôlky

Drevárske práce s deťmi nápady Nástenná maľba obrázkový traktor

Obrázky nití sú opäť skvelým nápadom na jednoduché práce s drevom s deťmi a dajú sa ľahko individualizovať. Krásne motívy a písmená môžete ľahko vytvárať pomocou klinca, kladiva a množstva nití.

Vytvorte obrázok pomocou nite a ihiel

Práce s drevom s deťmi len nápady na nechty s niťou

Na tento projekt budete potrebovať šablónu, drevenú dosku, kladivo a klince, niť, nožnice, farbu a štetec, pero, pinzetu a lepidlo. Prírodný drevený kotúč môže byť tiež základom vášho umeleckého diela. To závisí od toho, aký štýl chcete.

Kladivo do klincov

práca s drevom deti nápady niť obrázok urobte si ihly

Plech v prvom rade namaľujte farbou, ktorú ste si vybrali, najlepšie dvakrát, aby dobre kryl. Označte rohové body, do ktorých chcete vložiť klince. Šablónu umiestnite do stredu dosky a začnite zatĺkať klince.

Nechajte všetky nechty vyčnievať asi 1 cm

práca s drevom nápady pre deti vlákno obrázok detská izba deco

Uistite sa, že sú všetci v rovnakej výške. Teraz odtrhnite šablónu z dosky. Zostávajúci papier môžete odstrániť pinzetou.

Traktor je už vidieť

práca s drevom-deti-nápady-nite-ihly-obrázky

Omotajte niť okolo

práca s drevom-deti-nápady-základná škola-výtvarné-nite-ihly

Teraz začnite napínať nite. Najlepšie je začať na jednej strane a niť pevne zauzliť. Potom vlákno obíde každý necht a v prvom rade reprodukuje obrysy motívu.

Niťový vzor je hotový!

drevo-deti-nápady-chlapci-ihly-nit

Pomocou lepidla môžete ľahko opraviť niekoľko uzlov. Potom, čo ste skončili s kontúrami, môžete jednoducho vyplniť motív farebnými niťami, ako sa vám páči. Napríklad pre tento traktor boli použité dve rôzne vlákna: čierna pre pneumatiky a čierna a biela pre kabínu traktora.

učiť deti pyrografiu

Práce s drevom s deťmi nápady-pyrografia-výučba-šablóna-kresba

Ďalšou zaujímavou možnosťou pre kreatívny dizajn je staré pyrografické remeslo. Väčšie deti si môžu vyskúšať túto techniku ​​a vypaľovať krásne motívy na drevený povrch. Elektrickou palivovou tyčou (podobnou spájkovačke) sa dajú motívy miestami zuhoľnatieť a tým sčernieť.

Motív je možné nakresliť na drevenú dosku ceruzkou alebo ho naniesť pomocou uhlíkového papiera. Položte svoj dizajn na uhlíkový papier a obrys obkreslite perom s pevným hrotom.

Na drevený povrch napaľujte motív

práca s drevom-deti-nápady-spájkovačka-pyrografia-drevený panel

V ideálnom prípade by sa mali používať predmety vyrobené z neupraveného dreva. Ak je povrch lakovaný, musí byť odstránený, pretože výpary vznikajúce pri zuhoľnatení dreva sú zdraviu škodlivé. Pripojte palivovú tyč k elektrine a počkajte, kým sa hrot nezčervená. Prispôsobte teplotu drevu, ktoré používate. Ak je drevo príliš silné, sčernie a bude fajčiť príliš rýchlo. Príliš málo tepla by nezanechalo dostatočne silnú stopu.

Pyrografia s farbou 

práca s drevom-deti-nápady-nástenná maľba-drevený panel-pyrografia-začiatočníci

Existujú všetky druhy tipov na palivovú tyč, ale univerzálny tip poslúži začiatočníkom. Môžete ním vytvárať čiary, krivky, body a takmer čokoľvek. Špička sa zvyčajne drží medzi palcom a ukazovákom ako ceruzka. Môžete tiež hrať s rôznymi nastaveniami teploty, aby ste získali farebné nuansy.

Posteľ pre bábiku

práca s drevom-deti-nápady-dievča-bábika-posteľ-jednoduchá-konštrukcia

Postaviť posteľ s bábikou s deťmi nie je vôbec ťažké! Nie je tu potrebné žiadne pílenie, žiadne špeciálne náradie ani drevené spoje. S touto vlastnoručnou stavbou môžete ušetriť a získate skutočne dobrú drevenú hračku.

Posteľ pre bábiky vyrobte z jednoduchých drevených materiálov

práca s drevom-deti-nápady-jednoduché-pokyny-svorky s guľatou hlavou-paličky-zmrzlinové tyčinky

Budete potrebovať štyri drevené kolíky s guľatou hlavou (nazývané aj americké drevené kolíky), štyri drevené špajle alebo drevené tyčinky, 6 – 7 zmrzlinových tyčiniek a lepidlo. Táto jednoduchá konštrukcia je stabilná a odolná

Rám postele je vyrobený z drevených sponiek s okrúhlou hlavou, drevených špachtlí a špajlí

drevené práce-nápady pre deti-posteľ-bábika-jednoduché-pokyny-drevené špachtle-paličky-okrúhle hlavy

Pri lepení je dôležité lisovať diely k sebe, kým lepidlo na drevo nevyschne. Stále musíte dbať na to, aby sa posteľ neklonila, ale aby časti postele, ktoré sa stretávajú, boli navzájom v pravom uhle.

Pohovka a posteľ v jednom s zodpovedajúcim príslušenstvom

práca s drevom-deti-nápady-bábika-pohovka-sedačka-návod

Hneď ako bude posteľ pre bábiku pripravená, mali by ste si ušiť aj zodpovedajúce posteľné obliečky pre bábiky. Celkový dojem dotvára vankúš, perina a matrac. Ak je na dlhšej strane postele usporiadaných niekoľko vankúšov, vznikne pohodlná pohovka pre bábiky.

Vyrobte si drevený nábytok pre bábiky sami

práca s drevom-deti-nápady-bábika-nábytok-chata-rustikálne-drotárstvo

V alpskom štýle by nemal chýbať skutočný nábytok z masívu. Ozdobte domček pre bábiky jedálenským stolom s okrúhlym kmeňom a malými stoličkami s konármi. Tenké drevené kotúče tu slúžia aj ako taniere.

Zabavte sa so svojimi deťmi a vyčarujte z prírodného materiálu drevo dekoratívne a praktické predmety.